JOVETIĆ O PREKIDU U PODGORICI: Rusi su samo čekali da se nešto desi

Crnogorski igrači ne mogu da veruju šta se desilo

Meč između Crne Gore i Rusije prekinut je u 67. minutu pošto su domaći navijači pogodili tvrdim predmetom igrača Rusije Dmitrija Kombarova

PODGORICA - Fudbalski reprezentativac Crne Gore Stevan Jovetić izjavio da veruje da kazna za njegov tim neće da bude velika posle prekida utakmice kvalifikacija za EP 2016. sa Rusijom.Meč između Crne Gore i Rusije prekinut je u 67. minutu pošto su domaći navijači pogodili tvrdim predmetom igrača Rusije Dmitrija Kombarova. Domaći navijači su već u prvom minutu pogodli bakljom u glavu golmana Rusije Igora Akinfejeva, ali je meč posle prekida nastavljen.Utakmica će biti najverovatnije registrovan rezultatom 3:0 u korist Rusije, a zbog ponašanja navijača savez Crne Gore će biti i finansijski kažnjen."Razočaran sam. Mislim da nam ovo nije trebalo. Izašli smo i pružili maksimum, odbranili penal, ali šta reći nakon ovakvog meča. Kod drugog prekida je neki novčić ubačen. Rusi kao da su čekali da se nešto desi, jer im je rečeno na poluvremenu da ukoliko se dogodi i najmanji incident da prijave sudiji. Najviše ćemo mi da ispaštamo, a ja se nadam da kazna neće biti ogromna", rekao je Jovetić.Nikola Vukčević je odigrao veoma dobro, ali je to bilo uzaludno."Atmosfera od početka je bila negativna, kako na tribinama, tako i na terenu. Osećao se veliki pritisak na sudije. Samo nas je pobeda ostavljala u trci za baraž ili direktan plasman na Evropsko prvenstvo, ali je sada izuzetno teška situacija. Verovatno će ovo ostaviti posljedice na ekipu", naglasio je Vukčević.Generalni sekretar FSCG Momir Đurđevac bio je ogorčen dešavanjima na stadionu u Podgorici."Šta se postiže time? Zar se ovako bodri nacionalni tim? Zar se posle ovakvih stvari ponovo kliče Crnoj Gori i govori Crna Goro volim te, a sve uradiš da napakostiš Crnoj Gori i ovim igračima koji su istrčali na teren? Videli ste kako su momci igrali u prvom poluvremenu. Zar je bilo za očekivati posle svih ovih događanja da imaju punu koncentraciju u prvom poluvremenu. Utakmica je od prvog trenutka bila na ivici prekida. Videli ste koliko je ljudi bilo angažovano u samoj organizaciji, koliko puta smo molili publiku da se uzdrži od svega. Izgleda mi ne zaslužujemo ni državu, ni nacionalni tim, ni plasman na veliko takmičenje... Mi smo tu da bučemo, da prekidamo, da budemo varvari... A onda se pitamo ko smo i što smo. I kada nam dođu velike ekipe i veliki igrači da ih prozivamo, da vređamo te igrače, a ne da dođemo da uživamo u njihovoj igri... Ovo je ljudi katastrofa! Ovo je prelilo čašu svega... Neko mora da kaže da je dosta. Šta možemo da uradimo? Da platimo kaznu 100-150 hiljada eura, da se oprostimo od nekog velikog takmičenja i onda dođe neka nova utakmica i opet baklje i opet skandiranja i opet sve ono što ne treba da bude...", kazao je Đurđevac.