NEVIĐENA DRAMA U LIGI ŠAMPIONA! Milan ispao, Atletiko se provukao: Jović sa Realom do prvog mesta u grupi VIDEO

Veče drame, radosti i tuge

Odigrane su utakmice šestog kola u grupama B, C i D posle kojih su poznati učesnici naredne faze Lige šampiona.

Iz grupe A ranije su prolaz obezbedili Mančester siti i Pari Sen Žermen, a u Ligu Evrope će Lajpcig, a iz Evrope ispada Briž.

Posle velike drame iz grupe B dalje ide Atletiko, pored Liverpula. Porto će u Ligu Evrope, a Milan ispada iz Evrope.

Iz grupe C Ajaks i Sporting prolaze dalje, Dortmund ide u Ligu Evrope, a Bešiktaš ispada.

Konačno, iz grupe D Real i Inter prolaze, Šerif je u Ligi Evrope, a Šahtjor se oprašta od Evrope.

GRUPA B

Milan - Liverpul 1:2 (Tomori 29 - Salah 36, Origi 55)

Porto - Atletiko 1:3 (Oliveira 90+6p - Grizman 56, Korea 90, De Pol 90+2)

Tabela: Liverpul 18, Atletiko 7, Porto 5, Milan 4

GRUPA C

Ajaks - Sporting 4:2 (Ale 8p, Entoni 42, Neres 59, Berghuis 62 - Santos 23, Tabata 78)

Dormund - Bešiktaš 5:0 (Malen 29, Rojs 45+2p, 53, Haland 68, 81)

Tabela: Ajaks 18, Sporting 9, Dortmund 9, Bešiktaš 0

GRUPA D

Real - Inter 2:0 (Kros 17, Asensio 79)

Šahtjor - Šerif 1:1 (Fernando 42 - Nikolov 90+3)

Tabela: Real 15, Inter 10, Šerif 7, Šahtjor 2.

2. POLUVREME

90+5. minut - Utešni gol za Porto. Iz penala je Oliveira postigao gol.

90+2. minut - Šerif izjednačio u Ukrajini! Nikolov je u zaustavnom vremenu pogodio za 1:1.

90+2. minut - Atletiko se raspucao u finišu. De Pol je pogodio za 3:0.

90. minut - Gotovo je na "Dragau". Sjajna kontra Atletika, Korea je postigao gol za 2:0 i time odveo svoj tim dalje.

81. minut - Petarda Borusije! Haland je svojim drugim golom povećao rezultat na 5:0 protiv Bešiktaša.

80. minut - Real je duplirao vođstvo protiv Intera! Marko Asensio je postigao još jedan evrogol!

78. minut - Navijači u Amsterdamu su videli šesti gol. Sporting je smanjio na 4:2 protiv Ajaksa. Bruno Tabata je strelac.

68. minut - Haland se upisao u strelce. Borusija je povela sa 4:0 protiv Bešiktaša.

63. minut - Frka u Madridu! Barela je isključen, pa će Inter u nastavku igrati sa igračem manje. Militao je grubo startovao nad Barelom u prodoru, Italijan je zatim pokušao da udari beka Reala, pa je nastala frka u koju su se uključili i ostali igrači. Feliks Brih je na kraju poslao Barelu u svlačionicu, a Militau pokazao žuti karton.

62. minut - Ajaks gazi Sporting! Holanđani su poveli sa 4:1, strelac je Berghuis.

59. minut - Ajaks je treći put matirao Sporting. David Neres je strelac za 3:1.

56. minut - Atletiko vodi u Portu! Madriđani su postigli gol koji ih u ovom trenutku vodi u narednu fazu! Grizman je strelac. Gol pogledajte OVDE

55. minut - Veliki preokret u Milanu! Liverpul vodi, ovaj rezultat ide u prilog Atletiku! Origi je strelac.

54. minut - Prvi gol u drugom poluvremenu pao je u Dortmundu. Borusija je povećala prednost nad Bešiktašom na 3:0. Rojs je ponovo strelac. Gol pogledajte OVDE

46. minut - Počela su druga poluvremena na večerašnjim utakmicama.

1. POLUVREME

45. minut - Dortmund je video i drugi gol! Borusija je duplirala prednost protiv Bešiktaša, koji ima i igrača manje. Strelac je iz penala je Rojs.

43. minut - Gol u Ukrajini! Šahtjor je poveo protiv Šerifa u meču koji ništa ne odlučuje. Domaće je u vođstvo doveo Fernando. Gol pogledajte OVDE

43. minut - Ajaks ponovo vodi protiv Sportinga! U smiraj prvog poluvremena Ajaks je ponovo poveo protiv lisabonskog Sportinga. Strelac za 2:1 bio je Entoni. Gol pogledajte OVDE

36. minut - Salah utišao San Siro! Nije dugo trajala radost roso-nerih, Salah je iskosa sa desne strane matirao Manjana za 1:1.

29. minut - Tomori za veliku radost u Milanu! Fudbaleri Milana su poveli protiv Liverpula golom Tomorija posle kornera! Trenutni rezultat vodi Milan, uz Liverpul, u dalju fazu Lige šampiona.

29. minut - Gol u Dortmundu! Borusija je golom Malena povera protiv Bešiktaša. Gol pogledajte OVDE

23. minut - Drugi gol u Amsterdamu! Ovog puta se raduju fudbaleri Sportinga, Nuno Santos je strelac. Gol pogledajte OVDE

17. minut - Vodi Real! Kros je primio loptu iskosa levo na oko 20 metara od gola Handanovića, a onda strašnim udarcem pogodio mrežu.

9. minut - Gol u Amsterdamu, prvi u večernjem terminu. Ajaks vodi, Ale je strelac iz penala. Gol pogledajte OVDE

21:00 - Počele su utakmice poslednjeg šestog kola u grupama B, C i D.

U poslednjem kolu grupne faze fudbalske Lige šampiona timovi će se boriti za pet poslednjih mesta u osmini finala, a odlučiće se i tri pobednika grupa.

Plasman u nokaut fazu Lige šampiona su, pre poslednjeg kola, obezbedili Ajaks, Bajern iz Minhena, Čelsi, Inter, Juventus, Liverpul, Mančester siti, Mančester junajted, Pari Sen Žermen, Real Madrid i Sporting.

Svoje mesto u osmini finala bi ove nedelje mogli da obezbede i Milan, Atalanta, Atletiko Madrid, Barselona, Benfika, Lil, Porto, Salcburg, Sevilja, Viljareal i Volfsburg.

Atletiko Madrid je, pored Barselone, još jedan španski klub kome preti opasnost od ispadanja pošto je poslednji u Grupi B. Atletiko mora da pobedi drugoplasirani Porto i da se nada da će Milan remizirati ili izgubiti kod kuće od pobednika grupe, ekipe Liverpula. Pre poslednje kolo, Porto ima pet bodova, a Milan i Atletiko po četiri.

U grupi C Ajaks Dušana Tadića je obezbedio prvo mesto. Sporting je drugi, a Dortmund treći.

Real Madrid je domaćin Interu, u meču dva tima koja su već obezbedila mestu u osmini finala, ali koja će se boriti za prvo mesto u Grupi D. Real ima dva boda više od Intera, tako da će timu Karla Ančelotija biti dovaljan i bod za osvajanje prve pozicije.