(VIDEO) CRNO-BELI ČASTILI GROBARKE ZA 8. MART: Partizan zaboravio večiti derbi i izbušio Metalac

101 dama u Humskoj

Fudbaleri Partizana pobedili su Metalac u Humskoj 3:0 (1:0) u utakmici 25. kola Superlige.

1 / 5 Foto: Partizan.rs/Miroslav Todorović

Golove su postigli Leandre Tavamba u 42, Uroš Đurđević u 61. i Petar Đuričković u 91. minutu.

Crno-beli su zadržali zaostatak od šest bodova za Crvenom zvezdom, koja je kasnije danas pobedila Vojvodinu 3:2.

Metalac je ostao na 11. mestu sa 26 bodova.

Partizan je očigledno arhivirao minuli 153. "večiti derbi", ozbiljno shvatio duel sa gostima iz Gornjeg Milanovca i ne samo na 21. uzastopnom meču ostao neporažen, nego i zabeležio 18. prvenstvenu pobedu.

Crno-beli su danas ređali šanse kao na traci, ali je blistao golman Metalca Nemanja Belić. Ipak, Leandre Tavamba je u 42. minutu uspeo da zatrese mrežu udarcem glavom posle kornera koji je izveo Marko Janković. Kameruncu je to bio prvenac u dresu Partizana.

U nastavku je ekipa Marka Nikolića rutinski odradila posao i pogocima Uroša Đurđevića i Petra Đuričkovića došla do ubedljive pobede, pritom ne dozvolivši gostima da stvore ijednu šansu.

Treba pomenuti da je gol Đuričkovića postignut van svih kodeksa fer-pleja.

Grobari su iskoristili priliku da brutalno isprozivaju Maja Vujovića, sudiju minulog večitog derbija.

Na tribinama stadiona u Humskoj bila je malo gledalaca, među kojima se našla 101 dama. Partizan je za 8. mart častio navijačice besplatnim ulazom.

KRAJ - 3:0!

90+1. minut - GOOOLLL - 3:0 - ĐURIČKOVIĆ!

89. minut - Još jedna šansa za crno-bele, šut Mihajlovića sa gol-linije izbacio je Dopuđ.

87. minut - Serija izmena je završena izlaskom Tavambe i ulaskom Jovanovića.

85. minut - Snažno je tukao Đurđević, ali preko gola.

84. minut - Veškovac umesto Mijića, poslednja izmena u gostujućem timu,

83. minut - I druga promena kod crno-belih, Đuričković umesto Jankovića.

81. minut - Izmena i kod domaćina - Mihajlović menja Leonarda.

71. minut - GREŠKA SUDIJA! Everton je krenuo sam kao duh ka golmanu Beliću, pomoćnik Slobodan Pavlović je mahao ofsajd iako je bilo očigledno da je Brazilac bio na svojoj polovini u trenutku upućivanja lopte.

69. minut - Druga izmena Vanića: Pavlović umesto Rovčanina.

67. minut - I gosti su zapretili, Mijić sa 20-ak metara, pored gola.

63. minut - ŽUTI KARTON Panić je četvrti igrač Metalca koji je "požuteo", posle prekršaja nad Evertonom.

61. minut - GOOOLLL - 2:0 - ĐURĐEVIĆ! Sjajno je Vulićević centrirao sa desnog krila, a Đurđević sa šest, sedam metara poslao loptu pored istrčalog golmana Belića.

53. minut - ŽUTI KARTON Treći igrač Metalca u beležnici sudije Širokog je Simović.

16:44 - 101 dama bodri PartizanPartizan je širom otvorio kapije za dame na 8. mart i 101 se odazvala pozivu. Na Istoku ih je 29, na Jugu 47, na Zapadu 25.

50. minut - I Tavamba je oprobao šut, ali je Belić siguran.

49. minut - Kosović šutira sa 14 metara, zamalo pored gola.

48. minut - OPET BELIĆ SPASAVA GOSTE! Đurđević se našao sam pred golmanom Metalca, koji je izašao kao pobednik iz tog duela.

46. minut - Trener Metalca Nenad Vanić izvršio je prvu izmenu, Jovanović je ušao umesto Čumića.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme...

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Partizan je stvarao i promašivao šanse do 42. minuta kada je Tavamba golom materijalizovao svoju dobru igru.

42. minut - GOOOLLL - 1:0 - TAVAMBA! Posle kornera Jankovića sa leve strane Tavamba je sa šest, sedam metara glavom poslao loptu u mrežu. To je prvenac napadača iz Kameruna.

40. minut - GOLMAN METALCA BRANI I ŠUT TAVAMBE - Napadač Partizana se oslobodio čuvara i pucao, a Belić je loptu prosledio u korner.

23. minut - BELIĆ PONOVO NESAVLADIV - Golman Metalca odbranio je šut Jankovića kome je loptu sjajno petom ostavio Kosović.

25. minut - ŽUTI KARTON Javnu opomenu je dobio Tomić koji je udario Jankovića.

23. minut - ŽUTI KARTON Javnu opomenu je dobio Stojković iz Metalca.

19. minut - BELIĆ brži od Leonarda Odigrali su dupli pas Đurđević i Leonardo, ali je Belić ponovo bio najspretniji.

18. minut - NOVA ŠANSA ZA CRNO-BELE Đurđević je šutirao sa oko osam metara, ali je golman Nemanja Belić nogom sjajno intervenisao.

13. minut - ŠANSA ZA CRNO-BELE Kakva greška odbrane Metalca, Janković šutira i pogađa stativu!

5. minut - JOŠ JEDNA ŠANSA ZA PARTIZAN Milenković posle kornera pokušava glavom da pogodi mrežu Metalca, ali ne uspeva - golman gostiju izbija loptu u korner

2. minut - KAKVA ŠANSA ali nažalost Tavamba glavom ne uspeva da pogodi gol

1. minut - Utakmica je počela!

SASTAV TIMOVA

Partizan: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić, Everton, Kosović, Janković, Leonardo, Tawamba, Đurđević. Klupa: Jovičić, Ćirković, Mihajlović, Đuričković, Jevtović, Ilić, Jovanović. Trener: Marko Nikolić

Metalac: Belić, Nikodijević, Simović, Dopuđ, Bondarenko, Panić, Stojković, Mijić, Rovčanin, Ćumić, Tomić. Klupa: Kostić, Veškovac, Ivanović, Pavlović, Nikolić, Otašević, Jovanović. Trener: Nenad Vanić.

Ekipa Partizana je prolećni deo šampionata započela sa dve pobede, bez velikih problema savladane su ekipe Rada na Banjici (1:0) i Borca u Humskoj (2:1), da bi u prethodnom kolu crno-beli remizirali sa ekipom Crvene zvezde u 153. večitom derbiju (1:1). Beograđani su na svom kontu sakupili 55 bodova, jedan više od trećeplasirane Vojvodine i šest manje od prvoplasirane Crvene zvezde.

Ekipa Metalca je u prvom prolećnom susretu odigrala nerešenu u Novom Pazaru (0:0), zatim su na svom terenu slavili u duelu sa ekipom Radnika (3:1), da bi u prethodnom kolu kao domaćini pretrpeli poraz od ekipe OFK Bačka (0:1). Milanovčani sa 26 osvojenih bodova trenutno zauzimaju 11.mesto na superligaškoj tabeli.

U prvom delu sezone Partizan je slavio u Gornjem Milanovcu rezultatom 1:0. Jedini pogodak delo je Leonarda u 61. minutu.