(VIDEO) ORLOVI KRENULI REMIJEM KA SP: Srbija gubila, pa vodila, a na kraju podelila bodove sa Irskom

Kvalifikacije za Mundijal u Rusiji

Fudbalske reprezentacije Srbije i Republike Irske igrale su bez pobednika 2:2 u meču prvog kola grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji.

1 / 5 Foto: Saša Pavlić

Irska je povela golom Hendrika u 3. minutu, a Srbija je izjednačila pogotkom Kostića u 62. Srbija je povela u 69. minutu sa penala, a strelac je bio Tadić. Konačan rezultat postavio je Marfi u 81. minutu.

Branislav Ivanović u 85. minutu, ali je intervenisala odbrana Iraca.

TOK UTAKMICE94. minut - Kraj utakmiceSrbija i Irska igrale su 2:2.90. minut - Igraće se još 3 minuta

85. minut - Velika prilika za SrbijuVelika šansa za našu selekciju. Ivanović je ostao sam ispred golmana Irske, ali je neko od gostujućih igrača izbacio loptu sa gol linije. 81. minut - GOLLL!! Irci stižu do izjednačenja

80. minut - Nova prilika za Irce 72. minut - Kakva šansa za Srbiju! 69. minut - GOLLLLL!!!! Srbija vodi 2:1!
68. minut - Penal za Srbiju! 62. minut - GOLLLL!!! Srbija stiže do izjednačenja!
53. minut - Srbija traži penal 46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremenaSrbija gubi od Irske 1:0, dok Vels na poluvremenu vodi protiv Moldavije 2:0

45. minut - Velika prilika za SrbijuSrbija je imala šansu da u finišu prvog poluvremena dođe do izjednačenja. Tadić je centirao sa desne strane, a golman Irske je kratko odbio loptu do Mitrovića, koji se nije snašao iako je bio sam. Brzo je potom intervenisala odbrana gostiju i otklonila je opasnost37. minut - Rajković siguran na goluIrska je došla do šanse. Stvorila se gužva u našem šesnaestercu, a Rajković je odlično obranio posle udarca jednog gostujućeg igrača

32. minut - Nova šansa za Srbiju

22. minut - Srbija nastavlja sa napadima, teren očajanTeren je očajan na stadionu Rajko Mitić. "Orlovi" sve opasniji. Kostić je šutirao iskosa sa desne strane, ali je njegov udarac izblokiran. Samo minut kasnije nova šansa za Kostića, ali je ovog puta odlično intervenisao irski golman

17. minut - Dobra akcija TadićaTadić je posle dobre akcije srpskog tima šutirao iskosa sa oko 20-ak metara, ali je Rendolf zaustavio njegov udarac15. minut - Šapić veruje u plasman našeg tima na SP

9. minut - Srbija nastavila sa napadima 6. minut - Mitrović šutira preko gola 3. minut - Irska vodi 1:0!

1. minut - Utakmica je počela20:40 - U toku je intoniranje himni dve zemlje

20:30 - Na tribinama oko 5.000 navijača

20:28 - Aleksandar Šapić podržao fudbalere Srbije

20:25 - Muslin igračima: Dajte sve za pobeduSelektor fudbalske reprezentacije Srbije Slavoljub Muslin izjavio je da će poručiti igračima uoči početka meča da daju sve od sebe da dođu do pobede20:15 - Mali broj navijača na stadionu

20:05 - Poznati su sastavi timova:Srbija: Rajković, Ivanović, Nastasić, Vuković, Rukavina, Gudelj, Milivojević, Mladenović, Kostić, Tadić, Mitrović. Republika Irska: Rendolf, Koleman, O'Šej, Kif, Vord, Hendrik, Brejdi, Vilan, Meklin, Long, Volters.

19:50 - Austrija pobedila Gruziju u gostimaFudbaleri Austrije pobedili su u gostima selekciju Gruzije 2:1.

19:15 - Srbija kao samostalna država i Irska igrale su tri meča
, kao i sa velikim motivom i željom da konačno iskažu svoj kvalitet i obraduju naciju. Pored Srbije i Irske, u našoj grupi se nalaze još Austrija, Vels, Moldavija i Gruzija.

"Dobro smo radili i spremali se, nemamo kadrovskih problema, orni smo za početak kvalifikacija. Svi jedva čekamo duel sa Ircima, nadam se da ćemo krenuti uz dobru igru i pobedu. Imamo nameru da se iskupimo za rezultate iz prošlosti, iako smo ih zaboravili", rekao je Muslin.Direktan plasman na SP obezbediće pobednici devet kvalifikacionih grupa. Osam najbolje drugoplasiranih selekcija ići će u baraž. Pobednici baraža obezbediće plasman na SP.