ČUKARIČKI SE DOSTOJNO OPROSTIO OD EVROPE: Belo-crni sopstvenim greškama sprečili čudo i ispali od Tventea VIDEO

3. kolo kvalifikacija za LK

Fudbaleri Čukaričkog završili su učešće u Evropi u ovoj sezoni.

Belo-crni su u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija poraženi od Tventea sa 4:1. Holandski tim je u prvoj utakmici u Beogradu slavio sa 3:1.

Čukarički je sjajno otvorio utakmicu u Enšedeu. Nadapačkim stilom gosti su potpuno zbunili domaće fudbalere, a dobru igru krunisali golom Luke Adžića u 7. minutu. Roganović je poslao sjajan pas ka Adžiću, ovaj izmakao odbrani Tventea i kroz noge matirao golmana Tventea Anerstala.

Na žalost, vođstvo Čukaričkog nije dugo trajalo. Holandski tim je izjednačio u 17. minutu golom Robina Prepera. Prethodila je katastrofalna greška Badamosija, koji je promašio loptu. Ona je na ivici peterca došla do Prepera, kome nije bilo teško da matira Mićovića.

Razigrani Tvente je do vođstva stigao u 34. minutu. Ponovo je gostujući tim dozvolio domaćim napadačima da se komotno osećaju u šesnaestercu. Sadijek je centrirao sa desne strane, a Vlop se praktično poklonio i sproveo loptu u mrežu, neometan od bilo koga.

Hristos Colis se raspucao u finišu utakmice, prvo u 84. minutu Grk je, tek što je ušao u igru, iskoristio sjajnu akciju svog tima i sa ivice šesnaesterca matirao Mićovića. Potom je posle solo akcije postigao sjajan gol u drugom minutu zaustavnog vremena i postavio konačan rezultat.

Šteta za ubedljiv poraz, jer je Čukarički bio većim delom ravnopravan rival.

2. POLUVREME

90+2. minut - GOOOL! COLIS PONOVO STRELAC

Raspucao se Colis. Posle solo akcije je sjajnim udarcem matirao Mićovića.

84. minut - GOOOL! COLIS UŠAO U IGRU I POSTIGAO GOL

Tvente je i definitivno otklonio bilo kakvu dilemu. DOmaćini su sjajno kombinovali na ivici šesnaesterca, Vlap je dodao loptu do Hristosa Colisa koji tek što je ušao u igru, a ovaj je iz prve sjajno matirao Mićovića.

81. minut - Izmena u Tventeu

Umesti Gijsa Smala u igri je Anas Salah-Edin.

75. minut - Dvostruka izmena u Čukaričkom

Izlaze Miladin Stevanović i Muhamed Badamosi, a ulaze Viktor Rogan i Mihajlo Spasojević.

71. minut - Dvostruka izmena u Tventeu

Izlaze iz igre Virdžil Misiđan i Mihal Sadilek, a ulaze Hristos Colis i Matijas Kjele.

68. minut - Smal u šansi

Smal je šutirao sa velike udaljenosti, ali neprecizno. U nastavku je Tvente imao korner, ali ništa posle ubacivanja Zerukija.

63. minut - Treća izmena u Čukaričkom

Umesto Stefana Kovača u veznom redu Čuke je sada mladi 19-godišnji Igor Miladinović.

62. minut - Žuti karton za Ivanovića

Đorđe Ivanović je zapisan kod sudije Krista Tovera iz Estonije zbog opasne igre.

58. minut - Ivanović u prvom konaktu opasno preti

Sjajna akcija Čukaričkog, Ivanović šutira sa 15-tak metara, golman Anerstal brani. Novi korner za goste.

57. minut - Dvostruka izmena u Čukaričkom

Iz igre izlaze Luka Adžić i Vladimir Lučić, a ulaze Đorđe Ivanović i Ibrahim Ndiaje. Čukarički će u nastavku igrati sa dva napadača.

54. minut - Žuti karton za Badamosija

Napadač Čularičkog je zapisan u beležnicu sudije zbog prekršaja pri skoku.

53. minut - Ponovo Brenet preti

Još jednom Mićović izlazi kao pobednik iz duela sa Brenetom.

Srpska zastava na tribini sa vatrenim pristalicama Tventea

Čukarički

50. minut - Dobar šut Ovusua, brani golman Tventea

Prvi opasan napad Čuke u drugom poluvremenu, Ovusu je sa ivice šesnaesterca uputio takozvani drop kik, ali Anerstal vadi loptu u levom donjem uglu svog gola.

48. minut - Brenet u velikoj šansi, Mićović brani

Prva velika prilika u drugom poluvremenu za Tvente. Brenet je izbio sam ispred Mićovića, doduše iskosa sa desne strane, šutirao je ali je Mićović sjajno intervenisao.

20:00 - Počelo je drugo poluvreme u Enšedeu

Čukarički je većim delom prvog poluvreme odigrao dobro, ravnopravno sa domaćinom, ali su ih skupo koštale greške u odbrani. Beograđani su šutirali čak devet puta ka golu domaćina, od toga šest u okvir gola, što dovoljno govori o igri beogradskog tima.

1. POLUVREME

45. minut - Čukarički preko Mijailovića pripretio

Poslednji napad u prvom poluvremenu pripao je Čukaričkom. Mijailović je snažno šutirao sa distance, ali pravo u golmana Anerstala.

44. minut - Tvente ponovo opasno pripretio preko Van Volfsvinkela

Nova opasna akcija domaće ekipe. Razigrani Vlop je sjajno uposlio Van Volfsvinkela, ovaj u padu uspeo da zahvati loptu sa ivice peterca, ali traljavo.

39. minut - Nova pretnja Tventea

Domaćin se razigrao posle vodećeg gola. Sadijek je poslao sjajnu loptu ka Rotsu, ali je ovaj traljavo šutirao.

34. minut - GOOOL! TVENTE JE PREOKRENUO REZULTAT - 2:1

Rots je ubacio loptu sa desne strane, a visoki Vlap potpuno neometan u srcu šesnaesterca Čukaričkog lako poslao loptu u mrežu.

23. minut - Velika prilika za Tvente

Vlap se iznenada našao sam ispred golmana Mićovića na oko pet metara. Praktično, idealna prilika za pogodak, ali Vlop nije dobro zahvatio loptu glavom.

Čukarički ima podršku navijača u Tventeu

Čukarički, Tvente, navijači

Spektakularna koreografija navijača Tventea

00:50

Moćna koreografija navijača Tventea

20. minut - Mnogo sreće za Čukarički

Još jedna katastrofalna greška igrača Čukaričkog, tačnije Vujadinovića, srećom Van Volfsvinkel nije primio loptu kako je hteo ispred golmana Čuke.

17. minut - GOOOL! TVENTE IZJEDNAČIO POSLE VELIKE GREŠKE - 1:1

Pravo niotkuda Tvente je stigao do izjednačenja. Badamosi je promašio loptu kod centaršuta domaćina iskosa sa leve strane, ona je došla do Robina Prepera kome nije bilo teško da je smesti u mrežu. Prava šteta!

15. minut - Kraći prekid

Domaći fudbaleri su prilično nervozni. Jedan fudbaler Tventea je sa leđa odgurnuo Ovususa u trenutku kada je lopta već izašla van terena, a zatim je napadač Čukaričkog pomalo nesportski reagovao i sapleo domaćeg fubdalera. Bio je to razlog da sudija iz Estonije na kratko prekine meč i smiri strasti na obe strane.

13. minut - Ovusu umalo duplirao prednost

Sjajna solo akcija Ovusua, prošao je po desnoj strani, šutirao, ali Anerstal brani. Drugi korner za Čuku.

7. minut - GOOOL! ČUKARIČKI VODI U HOLANDIJI! - 0:1

Luka Adžić donosi Čukaričkom vođstvo u sedmom minutu! Adžić je krunisao sjajan start srpskog kluba! Adžić je pobegao po levoj strani posle sjajne dubinske lopte Roganovića, a onda kroz noge golmana Anerstala poslao u mrežu.

5. minut - Sjajna prilika za Čuku

Čukarički je ofanzivno počeo meč. Kovač je ušao u šesnaesterac, dva puta šutirao, ali je izblokiran, a onda je usledila i odbrana golmana Anerstala na šut Lučića. Čuka je ofanzivom iznenadila domaći tim.

19.00 - Počeo je meč u Enšedeu

Čukarički igra u svojim belo-crnim dresovima, Tvente u crvenim.

18:55 - Inače ovo je prva utakmica Tventea na svom terenu u novoj sezoni

00:11

Čukarički igra pred najvećim brojem gledalaca u klupskoj istoriji

TVENTE - ČUKARIČKI (prvi meč 3:1)

Stadion: De Grol Veste, Enšede, kapacitet: 30.205

SUDIJA: Kristo Tohver (Estonija)

TVENTE: Anerstal - Brenet, Hilgers, Proper, Smal - Zeruki, Sadilek, Vlap - Rots, Van Volfsvinkel, Misiđan. Trener: Ron Jans.

REZERVE: El Mah, Tajton, Pleguezuelo, Černji, Štejn, Salah-Edin, Calis, Kjele, Everink, Klionis, Ugalde, Bruns.

ČUKARIČKI: Mićović - Stevanović, Kovačević, Vujadinović, Roganović - Mijailović, Kovač - Ovusu, Lučić, Adžić - Badamosi. Trener: Dušan Kerkez.

REZERVE: Belić, Rogan, Tošić, Docić, Ivanović, Puškarić, Drezgić, Spasojević, Petković, Miladinović, Ndiaje, Lukić.

Fudbaleri Čukaričkog od 19 časova u holandskom Enšedeu igraju protiv Tventea revanš utakmicu 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

18:24 - Očekuje se pun stadion u Enšedeu

Fudbaleri Tventea otvoriće novu sezonu na svom stadionu upravo protiv Čukaričkog. Stoga se u domaćem klubu nadaju da će njihov dom "De Grol Veste", kapaciteta 30.205, biti ispunjen.

Tvente, stadion, Enšede

18:11 - Tvente slavio u prvoj utakmici u Beogradu

Prvi meč odigran je na stadionu u Humskoj, a pobedu je ostvarila holandska ekipa rezultatom 1:3. Pobednik ovog duela će u plej-ofu za plasman u Ligu konferencija igrati protiv Fjorentine.

17:55 - Dušan Kerkez: Da se vratimo uzdignute glave

Iako pred izuzetno teškim zadatakom da nadoknade dva gola minusa iz Beograda belo-crni ne ističu belu zastavu.

- Znali smo od žreba da nismo favoriti u ovom meču, ali to ne znači da ne verujemo u iznenađenje. U ovakvom ambijentu gde nemamo šta da izgubimo bar možemo da ponovimo drugo poluvreme sa stadiona Partizana. Svi igrači su spremni i jedva čekaju utakmicu. Nismo došli na ekskurziju, bitno nam je da napravimo rezultat – rekao je Dušan Kerkez, trener Čukaričkog.

17:45 - Luka Adžić: Možemo do iznenađenja u Holandiji

Jedan od onih koji su najbokje upoznati sa kvalitetima holandskog tima je Luka Adžić, jedno od letošnjih pojačanja Čukaričkog, prethodno je bio član Emena i Cvolea.

- Igrao sam više puta na stadionu Tventea. Prelepo zdanje, često ispunjeno do poslednjeg mesta. Uglavnom, sve je to i normalno za veliki klub, sa takvom tradicijom. Sigurno je da nas čeka lepa atmosfera u revanš meču. Početak je sezone za njih, prvi zvanični meč na domaćem terenu igraju baš protiv nas. Takođe, nije ih dugo bilo u Evropi, ne sumnjam da će biti odličan ambijent – kazao je Adžić.

17:30 - Tošić: Pokušaćemo da pobedimo Tvente

Fudbaler Čukaričkog Nemanja Tošić rekao je danas da će njegova ekipa biti bez "pritiska" u revanš meču protiv Tventea, kao i da će pokušati da zabeleže pobedu.

"Verovatno ćemo biti lišeni pritiska, od nas malo ko očekuje da posle poraza od 3:1 u prvom meču možemo nešto više da uradimo. Sigurno je da smo po pitanju prolaska u naredno kolo sada autsajderi, ali videli ste tokom kvalifikacija da je bilo mnogo zanimljivih rezultata, da svako svakog može da pobedi. Videli smo u drugom poluvremenu meča u Humskoj da možemo da se nosimo sa Tventeom. Pokušaćemo da pobedimo, zašto da ne?", rekao je Tošić.