NEVIĐENA BLAMAŽA PARTIZANA U SREMSKOJ MITROVICI: Crno-beli posle PENALA eliminisani od drugoligaša iz Kupa Srbije!

kup srbije

Fudbaleri Radničkog iz Sremske Mitrovice plasirali su se danas u osminu finala Kupa Srbije, pošto su na svom terenu pobedili Partizan posle boljeg izvodjenja jedanaesteraca (1:1, 2:0).

Crno-beli su do vodjstva došli golom Patrika Andradea u 18. minutu. Asistenciju je upisao Fuseni Dijabate, a Andrade je gol postigao sa ivice kaznenog prostora.

Gosti su najbliži drugom golu bili u 44. minutu, kada je stativu pogodio Rikardo Gomeš.

Radnički je do izjednačenja došao u drugom minutu nadoknade, a u strelce se posle asistencije Nikole Ristovića upisao Jovan Marinković.

Po završetku regularnog dela pristupilo se izvodjenju jedanaesteraca.

Igrači domaćeg tima su u prve dve serije bili precizni, dok su prošlosezonski finalisti Kupa promašili četiri udarca.

Sutra je na programu meč šesnaestine finala Kupa Srbije izmedju Mačve i Crvene zvezde.

Ostale utakmice se igraju 19. oktobra, dok će meč Grafičara i Vojvodine biti na programu 1. novembra.

1 / 7 Foto: FK Partizan/Sandić FOTO

KRAJ MEČA!

PENALI:

2:0 - Šut Andradea, zaustavio je Dragićević, Radnički je SENZACIONALNO elinisao Partizan!

Partizan

94. minut - Završen je regularni deo meča.

93. minut - GOL 1:1, POTPUNI ŠOK! Radnički je izjednačio u poslednjim sekundama, gledaćemo najverovatnije penale u Mitrovici. Petrović je nakon akcije sa leve strane natrčao na loptu i savladao nemoćnog Lukača.

90. minut - Igraće se četiri minuta nadoknade.

88. minut - Aleksandar Filipović ulazi umesto Šehovića.

84. Izmena u Radničkom. Umesto Bačanina ulazi Milinković

83. minut - Primio je Rikardo loptu u šesnaestercu domaćina, ali nije uspeo da šutira. U narednom napadu nakon centaršuta iz slobodnjaka, ponovo gužva u šesnaestercu, šansa za Markovića, ali ponovo bez šuta na gol.

80. minut - Mirniji period igre. Crno-beli čuvaju prednost.

76. minut - Nova izmena kod domaćina. Umesto povređenog Grbovića ulazi Gajić.

74. minut - Belić dobija žuti karton zbog simuliranja. Pokušao je da iznudi penal za Partizan.

73. minut - Izmena u Radničkom, umesto Opuje ulazi Marinković.

Partizan

72. minut - Rikardo je ostao da leži na zemlji. Videćemo kakva povreda je u pitanju.

70. minut - Dobra prilika za Radnički nakon slobodnog udarca. Šut glavom Lazara Ivića ipak odlazi preko gola.

68. minut - Prva izmena u Partizanu, Lutovac umesto Terzića.

67. minut - Žuti karton za Hamidua Traorea.

62. minut - Šut Belića sa dvadesetak metara, lako brani golman Radničkog Dragićević.

59. minut - Šansa za Partizan. Centrirao je Živković iz slobodnjaka, a nakon gužve u šesnaestercu udarac Terzića je izblokiran, a nakon kornera posle toga domaćin se odbranio.

54. minut - Slobodan udarac za Partizan na nekih 30 metara od gola domaćina. Šutirao je Marković glavom nakon centaršuta, ali pored gola.

50. minut - Pokušali su igrači Radničkog prodorom po levoj strani, ali siguran je golman partizana.

Izmena u ekipi Radničkog, umesto Ilića na teren je ušao Ristović.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Partizan

45+1 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA. Posle prvih 45 minuta igre crno-beli vode 0:1 golom Andradea. Partizan je imao bolje, zrelije šanse i zasluženo vodi.

45. minut - Sudija je prekinuo meč na kratko zbog dima koji je prekrio teren, nakon bakljade navijača Partizana.

44. minut - Stativa! Rikardo je pogodio okvir gola nakon sjajne kombinacije sa Belićem na malom prostoru. Malo je nedostajalo da crno-beli dupliraju prednost.

40. minut - Novi žuti karton za fudbalere Radničkog. Grbović je dobio opomenu zbog neopreznog starta.

38. minut - Velika šansa za Partizan! Rikardo je povukao kontru i sjajno uposlio Andradea, ali as crno-belih nije uspeo da savlada golmana domaćeg tima.

30. minut - Nova prilika za Partizan. Terzić je sjajno prošao i uposlio Rikarda, koji se spetljao u šesnaestercu Radničkog. Ostaje 1:0 za Partizan.

24. minut - Nemoćan je Radnički u ovim momentima, Partizan kontroliše dešavanja na terenu.

21. minut - Neoprezan start Protića, prvi žuti karton na meču.

18. minut - GOL! Partizan vodi 1:0, strelac je Andrade! Sjajno je prošao Dijabate po levoj strani, potom sjajno uposlio Andradea koji je sa ivice šesnaesterca zakucao loptu u mrežu domaćina.

13. minut - Pokušao je Terzić, ali njegov šut je izblokiran.

9. minut - Sjajana šansa za Radnički! Nikola Milinković je sa sedam metara udaljenosti šutirao preko gola Milana Lukača. Imao je Partizan dosta sreće u ovoj situaciji.

3. minut - Prva šansa za partizan, ali Rikardo Gomeš nije najbolje zahvatio loptu, ostaje 0:0.

Utakmica je počela.

14.55 - Meč uskoro počinje, sjajni vremenski uslovi za igru.

Partizan

POZNATI SASTAVI TIMOVA:

Sudija: Pavle Ilić (Kragujevac)

RADNIČKI SM: Dragićević - Protić, L.Ivić, Ignjatović, Petorivć, Pius, Milenković, Đorđević, S.Ilić, Spasojević, Grbović.

PARTIZAN: Lukač - Živković, Šehović, Marković, Urošević - Belić, Traore- Terzić, Andrade, Dijabate - Rikardo.

Takmičenje u ovosezonskom izdanju Kupa Srbije startuje utakmicom između Radničkog i Partizana.

Biće to pravi praznik fudbala u Sremskoj Mitrovici. Dolazak vicešampiona Srbije izazvao je ogromno interesovanje navijača u ovom delu Srema, pa su Rasprodate sve ulaznice za duel na "Agropapuk Areni".

Naravno, crno-beli su apsolutni favoriti na ovom meču i sve osim ubedljive pobede beogradskog kluba bilo bi ogromno iznenađenje.

Radnički, koji ove godine slavi vek postojanja, trenutno nastupa u Prvoj ligi Srbije i nakon devet odigranih kola zauzima 13. poziciju na tabeli.

Očekuje se da će crno-beli igrati u izmenjenom sastavu i da će Gordan Petrić ukazati šansu igračima koji ove sezone nisu imali značajniju minutažu.