(VIDEO) ZVEZDA SE IZ PENALA VRATILA NA PRVO MESTO: Crveno-beli sa igračem više slomili otpor Voše

Burno na Marakani

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Vojvodinu na svom stadionu sa 2:0, tako da su ; posle 33 kola Super lige zadržali prvo mesto na tabeli.

Pobedu Zvezdi doneli su Gelor Kanga iz penala u 82. i Srdjan Plavšić u 90. minutu, a Vojvodina je od 70. imala igrača manje, posle isključenja Nikole Antića Zvezda ima 46 bodova, koliko i drugoplasirani Partizan, dok je Vojvodina treća sa 33.Domaći fudbaleri su imali inicijativu tokom cele utakmice igrane pred oko 16 hiljada gledalaca, ali uprkos brojnim prilikama nisu uspeli da ozbiljnije ugroze golmana gostiju Emila Rockova, sve do penala.Arbitar Srdjan Obradović je sudio penal posle prekršaja Marka Vukasovića nad Ričmondom Boaćijem, što je izazvalo veliko negodovanje gostujuće ekipe i stručnog štaba, a Kanga je potom rutinski savladao Emila Rockova.Zvezda je posle isključenja Antića krenula u potpunu ofanzivu, ali nije uspevala da probije odbrau Novosadjana. Vojvodina je imala u prvom poluvremenu dobru priliku, ali nije bila blizu gola.Fudbalerima Crvene zvezde do kraja utakmice nije bilo teško da sačuvaju prednost, a u 90. minutu su, posle odlične asistencije Boaćija, golom Plavšića postavili konačan rezultat.

Božović: Bilo nam je jako teško

"Ja sam rekao da za našu ligu Vojvodina ima odličnu ekipu i sa svima može da igra. Vojvodina se branila dobro i u prvom poluvremenu falila nam je završnica. Baći je bio sam u 16 metasra, po bokovima nismo dobro probijali i ubacivali se iz drugog plana", rekao je Božović

Batak: Da nije bilo penala ne bi primili gol dve utakmice

"I protiv Partizana i danas igrali smo dobro. Danas do 82. minuta i tog penala, koji neću sada da komentarišem. Da nije bilo penala, mislim da ne bi primili gol dve utakmice", kazao je trener Vojvodine.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj meča

90. minut - GOOOOOOOOOL 2:0 - PlavšićBoaći je asistirao saigraču

86. minut - Opet gledamo brz fudbal

82. minut - GOOOOOOOOOOL 1:0 - Kanga Lopta u jednu, Rockov na drugu stranu

79. minut - Penal za ZvezduVukasović je srušio Boaćija, Obradović je svirao penal, a nastala je velika gužva na klupi tima iz Novog Sada, pols ekoje je neko i isključen

78. minut - Opsada gola gostijuLopta gotovo ne napušta polovinu gostiju

70. minut - Nikola Antić je pocrveneo Defanzivac Vojvodine je pre vremena poslat u svlačionicu, a svi na terenu su neko vreme bili zbunjeni

63. minut - Opet Boaći Napadač Zvezde se oslobodii Maslaća, ali jeRockov odbranio

58. minut - Dobra kontra VojvodineManojlović je uspeo da uhvati loptu u petercu

53. minut - Slobodnjak za ZvezduSamo do živog zida, koji je zaustavio pokušaj Lukovića

49. minut - Kakva šansa za ZvezduPoletanović je prošao, ubacio loptu u peterac, nekoliko igrača Zvezde je pokušalo, ali je Rockov odbranio

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

42. minut - Opasno pred golom ZvezdePosle slobodnog udarca i centaršuta, pokušaj Planića otišao je malo pokraj stative

39. minut - Novi pokušaj KangeI odbrana golmana Vojvodine Rockova

35. minuta - Velika greška PetkovićaMeleg je presekao dodavanje defanzivca Zvezde i odmah šutirao, ali je Manojlović uspeo da se vrati na gol

30. minut - Zvezda ima inicijativuVojvodina se za sada dobro brani

24. minut - Spetljao se VukasovićKontra Vojvodine i traljav udarac sa nešto više od desetak metara

22. minut - Obrukao se BoaćiCentarfor Zvezde je nekako primio loptu, ali je posle šuta ona krenula ka autu

21. minut - Igra se vveoma brzoLopta je više pred golom Vojvodine

13. minut - Velika šansa za VojvodinuTrujić se borio sa odbranom Zvezde u jednommomentu čak bio i sam, ali je svaki njegov pokušaj bio izblokiran

11. minut - Slobodnjak PoletanovićaLopta je otišla pored gola

9. minut - Pokušaj KangeRockov je krajnjim naporom uspeo da odbrani

5. minut - Sve je sam probao BoaćiGolman Vojvodine je bio na mestu

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Sastavi

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Luković, Frimpong, Anđelković, Le Talek, Poletanović, Ruiz, Kanga, Plavšić, Boaći.

VOJVODINA: Rockov, Lakićević, Planić, Maslać, Antić, Jovančić, Vukasović, Paločević, Meleg, Trujić, Malbašić.Tok meča

Crvena zvezda je aktuelni šampion i lider na tabeli Superlige Srbije. Zvezda je posle poraza u večitom derbiju od Partizana (1:3) ostvarila trijumfe protiv Napretka u Kruševcu (2:1) i u Kupu protiv Čukaričkog (4:1).Vojvodina stiže na noge lideru posle dva duela sa Partizanom. Vojvodina je u prvenstvu poražena od Partizana (0:1), a potom je u prvom duelu polufinala u Novom Sadu bilo 0:0.Zvezda je slavila u oba ovosezonska duela. Beogradski crveno-beli su prvo na svom terenu slavili sa 4:1, a onda i u Novom Sadu posle velikog preokreta od 3:2.