PARTIZAN TONE SVE DUBLJE: Crno-beli se oprostili od Lige Evrope! Grobari traže smenu uprave VIDEO

Krah u Humskoj

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u plej-of fazu Lige Evrope.

Crno-beli su u revanšu trećeg kola kvalifikacija odigrali u Beogradu 2:2 (1:0) sa AEK-om. Gosti su prvi meč u Larnaki dobili sa 2:1 i tako prošli dalje.

Partizanu slede kvalifikacije za Ligu konferencija protiv Hamruna sa Malte koji je posle penala izbacio Levski iz Bugarske.

Partizanova horor sezona je nastavljena pred oko 10.000 navijača, koji su od prve do poslednje minute skandirali "uprava napolje", a posebno apostrofirajući generalnog direktora Miloša Vazuru.

Partizan nije uspeo da nametne ritam od starta meča. AEK je odugovlačenjem i čestim prekidima "umrtvio" igru.

Partizan je, ipak, sredinom poluvremena uspeo da anulira prednost Kiprana. Dijabate je oduzeo loptu na sredini terena i pravovremeno uposlio Rikarda kome nije bilo teško da u situaciji jedan na jedan matira Pilića.

Kiprani su mnogo ažurnije započeli drugo poluvreme. I to im se isplatilo. AEK je do izjednačenja stigao u 51. minutu. Lopta je išla po levoj strani, Adam Đurčo je ubacio ka petercu Partizana, a Svetozar Marković nezgodno intervenisao i sproveo loptu u svoju mrežu.

To je bio uvod u petominutno ludilo. Nije prošlo dugo, a Rikardo je ponovo bacio grobare u trans. I ponovo je Dijabate bio asistent. Odlično je prošao po desnoj strani i centrirao, a najbolji napadač Partizana se poklonio i glavom doneo vođstvo svom timu 2:1.

Ali, ni ovaj rezultat nije dugo stajao na semaforu. U 57. minutu Faraž je izveo potez večeri. Nanizao je nekolicinu igrača Partizana i onda levicom sa ivice šesnaesterca majstorski matirao Popovića.

PARTIZAN - AEK 2:2 (1:0)

2. POLUVREME

89. minut - Izmena u AEK-u

Umesto strelca poslednjeg kola Imada Faraža u igri je Mikel Gonzales.

88. minut - Lutovac šutira u Pilića

Jedna od retkih šansi Partizana, Lutovac je šutirao, ali golman Pilić brani.

84. minut - Izmena u napadu Partizana

Umesto dvostrukog strelca Rikarda Gomeša u igri je mladi Samed Baždar.

81. minut - Prvi žuti karton za goste

Ismael Kasas je prvi zapisani fudbaler AEK-a na ovoj utakmici.

79. minut - Druga izmena u Partizanu

Umesto Kvinsija Meniga u igri je Aleksandar Lutovac.

79. minut - Dvostruka izmena u AEK-u

Iz igre su izašli Rafael Lopes i Omri Altman, a ušli su Rafail Mamas i Viktor Olujemi Olatunji.

76. minut - Menig je pogodio stativu

Akcija crno-belih, Dijabate je uposlio Meniga, ovaj izbacio dvojicu igrača AEK-a, a zatim sa ivice šesnaesterca šutirao i pogodio stativu.

Navijači se međusobno dovikivali

73. minut - Još jedna šansa gostiju

Bruno Gama je šutirao sa 20-tak metara, Popović je odbranio.

Tuča na tribinama i intervencija policije

66. minut - Izmene u AEK-u

Izlaze Nikos Englezu i Adam Đurčo, a ulaze Bruno Gama i Ismael Kasas Kasado. Umesto dvojice napadača ulaze napada i igrač sredine terena. AEK želi da brani rezultat koji ga vodi dalje.

65. minut - Gomeš šutira u golmana

Partizan je opasno pripretio, Andrade je pripremio šansu Rikardu, ovaj šutirao sa 20-tak metara ali pravo u golmana Pirića.

64. minut - Prva izmena u Partizanu

Umesto Bibarsa Natha u igri je Nemanja Jović.

63. minut - Popović brani opasnu šansu

Altman je izbio sam iskosa sa leve strane ispred Popovića, ali golman Partizana brani.

62. minut - Žuti karton za Uroševića

Neoprezan je bio levi bek i kapiten Partizana.

60. minut - Žuti karton za Markovića

Štoper crno-belih je bio neoprezan, pa je zapisan u beležnicu Španca Hoze Marije Sančeza

57. minut - GOOOL! IMAD FARAŽ GOLČINOM ZA NOVO IZJEDNAČENJE - 2:2

Au, pa šta je ovo! Kiprani ponovo stižu do izjednačenja. Treći gol u pet minuta. Golčina Faraža, koji je posle solo akcije na sjajan način matirao Popovića.

55. minut - Natho sjajno šutira

Izraelac je prišao na oko 18 metara od gola gostiju, zategao, ali golman izbacuje loptu u korner. Vujačić posle kornera nije precizan.

54. minut - GOOOL! RIKARDO JE PONOVO STRELAC - 2:1

Sjajna akcija Partizana, Rikardo je bio najviši u skoku posle centaršuta sa desne strane Dijabatea i matirao Pirića.

51. minut - Žuti karton za Natha

51. minut - GOOOL! AUTOGOL MARKOVIĆA - 1:1

Hladan tuš u Humskoj, AEK je stigao do izjednačenja. Adam Đurčo je centrirao, a Marković nespretno intervenisao i ubacio loptu u svoju mrežu. Kiprani imaju rezultat koji ih vodi dalje.

48. minut - Opasno po gol Partizana

Velika greška veznog reda Partizana, prvo Urošević, potom i Marković blokiraju šut sa 15-tak metara. Posle korkera Popović siguran. Možda i najbolja prilika za AEK, šutirao je Faraž.

46. minut - AEK imao prvu priliku u drugom poluvremenu

Prvi napad za AEK, Altman je pokušao glavom sa desetak metara, ali nije bio precizan.

22:00 - Počelo je drugo poluvreme

Grobari konstantno skandiraju protiv uprave

00:12

Grobari teraju upravu

1. POLUVREME

40. minut - Greška Fejse, AEK bio u opasnoj prilici

Pogrešio je Fejsa u prostoru gde to ne bi smeo, AEK je opasno pripretio ali je šut Altmana završio iznad prečke.

Zvanično, utakmici prisustvuje 10.802 gledalaca.

Partizan, AEK, grobari

38. minut - Opasan napad AEK-a

Gosti su opasno pripretili posle greške veznog reda Partizana. Prvo je Luis Gustavo šutirao, potom i Altam, čiji je šut fijuknuo tik iznad prečke.

28. minut - Prva šansa za AEK

Andrade je pogrešio, Faraž je šutirao a Vujačić izblokirao za korner. Šutirao je posle kornera Gustavo, ali lopta ide daleko iznad prečke.

24. minut - GOOOL! RIKARDO JE STRELAC! 1:0

Partizan je izveo munjevit napad, Dijabate je na sredini terena oduzeo loptu protivniku, poslao pas ka Rikardu pravovremeno, a ovaj u situaciji jedan na jedan matirao Pilića!

21. minut - Menig bez preciznog završnog udarca

Dobra akcija crno-belih, Dijabate je uposlio Meniga koji je ušao u šesnaesterac, ali je šut sa desetak metara završio u gol-autu.

18. minut - AEK "umrtvio" utakmicu

Prošli su uvodni minuti, a da crno-beli nisu napravili nijednu stopostotnu šansu. Kiprani su "umrtvilI" igru čestim prekidima.

10. minut - Dijabate iznudio korner

Sjajno je prošao Dijabate po densoj strani, ali je njegov šut izblokiran. Novi korner za crno-bele, ali bez opasnosti po gol Pirića.

8. minut - Prvi korner za Partizan

Filipović je posle centaršuta pokušao, ali je to bilo slabo.

21:05 - Navijači pogrdno skandiraju Vazuri

Navijači Partizana su prve minute utakmice "posvetili" direktoru Milošu Vazuri. Sa tribina se čuju pogrdna skandiranja na ručn Vazure.

21:01 - Dobra poseta u Humskoj

Crno-bele, prema slobodnoj proceni, prati više od 10.000 gledalaca u Humskoj. Grobari su priredili vatromet pred početak meča.

Partizan, grobari, vatromet, AEK

21:00 - Počela je utakmica u Humskoj

Partizan je krenuo sa centra, crno-beli u prvom poluvremenu napadaju ka jugu.

20:27 - Nekoliko hiljada gledalaca trenutno u Humskoj

Partizan, AEK, Humska, grobari

20:11 - AEK će imati veliku podršku u Humskoj

00:19

Kiprani imaju podršku u Humskoj

19:25 - Stolica sa dve izmene u timu

Trener Partizana Ilija Stolica odredio je tim za revanš sa AEK-om. U timu su dva nova igrača, prvi put na golu je Popović umesto Stevanovića, dok je štopersko mesto zauzeo Marković umesto Saničanina.

POTENCIJALNI SASTAVI

PARTIZAN - AEK (prvi meč 1:2)

STADION: Partizan, kapacitet 29.775

SUDIJA: Hoze Marija Sančez Martinez (Španija)

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović - Filipović, Vujačić, Marković, Urošević - Fejsa, Andrade - Natho, Dijabate, Menig - Rikardo. Trener: Ilija Stolica

REZERVE: Lukač, Stevanović, Ilić, Saničanin, Šehović, Baždar, Živković, Terzić, Belić, Jović, Petković, Lutovac.

AEK (4-2-3-1): Pirić - Rozales, Miličević, Tomović, Englezu - Ojer, Gustavo - Faraž, Altman, Đurčo - Lopez. Trener: Žoze Luis Oltra.

REZERVE: Tumpas, Stilijanidis, Gonzales, Kasas Kasado, Bruno Gama, Romo Perez, Tričkovski, Olatunji, Naoum, Andreu, Mamas

Partizan nema drugu opciju, crno-beli od 21 čas igraju revanš utakmicu trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv AEK-a iz Larnake sa imperativom pobede.

U prvoj utakmici na Kipru domaćin je slavio sa 2:1, ali na osnovu te utakmice teško je steći dojam da crno-beli nemaju šanse u revanšu da nadmaše protivnika.

O tome govori i trener Partizana Ilija Stolica.

- Biće ovo drugo poluvreme ili revanš sa jako kvalitetnom i dobrom ekipom koja nas je pobedila u prvoj utakmici. Međutim, isto tako verujem da smo i mi pokazali da možemo da pobedimo i da eliminišemo AEK, tako da je to pre svega cilj i ideja svih nas - kaže Stolica.

Na poslednjem treningu crno-belih pred meč sa Kipranima, na glavnom terenu stadiona u Humskoj, bili su i čelnici Partizana, predsednik kluba Milorad Vučelić i generalni direktor Miloš Vazura. Njih dvojica su u sredu pre treninga, koji je počeo u 18 časova, razgovarli nasamo sa šefom stručnog štaba Ilijom Stolicom i jasno mu poručili: Prolaz ili ostavka!

Ostaje da se vidi i kako će reagovati navijači Partizana. Oni su već upozorili upravu tako što su joj poslali poslednje upozorenje.