(VIDEO) NIŠTA OD EVROPSKOG PRVENSTVA: Danska ponizila Srbiju pred praznim tribinama u Beogradu

Bendtner dvostruki strelac

Danci sa tri pogotka u drugom poluvremenu osvojili velika tri boda u kvalifikacijama za Euro2016
1 / 5 Foto: Dado Đilas

Bruka i sramota!

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je katastrofalno lošu utakmicu protiv Danske i doživela poniženje u Beogradu.

Danci su pred praznim tribinama na stadionu Partizana slavili rezultatom 3:1 (0:1) i naš tim doveli na rub eliminacije od plasmana na Evropsko prvenstvo 2016. godine.

Srbija posle tri meča ima jedan bod, a Danci sedam. Portugal ima šest, Albanija četiri.

Srbija je povela golom Zorana Tošića u 4. minutu. Srpski tim je odlično počeo utakmicu, stvorio nekoliko dobrih prilika, ali to nije uspeo da materijalizuje većim vođstvom.

Danci su sredinom prvog poluvremena zagospodarili terenom, ali nisu uspeli da materijalizuju prednost.

Ipak, u drugih 45 minuta na terenu je postojao samo jedan tim.

Izjednačenje Dancima je doneo Bendtner u 60. minutu, dva minuta kasnije Kjaer je potpuno preokrenuo rezultat.Uprkos vođstvu Danci su nastavili sa dominacijom, pa je gol Bendtnera u 85. minutu logična posledica toga.

Narednu utakmicu u kvalifikacijama Srbija igra 29. marta 2015. na gostujućem terenu protiv Portugalije.

22:36 - KRAJ UTAKMICE

22:27 (85. minut) - GOOOL! Niklas Bendtner postiže treći gol za Dansku

22:22 (80. minut) - Kuzmanović šutira pored golaKonačno jedna poluprilika za Srbiju, Kuzmanović je šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta odlazi metar pored stative gola Danaca.

22:20 (78. minut) - Žuti karton za Kron DelijaZoran Tošić je bio u polukontri, Kron Deli ga je oborio sa leđa i dobio žuti karton.

22:17 (75. minut) - Stojković ponovo odbranio stopostotnu šansuGolman Srbije Vladimir Stojković nalazi se na velikim mukama. Ovog puta je ponovo Vibe bio u šansi, šutirao je sa 15-tak metara, ali je Stojković odbranio.

22:16 (74. minut) - Ponovo šansa za DanskuPonovo su gosti imali stopostotnu šansu. Vibe je šutirao, Ivanović izbacio loptu sa gol crte.

22:13 (71. minut) - Lazar Marković umesto TadićaTreća izmena u ekipi Srbije, umesto Dušana Tadića u igri je Lazar Marković. Advokat ide na sve ili ništa.

22:12 (70. minut) - Izmena u DanskojUmesto Ankersena u igri je Jakobsen.

22:08 (66. minut) - Izmena u Srbiji, Aleksandar Mitrović umesto GudeljaDruga izmena u reprezentaciji Srbije. Umesto Nemanje Gudelja u igri je Aleksandar Mitrović. Advokat pojačava napad.

22:08 (66. minut) - Prečka za DanceVeć u sledećem napadu posle prečke Danka Lazovića, prečka i za Dance. Šutirao je Ankersen sa oko 25 metara i uzdrmao prečku gola Stojkovića.

22:07 (65. minut) - Prečka Lazovića!Srbija je mogla brzo do izjednačenja, ali je Danko Lazović pogodio prečku. Matić je ubacio sa leve strane, napadač Partizana šutirao iz prve i pogodio prečku.

22:04 (62. minut) - GOOOL!!! Kjaer postiže gol za vođstvo Danasa - 1:2

22:02 (60. minut) - GOOOL!!! Bendtner je izjednačio rezultat - 1:1

21:59 (57. minut) - Bendtner propustio još jednu šansuLepa akcija Danaca po levoj strani, Vibe je ubacio loptu u peterac, Bendtner šutirao glavom a lopta odlazi pored gola.

21:51 (49. minut) - Stativa za DanskuDanci su ponovo imali odličnu priliku. Eriksen je stigao do šesnaesterca Srbije, šutirao pored Ivanovića, uhvatio Stojkovića na krivoj nozi, ali je pogodio spoljni deo stative.

21:48 (46. minut) - Kuzmanović menja ĐuričićaSelektor Dik Advokat izvršio je prvu izmenu u timu. Umesto Filipa Đuričića u igri je Zdravko Kuzmanović.

21:14 (28. minut) - Stojković spasao Srbiju

Vibe je uputio opasan šut ka golu Srbije, Stojković krajnjim naporom odbranio, a lopta je otišla tik pored stative u korner.

21:04 (18. minut) - Bendtner propustio prvu šansu za DanskuDobra kombinacija Danaca ispred šesnaesterca Srbije, Bendtner je šutirao iskosa sa 7-8 metara, ali preko gola golmana Stojkovića.

20:54 (8. minut) - Zoran Tošić propustio šansu za 2:0

Velika prilika za Srbiju da duplira vođstvo. Đuričić je primašio loptu, Lazović makazicama šutirao, Šmajhel je kratko odbio loptu, Zoran Tošić sa svega tri metra promašio.

20:50 (4. minut) - GOOOL!!! Zoran Tošić donosi Srbiji vođstvo 1:0

20:47 (1. minut) - Utakmica je počelaSrbija igra u crvenom dresu, plavom šortsu i belim štucnama i napada ka južnoj tribini u prvom poluvremenu. Danci su u komplet sivo-beloj opremi.

20:29 - Večeras igraju Portugalija i JermenijaU okviru naše grupe I večeras u isto vreme igraju Portugalija i Jermenija. Portugalci iz dva meča imaju tri boda (poraz od Albanije i pobeda nad Danskom), Jermeni iz dve utakmice bod (remi protiv Srbije i poraz od Danske).

20:21 - Danski navijači u Beogradu, neće moći na stadionGrupa od nekoliko desetina danskih navijača stigla je u Beograd kako bi ispratila kvalifikacioni meč, ali zbog kazne UEFA nije im omogućeno da uđu na stadion Partizana.

19:39 - Da li će Advokat podneti ostavku u slučaju neuspeha?Reprezentacija Srbije u slučaju eventualnog neuspeha protiv Danske došla bi u tešku situaciju u nastojanju da se plasira na Evropsko prvenstvo. Stoga je jedno od pitanja selektoru Diku Advokatu bilo, da li će podneti ostavku u slučaju poraza. Šta je on odgovorio pročitajte OVDE

19:27 - Zašto se današnji meč igra bez gledalaca?Najbolji odgovor na ovo pitanje dao je trenutno najbolji srpski igrač Nemanja Matić."Nije isti motiv igrati pred praznim tribinama ili pred 25 hiljada navijača, gde je velika energija. Zbog desetak budala smo izgubili tri boda, to se retko dešava i plaćamo ceh toga. Pokušaćemo da sebe što više motivišemo, igramo za Srbiju, znamo koji dres nosimo", kazao je Matić.

19:13 - Jubilej Bambija Tošića

Zoran Bambi Tošić večeras će odigrati 60. meč u dresu nacionalnog tima. Od njega je u aktuelnom sastavu više utakmica odigrao samo kapiten Branislav Ivanović, i to 73.18:50 - Srbija sa Lazovićem napada Dansku

Dik Advokat se opredelio za sledećih 11: Stojković - Ivanović, S. Mitrović, Biševac, D. Tošić - Matić, Gudelj - Z. Tošić, Tadić, Đuričić - Lazović.DANSKA: Šmajhel - Ankersen, Kjar, Bjeland, Boilesen - Kvist, Kalenberg, Eriksen - Vibe, Kron Deli - Bendtner.18:45 - Poslednji meč pre 24 godineZanimljivo, Jugoslavija i Danska poslednji meč odigrali su pre 24 godine, u kvalifikacijama za EP 1992. godine. Jugoslavija je pobedila sa 2:0 u Danskoj, Danci se revanširali sa 2:1 u Beogradu. naš tim je tada osvojio prvo prvo mesto sa bodom prednosti u grupi 4, ali je zbog sankcija UN ostao kod kuće, a Danska osvojila titulu prvaka Evrope u Švedskoj.18:40 - Prvi susret Srbije i DanskeReprezentacije Srbije i Danske odigraće prvi meč u istoriji. Jugoslavija je sedam puta igrala protiv Danske, skor je dva poraza i pet pobeda. Naš nacionalni tim je jednom igrao na EP protiv Danaca i to 1984. u Lionu, kada je Danska slavila sa 5:0.18:35 - Sudija Turčin Čakir baksuz za Srbiju

Glavni sudija večerašnjeg duela je jedan od najboljih svetskih delilaca pravde, Turčin Džunejt Čakir. Zanimljivo, Turčin je tri puta sudio našim timovima i nijednom se naši nisu radovali. Čakir je sudio A timu u porazu u Zagrebu od Hrvatske pod vođstvom Siniše Mihajlovića (0:2), kao i omladincima 2007. kada su poraženi od Francuske 5:2 na EP u Austriji. Jedini su poraz izbegli mladi reprezentativci 2009. godine na EP u Švedskoj kada su bez golova igrali protiv Belorusije.18:30 - Srbija osvojila bod u dva mečaSrbija u duel protiv Danske ulazi sa jednim bodom iz dve utakmice. Izabranici Dika Advokata remizirali su u Jermeniji, a zatim su zbog poznatih dešavanja na meču protiv Albanije ostali bez tri boda. Danska iz tri utakmice ima tri boda. PObedili su posle preokreta Jermeniju na svom terenu 2:1, remizirali u Albaniji 1:1 i izgubili kod kuće od Portugalije 1:0.