NAPREDAK ZAUSTAVIO ZVEZDU: Kruševljani u finišu ŠOKIRALI šampiona i prekinuli pobednički niz crveno-belih! VIDEO

SUPERLIGA

Fudbaleri Napretka i Crvene zvezde odigrali su u Kruševcu nerešeno 1:1 u utakmici 27. kola Superlige Srbije.

Vodeći goč za Zvezdu postigao je Mirko Ivanić u 38. minutu, nakon asistencije Bukarija.

Napredak je izjednačio golom Matića u 85. minutu nakon kornera i odbitka

Zvezda je ubedljivo prva na tabeli sa 73 bodova, 18 više od drugoplasiranog TSC-a a 19 od Partizana koji na trećem mestu.

Sa druge strane Napredak je na 10. mestu sa 27 bodova.

Naredni meč Zvezda igra na svom terenu protiv Mladosti GAT, dok Napredak gostuje Kolubari.

1 / 9 Foto: Starsport

Drugo poluvreme:

- Zvezda pokušava svim silama do pobede u nadoknadi.

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta

85. minut - GOL , 1:1, MATIĆ, Nakon slobodnog udarca za Napredak i odbitka lopta dolazi do Matića koji zakucava loptu u mrežu nemoćnog Vasiljevića.

81. minut- Opao je ritam u Kruševcu, Zvezda čuva prednost, domaćin bez pravih prilika.

74. minut - Pokušao je igrač Napretka sa distance, brani Vasiljević, a onda u kontri Katai pogađa stativu nakon udarca iz ugla.

70. minut- Umesto Mitrovića u igri je Katai

Zvezda

65. minut- Igra se obostrano otvoreno u ovim momentima, par ozbiljnih situacija u oba šesnaesterca

59. minut - Zvezda napada i u nastavku, crveno-beli žele drugi gol .

54. minut - Dobar prodor Ivanića, ali odbrana Napretka otklanja opasnost ispred Pešića i Bukarija

50. minut - Pokušao je makazicama Pešić, lopta odlazi pored gola

46. minut- Nastavljena je utakmica u Kruševcu

Zvezda

Prvo poluvreme:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme

41. minut - Novi pokušaj vrlo zapaženog Bukarija, pogodio je spoljni deo mreže.

38. minut - GOL, 0:1, IVANIĆ! Sjajna kontra Zvezde Kangva je proigrao Bukarija koji je centrirao, a Ivanić glavom matirao nemoćnog Petrića

34. minut - Zvezda pojačava pritisak, lopta nakon odbitka dolazi do Bukarija koji šutira iz prve, ali Petrić odlično brani.

31. minut - Konačno prva prava prilika, centrirao je Vigo, Pešić u padu iz okreta prosledio za Bukarija, koji izgledne situacije šutira preko gola

22. minut - Prinudna izmena u Zvezdi, umesto povređenog Veljka Nikolića u igri je Slavoljub Srnić

Zvezda

16. minut- I dalje bez pravih uzbuđenja, Zvezda strpljiva čeka grešku rivala, Napredak vreba iz kontre.

10. minut- Zvezda polako preuzima inicijativu, Napredak se organizovano brani.

5. minut - Miran početak utakmice, bez pravih šansi

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde od 17 časova gostuju Napretku u Kruševcu u 27. kolu Superlige Srbije.

Sastavi:

Napredak: Petrić - S. Jovanović, Đeković, Kerkez, Vukajlović - Stanković, Krstić - Đ. Jovanović, Knežević, Čečarić - Šarić. Trener: Dragan Perišić.

Crvena zvezda: Vasiljević - Vigo, Eraković, Dragović, Azarov - Kangva Nikolić - Bukari, Ivanić, Mitrović - Pešić. Trener: Miloš Milojević.

Trener aktuelnog šampiona je odlučio da promeša karte za duel u Kruševcu.

Uoči meča:

Crveno-beli su u prolećnom delu sezone gotovo savršeni, pošto pored sedam pobeda, uključujući i trijumf u Kupu protiv Radničkog iz Sremske Mitrovice, imaju jedan remi i to u prvoj utakmici nakon pauze.

Pre meča protiv Napretka, Zvezda je na 26 utakmica osvojila 72 bodova i ubedljivo je prva na tabeli, dok su "Čarapani" u borbi za mesto u plej-ofu sa 26 bodova.

Trener Crvene zvezde, Miloš Milojević, poručio je u najavi utakmice da njegov tim ima razlog da pobeđuje uprkos velikoj bodovnoj prednosti, ali nije isključio mogućnost da na teren u nastavku sezone šalje pomešane sastave.

"Imamo motiv, gledamo da koliko god je moguće povećamo prednost iz kola u kolo. Motivacija neće biti problem za utakmicu u Kruševcu, jer igramo u fudbalskom gradu i ambijentu, mislim da možemo da odigramo dobar meč", rekao je Milojević.