Slušaj vest

Na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo fudbaleri Srbije su večeras u Tirani odigrali nerešeno protiv Albanije - 0:0.

Meč je obeležilo jezivo ponašanje albanskih huligana koji su pet puta prekidali meč tako što su pogodili fudbalere Srbije predmetima u glavu.

To očigledno nije bilo dovoljno da glavni arbitar isprazni tribine iili prekine trajno utakmicu. To je morao da učini, po apsolutno svim kriterijumima koji važe u UEFA takmičenjima, a jasno je kakav bi ishod bio da se ovo dogodilo u Beogradu.

Albanija - Srbija Foto: 2025/Starsport.rs ©/2025/Starsport.rs ©, Starsport

Što se tiče dešavanja na terenu, potez utakmice izveo je Đorđe Petrović koji je u 45. minutu odbranio penal Mitaju. Prethodno je Samardžić bez ikakve potrebe faulirao rivala na ivici šesnaesterca. Srećom, sjajni golman Srbije pročitao je Mitaja i "skinuo" mu šut.

Rezultat na semaforu je mogao da se promeni u 55. minutu kada je naša reprezentacija imala najbolju šansu na utakmici.

Ipak, Strakoša je čudesno odbranio gol posle fantastičnog šuta Mitrovića. Terzić je centrirao, a srpski golgeter je glavom gađao ugao gola Albanije, čiji golman je bio maestralan.

Pogledajte najzanimljivije momente sa ove utakmice:

Pljuvanje fudbalera Srbije Izvor: Kurir