(KURIR TV) DRAMA ZA TITULU: Partizan savladao Zvezdu u 154. večitom derbiju i izjednačio se na vrhu

Leonardo sa 2 gola pokorio Marakanu

Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu 3:1 (1:0) kao gosti na stadionu "Rajko Mitić" u 154. "večitom derbiju", odigranom u okviru 31. kola Superlige.

POGLEDAJTE SNIMAK TUČE KANGE I EVERTONA POSLE MEČA.

Crno-beli su stigli crveno-bele na vrhu tabele, sada imaju po 40 bodova i u preostalih šest kola vodiće veliku borbu za titulu.

U slučaju da superligašku sezonu završe sa istim brojem bodova, Zvezda će odbraniti titulu, jer je bila bolja u regularnom delu prvenstva (30 kola), što se gleda kao osnovni parametar.

Partizan je do prvog trijumfa na "Marakani" još od 2011. godine došao zahvaljujući Leonardu, dvostrukom strelcu, i Leandru Tavambi. Jedini gol za Zvezdu postigao je Ričmond Boaći.

Crno-beli su, svesni da ih samo pobeda vraća u igru za titulu, pokazali više želje u uvodu utakmice. Ipak, prva je šansu stvorila Zvezda, Le Talek je nije iskoristio već u drugom minutu, a u devetom je na drugoj strani zicer promašio Uroš Đurđević.

U 21. minutu 0:1. Leonardo se izborio za slobodan udarac, a onda ga sjajno izveo i doveo Partizan u vođstvo.

Do kraja prvog poluvremena Đurđević je imao još jednu priliku, ali nije uspeo da duplira prednost svog tima.

Tek što je počelo drugo poluvreme Zvezda je izjednačila. Džon Ruiz je u 48. minutu "spojio" s golom Ričmonda Boaćija za 1:1.

Od tada su crveno-beli preuzeli inicijativu i diktirali ritam. Međutim, nisu bili opasni po gol Filipa Kljajića. Tako je bilo sve do 68. minuta kada ih je šokirao Tavamba. On je posle kornera skočio ispred Filipa Manojlovića i glavom poslao loptu u mrežu.

Tačku na 154. "večiti derbi" stavio je Leonardo, svojim drugim golom, u 79. minutu, na asistenciju Petra Đuričkovića.

Poseta na "Marakani" je bila slaba, na tribinama je bilo svega 26.112 gledalaca (tako kaže zvanični podatak), a utakmica je bila znatno bolja nego prethodni derbiji. Igralo se agresivno, ritam igre je u većem delu meča bio visok, a na kraju je bilo četiri gola.

"Večiti" već za vikend nastavljaju trku, kada Partizan dočekuje Vojvodinu, a Zvezda gostuje u Kruševcu.

KRAJ - 1:3!

90+3. minut - Umalo Đurđević da uveća prednost Partizana...

85. minut - Miletića izvoze sa terena. Partizanov levi bek se teže povredio.

83. minut - Žuti karton i za Boaćija.

79. minut - GOOOLLL - 1:3 - LEONARDO! Đuričković je gurnuo loptu, Leonardo je stigao do nje pre Manojlovića i Lukovića i poslao je u mrežu. Drugi gol Brazilca danas, 19. u Superligi ove sezone!

77. minut - Druga izmena Nikolića - Tavamba izlazi, Kosović ulazi da pojača Partizanovu "vezu".

75. minut - Grof Božović je na teren poslao Srnića umesto rovitog Ruiza.

72. minut - Prva izmena kod gostiju - Đuričković umesto Jankovića.

68. minut - GOOOLLL - 1:2 - TAVAMBA! Posle kornera Jankovića, Tavamba je glavom reagovao ispred Manojlovića i poslao loptu iza gol-linije. Igrači Zvezde su se bunili kod sudije Grujića tražeći prekršaj nad svojim golmanom ili igranje rukom Tavambe.

67. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Tavamba je proigrao Leonarda, koji se pored Petkovića izborio za poziciju za šut, ali je Manojlović odbranio.

61. minut - Le Talek je "požuteo" zbog ispucavanje lopte posle sudijskog zvižduka.

56. minut - ZVANIČNO - 26.112 gledalaca!

54. minut - Zvezda je agresivnija na početku drugog poluvremena...

49. minut - VARNICE NA TERENU! Kanga je provocirao crno-bele posle izjednačujućeg gola, najagresivniji su bili Everton i Leonardo s jedne, a Donald s druge strane, pa im je sudija Grujić pokazao žute kartone.

48. minut - GOOOLLL - 1:1 - BOAĆI! Ruiz je poslao idealnu loptu sa desnog krila, Boaćiju nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu.

46. minut - Šut Janković iz daljine - neprecizno.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:1!

42. minut - Plavšić je izašao pred Kljajića, koji je odlično intervenisao, a sve to je bilo uzalud, jer je Zvezdin igrač bio u ofsajdu.

41. minut - Kanga je izveo slobodan udarac, Kljajić je odbranio.

38. minut - Crveno-beli su se oporavili od primljenog gola i preuzeli inicijativu.

36. minut - Opalio je Vulićević sa skoro 30 metara - visoko preko gola.

34. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Ristić je ušao u kazneni prostor po levoj strani, birao je koga će da proigra, na kraju je "uposlio" Miletića, koji je ispucao loptu. Na prvi pogled delovalo je da će lopta možda u gol... Ipak, otišla je pored. Posle kornera šutirao je Frimpong, ali je njegov udarac izblokiran.

31. minut - BOAĆI OSTAO BEZ VAZDUHA! Miletić ga je u duelu udario u grudi, pa je napadač Zvezde pao i ostao bez daha. Ubrzo se pribrao i nastavio igru.

30. minut - Još jedan šut Leonarda. Ovaj put nedovoljno jak, pa je lopta bila lak plen Manojlovića.

28. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Ponovo je Đurđević izašao sam pred Manojlovića, ovaj put je bio iskosa sa desne strane, a Zvezdin golman je ponovo bio uspešniji.

25. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Odličan centaršut Petkovića, još bolji šut glavom Boaćija, a onda fenomenalna odbrana Kljajića.

21. minut - GOOOLLL - 0:1 - LEONARDO! Iz slobodnjaka! Brazilac se sam izborio za slobodan udarac, nad njim je Frimpong načinio prekršaj, a onda je maestralno izveo prekid sa 20-ak metara iskosa sa leve strane.

17. minut - Peti korner za Zvezdu...

12. minut - Boaći je probao iz teške pozicije - preko gola.

9. minut - VELIKA ŠANSA za PARTIZAN! Tavamba je izbacio Đurđevića, koji je bio brži od Lukovića i izašao sam pred Manojlovića, ali mu je golman Zvezde skinuo zicer.

6. minut - Jankoviću se ukazuje pomoć, ali je ofanzivac Partizana ustao i nastaviće igru.

5. minut - Odličan ritam igre u uvodnim minutima.

4. minut - Janković je prošao po desnoj strani, vratio do Jevtovića, koji je šutirao preko gola.

3. minut - Evo i prvog kornera za Partizan. Odmah posle prvog - i drugi. Bez pretnje po gol Manojlovića.

2. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Posle kornera sa desne strane Le Talek je "na prvoj stativi" kresnuo loptu, a ona je otišla malo pored gola.

1. minut - Već prvi korner za Zvezdu.

17:41 - Utakmica je konačno počela!

SASTAVI:

CRVENA ZVEZDA: Manojlović - Petković, Frimpong, Luković, Ristić - Donald, Le Talek - Plavšić, Kanga, Ruiz - Boaći

PARTIZAN: Kljajić - Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić - Everton, Jevtović, Janković, Leonardo - Đurđević, Tavamba.

17:35 - Na tribinama oko 15.000 gledalaca! Katastrofalna poseta!

17:12 - Malo i Grobara, za sada

17:10 - Prema poslednjim informacijama, derbi počinje na vreme, u 17:30!

17:08 - Žandarmerije ispod Severa

17:04 - Za sada malo navijača na tribinama

17:00 - Policija na oprezu

16:56 - Ispred VIP lože

16:54 - Navijači i dalje idu ka stadionu

16:46 - EVO I SASTAVA PARTIZANA - TAVAMBA POČINJE, NIKOLIĆ SA 2 NAPADAČA:Kljajić - Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić - Everton, Jevtović, Janković, Leonardo - Đurđević, Tavamba.

16:39 - PARTIZAN KASNILI ZBOG TUČE GROBARA I POLICIJE!Autobus sa ekipom Partizana kasnio je na stadion "Rajko Mitić" pola sata u odnosu na predviđeno vreme dolaska zbog gužve na Autokomandi usled tuče Grobara i policije. Zbog toga postoji mogućnost da početak meča bude pomeren.

16:32 - POZNAT JE SASTAV ZVEZDE:Manojlović - Petković, Frimpong, Luković, Ristić - Donald, Le Talek - Plavšić, Kanga, Ruiz - Boaći

16:28 - Strašne gužve!U svim ulicama koje vode ka Autokomandi i stadionu Crvene zvezde gužve su ogromne. Automobili mile i u ulici Kneza Miloša.

Sporne situacije obeležile 153. večiti derbi

15:59 - Prethodni derbi završen podelom bodovaPrethodni 153. večiti derbi završen je podelom bodova - 1:1. Utakmica je odigrana na stadionu "Rajko Mitić" 4. marta. Crvena zvezda je povela golom Gelora Kange u 34. minutu, a bod crno-belima doneo je Uroš Đurđević u 87. minutu.

15:54 - Danilo Grujić na centruGlavni sudija 154. večitog derbija biće Danilo Grujić iz Niša. Njemu će pomagati Milan Mihajlović, Uroš Stojković i Srđan Milutinović. Dodatni arbitri su Srđan Jovanović i Aleksandar Vasić. Grujiću je ovo drugi večiti derbi, pošto je prvi vodio pre pet i po godina kada je Partizan golovima Zvonimira Vukića u 71. minutu i Marka Šćepovića u 78. minutu slavio sa 2:0. U pitanju je bio 141. večiti derbi odigran na stadionu Crvene zvezde.

15:47 - MOŽDA NISTE ZNALI1. Zbog povreda za Crvenu zvezdu neće igrati Nemanja Milić i Dušan Anđelković2. Kapiten Partizana Saša Ilić propušta utakmicu zbog zarađenih žutih kartona3. Šest stranaca od prvog minuta zaigraće za crveno-bele4. Crno-beli će u startnoj postavi imati samo dvojicu stranaca, ako se izuzmu Crnogorci Kosović i Janković5. Karte će biti prodavane i danas na blagajni Zvezdinog stadiona po ceni od 800 dinara za severnu i južnu tribinu, 1.200 za istočnu, a 1.500 za zapadnu6. Crvena zvezda i Partizan će u startnih 11 imati po dvojicu igrača poniklih u svojoj omladinskoj školi, Manojlovića i Ristića, odnosno Milenkovića i Jankovića7. Skor između Crvene zvezde i Partizana u prvenstvenim mečevima, koji se jedini računaju kao večiti derbi, iznosi 62-46-45 za crveno-bele, uz gol-razliku 230:1858. Na stadionu „Rajko Mitić“ taj odnos iznosi 39-23-15 za Crvenu zvezdu, uz gol-razliku 125:849. Poslednji derbi odigran je na Marakani 4. marta i završen je sa 1:1

15:45 - Sedam ZANIMLJIVOSTI koje niste znali o VEČITOM DERBIJU