(VIDEO) ČUDO U MINHENU: Bajern od 0:2 do 4:2 protiv Juvea, Barsa rutinski s Arsenalom

Poznati svi učesnici četvrtfinala Lige šampiona

Fudbaleri Bajerna i Barselone obezbedili su plasman u četvrtfinale posle večerašnjih revanša osmine finala Lige šampiona.

Bajern je načinio čudo protiv Juventusa. Posle 2:2 u prvom meču u Torinu, gde su Bavarci vodili 2:0, večeras je "stara dama" vodila 2:0, a Bajern stigao do 2:2 i produžetaka golom Milera u 91. minutu. A onda su Bavaric u nastavku sa još dva gola eliminisali prošlosezonskog finalistu Lige šampiona.Kako je Juventus igrao u prvom poluvremenu, Bajern je dobro i prošao što je na poluvremenu gubio samo sa dva gola razlike. Pogba u 5. i Kvadrado u 28. minutu doneli su gostima veliku prednost.U većem delu drugog poluvremena delovalo je da je tim Pepa Gvardiole nemoćan da ozbiljno ugrozi zahuktali Juventus, međutim, pogodak Levandovskog u 73. minutu dao je domaćinu energiju. Usledili su furiozni ataci Bajerna sve dok Miler nije izjednačio.U produžecima se igralo mirno, a onda su rezervisti domaćina Tijago Alkantara i Koman, inače igrač Juventusa na pozajmici u Bajernu, pogocima u 108. i 110. minutu rešili pitanje pobednika ovog dvomeča i učesnika četvrtfinala.

Barselona je rutinski obavila posao na "Nou Kampu" sa Arsenalom. Pobedila je 3:1 i ukupnim rezultatom 5:1 posle 180 minuta igre nastavila put ka odbrani titule prvaka Evrope.

Barsa je povela golom Nejmara u 18. minutu, izjednačio je Elneni u 51, a onda su Luis Suarez i Mesi pogocima u 65. i 88. zapečatili sudbinu "tobdžija".

Bajern i Barselona su poslednji učesnici četvrtfinala.

BARSELONA: Ter Štegen, Alba, Matje, Maskerano, Alves, Inijesta, Buskets, Rakitić, Nejmar, Suarez i Mesi.

ARSENAL: Ospina, Beljerin, Kosijelni, Gabrijel, Monreal, Elneni, Flamini, Sančez, Ozil, Ivobi i Velbek.

BAJERN: Nojer, Alaba, Benatija, Kimih, Lam, Alonso, Riberi, Vidal, Miler, Kosta i Levandovski.

JUVENTUS: Bufon, Lihštajner, Barzalji, Bonući, Evra, Aleks Sandro, Pogba, Kedira, Kvadrado, Ernanes i Morata.

PAROVI OSMINE FINALA:Gent – Volfsburg 2:3 0:1Roma – Real Madrid 0:2 0:2Benfika – Zenit 1:0 2:1PSŽ – Čelsi 2:1 2:1PSV – Atletiko Madrid 0:0 0:0, penalima 7:8Dinamo Kijev – Mančester siti 1:3 0:0Arsenal – Barselona 0:2 1:3Juventus – Bajern 2:2 2:2, 2:4 posle produžetaka

TOK MEČEVA:

Kraj u Minhenu: Bajern - Juventus 4:2!

110. minut - GOOOLLL - BAJERN - JUVENTUS 4:2! KOMAN! I drugi rezervista daje gol za domaćina! Koman je igrač Juventusa na pozajmici u Bajernu!

Kingsley Coman Goal - Bayern Munchen 4-2... by football-zone

108. minut - GOOOLLL - BAJERN - JUVENTUS 3:2! TIJAGO ALKANTARA! Bajernov rezervista je posle duplog pasa sa Milerom savladao Bufona.

Thiago Alcantara Goal HD - Bayern Munich 3-2... by Bundes_Liga

105. minut - Gotov je prvi produžetak. Rivali su bili oprezni, pa nije bilo prilika posle one Lihštajnerove.

93. minut - ŠANSA ZA JUVE! Mandžukić je dao povratnu Lihštajneru, koji je šutirao sa šest, sedam metara, ali je Nojer odbranio.

91. minut - Počeli su produžeci u Minhenu.

Kraj u Barseloni - 3:1!

90+1. minut - GOOOLLL - BAJERN - JUVENTUS 2:2! MILER! Asistent Koman!

Thomas Muller Goal HD - Bayern Munich 2-2... by Video-Live

88. minut - GOOOLLL - BARSELONA - ARSENAL 3:1! MESI!

Lionel Messi Goal - Barcelona 3-1 Arsenal 16... by sport-24hd

73. minut - GOOOLLL - BAJERN - JUVENTUS 1:2! LEVANDOVSKI vraća domaćina u igru. Daglas Kosta je centrirao, a Poljak glavom poslao loptu u Bufonovu mrežu.

Robert Lewandowski Goal - Bayern Munich 1-2... by sport-24hd

67. minut - Malo je nedostajalo da Velbek izjednači u Barselonu. Međutim, njegov udarac zaustavio je okvir gola.

65. minut - GOOOLLL - BARSA - ARSENAL 2:1! LUIS SUAREZ IZ VOLEJA! Centrirao je Dani Alveš.

GOLCINA SUAREZA by goal365hd

60. minut - Na "Nou Kampu" se šanse ređaju na obe strane...

57. minut - I OPET MORATA! Španac se prošetao kroz kazneni prostor Bajerna, stvorio sebi odličnu šansu, ali je šutirao preko gola.

56. minut - Ponovo je Morata zapretio domaćinu, ali je na kraju slabo šutirao, pa je Nojer lako intervenisao.

51. minut - GOOOLLL - BARSELONA - ARSENAL 1:1! Gostima je izjednačnje doneo ELNENI na asistenciju Aleksisa Sančeza.

IZJEDNACENJE NA KAMP NOU by goal365hd

1-1 Mohamed Elneny Goal | Barcelona v... by soccerhub365

46. minut - Utakmice su nastavljene.

Kraj prvog poluvremena: Juve vodi u Minhenu 2:0, a Barsa kod kuće protiv Arsenala 1:0.

KAKAV FUDBAL - Dzordi Alba Beljarinu KROZ NOGE by goal365hd

44. minut - ŠTA JE PROMAŠIO POGBA?! Preciznije šta je odbranio Nojer! Neverovatno.

42. minut - NAJVEĆA ŠANSA ZA BAJERN! Sjajno je Kosta uposlio Milera, čiji je šut iz sjajne situacije odbranio Bufon, a u nastavku akcije Levandovski je poslao loptu pored gola.

37. minut - Barsa dominira na "Nou Kampu", ali bez velikih prilika posle gola Nejmara.

28. minut - GOOOLLL - BAJERN - JUVENTUS 0:2 - KVADRADO! Sevnula je strašna kontra "stare dame", Morata je izmešao pola ekipe Bajerna i dodao Kvadradu, koji je zalomio jednog protivničkog igrača i matirao Nojera.

Gol 2-0 Juan Cuadrado GOAL - Bayern Munich vs... by livegoalshd

27. minut - U Minhenu Bajern plete mrežu oko Juventusovog gola, ali osim dva, tri šuta sa distance, nije bilo ozbiljnih pretnji po Bufona.

23. minut - JUVENTUSU PONIŠTEN GOL ZBOG OFSAJDA! Da li je bio ofsajd?!

18. minut - GOOOLLL - BARSELONA - ARSENAL 1:0! NEJMAR! Asistencija Luis Suareza.

Gol Nejmara by goal365hd

Neymar Goal - Barcelona 1-0 Arsenal 16.03.2016 by sport-24hd

14. minut - Juventus je ponovo zapretio. Međutim, Morata je tukao iz prve, visoko preko gola.

10. minut - Ozil je zapretio Barsi. Nemac iz Arsenala je šutirao, golman Ter Štegen je let lopte ispratio pogledom, ali je ona otišla pored gola.

6. minut - GOOOLLLL - BAJERN - JUVENTUS 0:1 - POGBA! Rasulo u odbrani domaćina iskoristio je Francuz, koji je sa ivice šesnaesterca poslao loptu u praznu mrežu, pošto ga je sjajno proigrao Lihštajner. Velike greške napravili su Alaba i Nojer.

Paul Pogba Goal - Bayern Munich 0 - 1 Juventus... by Football--Live

1. minut - Utakmice su počele!

20:39 - Tribine u Minhenu gore

20:36 - Meč u Barseloni sudi Ris Sergej Karašev, a u Minhenu Šveđanin Jonas Erikson.

20:33 - "Alijanc arena" je spremna

20:31 - Zagrevanje na "Nou Kampu"

20:27 - U Barseloni provala oblaka, u Minhenu sneg

20:25 - Podsetite se najzanimljivijih detalja sa prvih utakmica večerašnjih rivala u Londonu i Torinu.