ZVEZDA BLIZU EVROPSKOG PROLEĆA: Ivanić doneo zlata vredan bod, Borjan činio čuda na golu! VIDEO

LIGA EVROPE

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno 1:1 na gostovanju Mitjilandu u 3. kolu grupe F Lige Evrope.

Zvezda je povela golom Mirka Ivanića u 58. minutu, a izjednačenje danskom timu doneo je Nikolas Dir u 78. minutu.

Crveno-beli su zadržali prvo mesto na tabeli i sada imaju sedam bodova, bod više od Brage koja je večeras pobedila Ludogorec u gostima sa 1:0. Midtjiland je treći sa dva boda, dok je Ludogorec poslednji sa jednim osvojenim bodom.

Midtjiland je bio opasniji rival u prvom poluvremenu, preuzeo je kontrolu i sve opasnije pretio, a tri velike šanse nije iskoristio u samo nekoliko minuta.

Prvo je Gustav Isaksen u 29. minutu iskoristio nesporazum Gelora Kange i Slavoljuva Srnića, pokupio je loptu i stigao do ivice kaznenog prostora odakle je snažno šutirao, ali je taj udarac sjajnom odbranom zaustavio Milan Borjan.

Borjan se istakao i posle šuta Pinoe Sista, da bi u 34. minutu crveno-beli imali sreće pošto se lopta posle udarca Dira odbila od leve stative, išla gotovo po gol-liniji i na kraju izašla iz igre.

Zvezda je zaigrala bolje u nastavku i povela je iz prve prve šanse na utakmici u 58. minutu. Miloš Degenek je ubacio loptu u kazneni prostor, Luis Dioni je glavom spustio do Ivanića koji je poslao u mrežu.

Crveno-beli su 20 minuta imali prednost kada je Dir izjednačio u 78. minutu. Posle udarca Viktora Linda lopta se od stative odbila pravo na nogu Dira kojem nije bilo teško da savlada Borjana.

Do kraja meča je bilo prilika na obe strane, Ben je pogodio i stativu, ali se rezultat nije menjao.

Crvena zvezda će u narednom kolu, 4. novembra, dočekati danski tim, dok će Braga ugostiti Ludogorec.

1 / 11 Foto: Starsportphoto

KRAJ MEČA

Drugo poluvreme:

90 + 6 minut - Utakmica je završena

90 + 5. minut - Umesto Bena u igri je Gajić, Zvezda čuva rezultat

90 + 3. minut- Ivanić je pokušao sa ivice šesnaesterca, ali pravo u golmana Olafsona.

90. minut- Borjan ponovo čini čuda na golu, zaustavlja veliku priliku za domaćine.

86. minut - Dioni se spetljao nakon sjajne lopte Ivanića, propala je velika prilika za Zvezdu.

Zvezda

82. minut - Zvezda je nakon primljenog gola zaigrala nekako konkretnije

81. minut - Umesto Kange u igri je Pankov, Stanković menja formaciju prelazi na trojicu nazad.

78. minut - GOOL 1:1, Mitjiland je izjednačio, šutirao je Lind iz daljine lopta pogodila stativu, odbila se do Dira koji bez problema plasira u mrežu već palog Borjana.

77. minut - Opasnost nakon kornera, velika gužva u šesnaestercu Zvezde, Rodić otklanja opasnost

Crvena Zvezda

74. minut- Mitjiland pritiska, Danci više nemaju šta da čekaju

- Ori se pesma Zvezdinih navijača stadionom u Herningu

67. minut - Kanga pokušava iz daljine nakon prekida lopta se odbila do njega , ali bio je neprecizan.

62. minut - Danci nastavljaju sa napadima

58. minut - GOOL ,0:1, IVANIĆ! Kakva izmena Stankovića, Dioni je čim je ušao u igru uposlio Ivanića glavom, nakon centaršuta Degeneka koji rezantnim udarcem kroz noge Olafsona dovodi crveno- bele u vođstvo.

57. minut - Upravo Falko napušta igru, ulazi tek oporavljeni Dioni

55. minut - Još jedna obećavajuća kontra Zvezde, Falko je mogao da bira da li da uposli Bena ili Ivanića,ali je pogrešio u pasu.

50. minut - Danci nastavljaju da napadaju, Zvezda za sada odoleva.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Stanković je reagovaom izmenom umesto požutelog Srnića u igri je Krstičić

- Navijači Zvezde doneli su staru zastavu na utakmicu

Zvezda

Prvo poluvreme:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme

43. minut - Dobar pokušaj Falka, ušao je u sredinu sa desne strane, šutirao, ali Olafson siguran.

Crvena zvezda

42. minut - Pokušao je Sisto, Borjan na visini zadatka.

40. minut - Srnić dobija žuti karton nakon nepotrebnog starta sa leđa na sredini terena

38. minut - Zvezda pokušava da umiri ritam meča.

34. minut - Najbolja prilika na meču i velika sreća za Zvezdu. Dir se ubacio u napad, našao u kaznenom prostoru šutirao po zemlji, ali je već savladanom Borjanu pomogla stativa. Lopta se odbila u polje.

32. minut- Danci sve opasniji, ređaju se prilike pred golom Zvezde

30. minut - Velika greška Kange na sredini terena, Isaksen se munjevito uputio ka golu, jako šutirao, ali je Borjan fantastično odbranio.

27. minut - Ivanić se odlučio na šut iz povoljne pozicije, ali daleko preko gola

23. minut - Igra se obostrano otvoreno i jedni drugi žele do gola što pre.

18. minut - Opasan pokušaj Nvadikea glavom nakon kornera

15. minut- Obećavajuća akcija Zvezde po desnoj strani, Ben je centrirao,ali domaćini otklanjaju opasnost

10. minut- Opasan napad Danaca, centaršut Kajustea u peterac, ali se Anderson nije najbolje snašao.

8. minut - Nakon pokušaja Kange, pokušao je i Ben iz daljine, Olafson siguran

- Zvezda ima podršku svojih navijača u Danskoj

Zvezda

4. minut - Sjajan pokušaj Evandera iz daljine, srećom zamalo preko prečke

2. minut - Prva opasnost u kaznenom prostoru Danaca, Ben je prošao nekoliko igrača, ali izgubio ravnotežu i pao.

1. minut - Utakmica je počela

- Navijač Zvezde doživeo je neprijatno iznenađenje od danske policije

- Danski klub je svojim navijačima predstavio večerašnjeg rivala

MITJILAND : 3-4-1-2 Olafson, Dalsgor, Svitčenko, Dajr – Anderson, Kajuste, Nvadike, Paulinjo – Evander – Isaksen, Sisto.

CRVENA ZVEZDA: 4-2-3-1 Borjan - Gobeljić,Dragović, Degenek, Rodić- Sanogo, Srnić - Ivanić, Kanga, Falko- Ben

KLUPA:

Mitjiland: Losl, Tompson, Kuls, Hoeg, Mabil, Jensen, Čarls, Maroni, Hansen, Biliti, Lind, Simsir

Crvena zvezda: Popović, Gordić, Gajić, Pankov, Krističić, Petrović, Stanić, Eraković, Lazetić, Dioni, Bakajoko

Stadion: Arena Herning (Herning)

Sudija: Roi Reinšrejber (Izrael)

Crveno - beli ponovo imaju problema sa povredama i koronom kao i uoči meča protiv Ludogoreca.

Na gostovanje danskom Mitjilandu Zvezda je otišla bez dvojice ključnih igrača iz startne postave - Milana Pavkova i Aleksandra Kataija, koji imaju koronu. U Dansku neće putovati ni Rišairo Živković i Veljko Nikolić.

Situacija je praktično ista kao i pred gostovanje Ludogorecu, kada su odsustvovali Dragović, Degenek, Borjan i Katai. Trener Dejan Stanković ne očajava, iako u napadu može da računa samo na Loija Dionija, koji je odradio jedan trening sa ekipom.

"Katai je imao koronu i potreban mu je oporavak. Pitanje je kad je igrač spreman i za koji fizički napor posle virusa. Bitno nam je zdravlje igrača i Sale u ovom trenutku ne može da odgovori stopostotno na zahteve. Imamo ozbiljne kadrovske probleme, ali nećemo se predavati", rekao je Stanković u najavi meča i naglasio:

Dejan Stanković

"Činjenica da smo uspevali da ostvarimo uspehe uprkos svim dosadašnjim problemima, pohvala je momcima. Nije ista Zvezda, a pravimo rezultat. Zadovoljan sam jer je tako. Igrači na svoj način brane svoje boje. Ne znamo kako će proći utakmica, ali želimo da učestvujemo u svakoj, da se pitamo. Da kontrolišemo meč, da kad dođe do 50:50, prevagne na našu stranu."

Bez obzira na probleme, trener Stanković nada se najboljem:

"S obzirom na prosek godina, dosta smo iskusniji i stariji od Danaca. Naši igrači imaju iskustva u ovakvim duelima. Da će biti teško, biće. Nama je cilj da prezimimo u Evropi, zasad sve zavisi od nas. Ne zanimaju nas tuđi rezultati. Naš cilj je da se vratimo s pozitivnim rezultatom".

Navijači u Danskoj

Podrška Delija

Fudbaleri Crvene zvezde imaće podršku svojih navijača na utakmici protiv Mitjilanda iako je simpatizerima iz Srbije zabranjen dolazak zbog korone. Reč je o Delijama iz Danske i okolnih zemalja Skandinavije i Nemačke, koji su već kupili određeni kontingent karata.

Zvezda se odmah posle utakmice vraća za Srbiju.