MARKO MARIN SLAVIO TITULU, A ONDA SE JAVIO HVAN: Zvezdin Brus Li izgovorio zagonetne reči! Najavio povratak, ili...
Korejac i dalje održava kontakt sa tehničkim direktorom crveno-belih
Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su prošlog vikenda 36. titulu prvaka, dominantno i ubedljivo, pre početka plej-ofa Superlige.
Tehnički direktor Marko Marin odlučio je da osmu titulu zaredom proslavi na društvenim mrežama, a prvi koji mu je lajkovao posti i ostavio komentar bio je In Bom Hvan. Fudbaler iz Južne Koreje, koji je prošlog leta uveo Crvenu zvezdu u Ligu šampiona, a onda odlučio da potraži novi izazov u redovima holandskog Fejenorda, ostavio je misterioznu poruku.
Njegove reči dodatno su zaintrigirale sve navijače Crvene zvezde, a evo šta je napisao jedan od najboljih stranaca u istoriji kluba:
- Čestitike na tituli! Treba li vam još jedan Korejac?
Nije trebalo Marku Marinu mnogo da mu odgovori.
- Radimo na tome - napisao je Marko Marin uz emotikon kako namiguje.
Odmah su se u njihov dijalog uključili navijači Crvene zvezde sa porukama svom Brusu Liju, kako su ga Delije nazvale od milja. I sa molbama da se vrati na Marakanu.
Nije poznato da li su Marko Marin i In Bom Hvan samo želeli da se dobro našale, ili da potvrde da se nešto radi. In Bom Hvan ostavio je neizbrisiv trag u redovima Crvene zvezde. Prvo sa sportskog aspekta, jer je bio vrhunski profesionalac i fudbaler kojeg svaki trener može samo da poželi. A, onda i sa ljudske strane, jer je na njegovu preporuku stigao još jedan Korejac na Marakanu, bek Seol, a i kada je odlazio Hvan je insistirao da Fejenord Crvenoj zvezdi za njegove usluge plati 7.000.000 evra.
Valja podsetiti da je Marko Marin u leto 2023. godine imao ključnu ulogu u transferu Hvana iz Olimpijakosa u Crvenu zvezdu. Ubedio je Korejca da dođe u Srbiju, što je bio najskuplji transfer u istoriji crveno-belih. Korejac je potom odigrao neverovatnu sezonu u dresu Crvene zvezde. Bio je standardan kod Baraka Bahara i Vladana Milojevića, pružao je sjajne partije u Ligi šampiona i bio jedan od najzaslužnijih za osvajanje duple krune u Srbiji. Potom i u dvomeču protiv Bode Glimta u kvalifikacijama za Ligu šampiona.
Crvenoj zvezdi su preko potrebna pojačanja za napad na Ligu šampiona, posebno u veznom redu. Međutim, In Bom Hvan ima čvrst ugovor sa Fejenordom do juna 2028. godine i ozbiljna primanja u Holandiji. Opet, zbog povrede nije mnogo igrao u redovima kluba iz Roterdama, ukupno 25 utakmice, od toga 16 u prvenstvu i sedam u Ligi šampiona.
In Bom Hvanu je dodatno skočila vrednost na evropskom tržištu dolaskom u Holandiju. Letos je u Crvenoj zvezdi vredeo 8,5 miliona evra, a danas je prema Transfermarktu procenjen na čitavih 12.000.000 evra.
PREDSEDNIK VUČIĆ: Učinićemo sve da Srbiju ponovo podignemo na pobedničko postolje