(VIDEO) VELIČANSTVENO VEČE U HUMSKOJ: Evropski Partizan srušio Steauu i stigao na korak od LŠ

Pred 30.000 gledalaca

Crno-beli poveli, pa na poluvremenu gubili 1:2, zatim Božinov promašio penal, ali su sa igračem više napravili preokret - 4:2

Fudbaleri Partizana pobedili su Steauu 4:2 (1:2) u Beogradu u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona i plasirali se u plej-of. U prvom meču u Bukureštu bilo je 1:1.

Partizan je sjajno otvorio utakmicu, poveo preko Babovića već u osmom minutu. Međutim, radost domaćih kratko je trajala, samo tri minuta, jer je izjednačio Muniru, a gosti su do preokreta došli u 33. minutu golom Hamruna.

Crno-beli posle uvodnog vođstva nisu delovali organizovano, naročito u fazi odbrane, zbog čega su kažnjeni.

Međutim, tek što su se igrači vratili sa odmora, Brašanac je iznudio penal i crveni karton za kapitena Steaue Varelu. Ipak, Božinov je iz penala pogodio stativu...

To nije pokolebalo crno-bele u nameri da se domognu naredne faze takmičenja. Kada je Jevtović, uz pomoć Papa, izjednačio na isteku sata igre, zagrmelo je sa tribina, a parni valjak je dobio novu energiju. Samo devet minuta kasnije zlatni Partizanov "orlić" Andrija Živković napravio je neverovatnu majstoriju za 3:2, a tačku na dramatičan finiš stavio je Trujić u 91. minutu, samo minut pošto je ušao u igru.

"Čestitke našim igračima, zaista su izgarali. Morali smo zbog punog stadiona. Zbog ovakvih navijača se gine. Bili smo bolji u drugom poluvremenu, nažalost promašili penal. Živimo i dalje naš san zvan Liga šampiona. Srećni smo što smo obezbedili jesen. Veoma jak utisak nosim da su naši momci u dva meča bili bolji. Zaista ovo je jedan od najvažnijih mečeva u mojoj karijeri", rekao je posle meča trener Partizana Zoran Milinković.

Brazilac Giljerme iz Steaue je bio očajan posle poraza.

"Teško mi pada ovaj poraz i eliminacija. Nećemo igrati u Ligi šampiona. Izgubili smo utakmicu, koja je bila u našim rukama. Igubili smo je u trenucima kada smo pravili sitne greške u odbrani. To nas košta poraza", rekao je Giljerme za agenciju Beta i dodao:

"Imam ugovor sa Steauom. Ništa nije strašno... Veliki je ovo udarac za nas, jer ne idemo u Ligu šampiona, odakle se dobija mnogo novca... To je udarac za svaki klub. Sada se okrećemo Ligi Evropa i nadamo se da ćemo izboriti plasman. Mi smo kao porodica i držimo se zajedno. Motivacije nam ne nedostaje za bilo koje takmičenje".

SASTAVI

Treneri Partizana i Steaue Zoran Milinković i Mirel Radoi opredelili su za iste sastave kao u prvom meču. Rumunski tim i ovaj put igra bez sjajnog veziste Stanlčua.

PARTIZAN: Živko Živković - Vulićević, Balažic, Fabrisio, Petrović - Babović (od 90. Trujuć), Jevtović, Brašanac - Andrija Živković, Božinov (od 60. Ilić), Abubakar.

STEAUA: Kožokaru - Alsenat, Pap, Varela, Toška - Muniru, Breveld (od 72. Tudori) - Ad. Popa, Hamrun (od 70.Janku), Čipčiu (od 51. Giljerme) - Tade.

KRAJ - 4:2

90+1. minut - 4:2 - TRUJIĆ.

90. minut - Izmena u Partizanu, Trujić umesto Babovića.

72. minut - Radoi je izvršio i preostale dve izmene. Umesto Hamruna i Brevelda na teren je poslao Jankua i Tudorija.

69. minut - 3:2 - ŽIVKOVIĆ! Abubakar je uposlio Živkovića, koji se našao na desetak metara od gola, iskosa sa leve strane, a onda je napravio strašan dribling i precizno naciljao suprotni ugao gola Steuae.

68. minut - I STEAUI PONIŠTEN GOL. Pap je zatresao mrežu Partizana, ali iz nedozvoljene pozicije.

64. minut - Balažic je sada loše intervenisao i namestio šansu Breveldu, koji nije bio precizan iz dobre pozicije.

62. minut - Tade u šansi. Dobio je duel sa Petrovićem, imao otvoren šut, ali je lopta otišla pored gola.

62. minut - Šut je oprobao i Fabrisio. Izveo je slobodan udarac sa više od 25 metara, ali Kožokaru nije imao težak posao.

60. minut - Izmena i kod Partizana. Saša Ilić je zamenio Božinova.

60. minut - 2:2 - STRELAC JEVTOVIĆ! Opalio je Partizanov vezista sa više od 20 metara, lopta je zakačila Papa, promenila pravac i odsela u mreži.

59. minut - Gostujući igrači su za samo sedam minuta dobili četiri žuta kartona i Alsenart, Hamrun, Giljerme i Breveld.

58. minut - Babović je izveo slobodan udarac sa 20-ak metara iskosa sa desne strane, ali je tukao direktno u Kožokarua.

51. minut - Prva izmena u Steaui. Trener Radoi je reagovao posle isključenja Varele. Izveo je Čipčiua, a uveo Giljermea.

50. minut - BOŽINOV PROMAŠIO PENAL! Bugarin je udarcem sa bele tačke pogodio stativu,Tome je prethodio prekršaj Varele s leđa nad Brašancem kada je vezista Partizana krenuo sam ka golmanu Kožokaruu. Kapiten Steaue je pritom dobio CRVENI KARTON. Upravo je Božinov oduzeo loptu Popi i prograo Brašanca, ali je sve to što je dobro uradio neutralisao promašajem iz penala.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nema izmena u ekipama.

Kraj prvog poluvremena

39. minut - PONIŠTEN GOL PARTIZANA. Prekid je sjajno izveo Živković, Božinov se bacio i glavom precizno šutirao, ali je uzalud tresao mrežu, jer je dosuđen ofsajd.

33. minut - 1:2 - STRELAC HAMRUN! Petrović je izgubio loptu na 40 metara od svog gola, jači u duelu bio je Alsenat, ona je stigla do Adrijana Pope na desno krilo, usledio je centaršut, a Hamrun neometan sa 12 metara šutirao i pogodio.

30. minut - Partizan ima više loptu u posedu, ali crno-beli ostavljaju prostor za kontre gostiju.

27. minut - ŠANSA ZA STEAUU. Tade je izbio sam pred golmana Partizana i šutirao, ali je Živković uz pomoć prečke izbio loptu u korner.

20. minut - Evo još jednog pokušaja Babovića, atraktivno je šutirao, ali za malo neprecizno.

19. minut - Furiozan je bio početak utakmice. Crno-beli su poveli, ali je njihova radost kratko trajala, jer su gosti izjednačili posle samo tri minuta. Usledio je zatim mirniji period.

11. minut - 1:1 - STRELAC SULI MUNIRU! Vulićević nije dobro intervenisao ispred svog gola, loptu je glavom izbacio pravo do fudbalera iz Gane, koji je iz voleja precizno naciljao Partizanovu mrežu. Svemu je prethodio duel u kome je napadač Steaue možda napravio prekršaj, ali nije sankcionisan.

11. minut - Grobari prave paklenu atmosferu.

9. minut - Pokušao je i Brašanac. Kožokaru je odbranio.

8. minut - 1:0 - STRELAC BABOVIĆ! Veliku grešku Papa iskoristio je kapiten Partizana. Prihvatio je poklon i pogodio praznu mrežu.

5. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Posle centaršuta Živkovića, Balažic se našao sam na pet metara, ali se spetljao.

5. minut - Zapretio je i Partizan. Babović je pucao kada se našao iskosa sa leve strane, lopta je zakačila gostujućeg igrača, pa je domaćin dobio prvi korner.

3. minut - Prve opasnosti pred golom Partizana. Oba puta crno-beli su izbacili loptu u korner.

20:30 - Utakmica je počela!

20:29 - Evo i koreografije Grobara:

20:29 - "U boj krenite junaci svi", pevaju Grobari iz sveg glasa.

20:28 - Minutom ćutanja odata je pošta nastradalima u vojnoj akciji "Oluja" pre 20 godina.

20:27 - Kapiteni Varela i Babović su na centru sa sudijama.

20:25 - "Da volim crno-bele", zagrmelo je iz više od 25.000 grla sa tribina Partizanovog stadiona.

20:25 - Akteri meča prevdvođeni mađarskom sudijskom trojkom izlaze na teren.

20:21 - Atmosfera u Humskoj dostiže tačku ključanja.

20:14 - Tribine su sve punije, igrači se zagrevaju... Crno-beli su prvi izašli na teren i dobili ovacije, a kada su se pojavili gosti, navijači Partizana napravili su zaglušujuću buku zvižducima.

20:04 - Partizanovci se okupljaju na tribinama. Grobari su očigledno primetili doskorašnjeg košarkaša crno-belih Milana Mačvana, pa su ga gromoglasno pozdravili.

19:54 - Nekadašnji kapiten Partizana Nenad Đorđević, kao i uvek, i ovaj put je uz svoj klub.

19:48 - Predsednik fudbalskog saveza Kosova Fadilj Vokri, inače nekadašnji igrač crno-belih, izrazio je da nadu da će Partizan proći dalje.

19:37 - Predsednik srpskog šampiona Zoran Popović je izjavio:"Optimista sam, naravno! Samo mi da pobedimo. Utakmica sezone, srećan sam što će stadion biti pun. Steaua je ozbiljna ekipa, ne smemo da ih potcenimo, kamoli da se zaletimo. Mudro do uspeha".

19:32 - Navijači Partizana danas su pristizali sa svih strana:

19:27 - Zlata vredno parče papira:

19:22 - Partizan i Steaua do sada su se sastajali samo u prijateljskim utakmicama. Rumuni su kao domaćini 24. jula 1988. u Bukureštu pobedili 4:0, a 4. februara 1992. u Hong Kongu nije bilo golova.

19:14 - Glavni sudija meča je Ištvan Vad iz Mađarske.

19:07 - Utakmica će početi minutom ćutanja. UEFA je odobrila zahtev Partizana da se na taj način oda počast žrtvama vojne akcije "Oluja" tokom koje je ubijeno oko 2.000, a proterano više od 200.000 Srba.

18:59 - Mirel Radoi je šef struke Steaue, ali s obzirom na to da nema licencu, u rubrici "trener" u protokolima utakmica stoji ime i prezime Masima Pendracinija. Sadašnji pomoćnik Radoija bio je asistent i Valteru Zengi u Zvezdi."Odlično smo se spremili u fizičkom, psihološkom i taktičkom smislu. Svesni smo da možemo dalje samo ako damo gol. Naravno, ako i primimo manje od Partizana. Čitali smo da je Partiizan, navodno, dominirao u Bukureštu, da je bio bolji, ali mi mislimo da nije bilo tako. Analize su pokazale da smo dominirali u svakom pogledu. Kad je reč o posedu lopte, akcijama, broju šuteva na gol i dobijenim duelima", poručio je Pedracini prde duel sa Partizanom.

18:47 - Partizan se danas definitivno razišao sa Nemanjom Kojićem. Napadač je prešao u turski Gazijantep, a crno-belima je pripalo 120.000 evra na ime obeštećenja.

18:35 - Điđi Bekali u javnosti zvuči samouvereno, tvrdi da ne sumnja u prolaz Steaue u narednu rundu. Međutim, kada uđe u svlačionicu svoje ekipe nije baš tako. Bekali je čak Partizanovog krilnog napadača Andriju Živkovića uporedio sa Mesijem dok se drao na svoje fudbalere.

18:27 - Ulaznice su rasprodate! Crno-beli će imati veliku podršku sa tribina. Grobari su spremili spektakularnu koreografiju.

18:14 - Fudbaleri Partizana doživeli su u subotu prvi neuspeh u Superligi. Na gostovanju Novom Pazaru igrali su sa rezervnim sastavom, pa su izgubili 2:3. I Steaua je prvenstveni meč sa Botosanijem igrala sa "drugim timom", ali je kao gost zabeležila minimalnu pobedu.

18:08 - Pogledajte najavu večerašnje utakmice koja nijednog Grobara neće ostaviti ravnodušnim:

17:58 - Kontroverzni gazda šampiona Rumunije Điđi Bekali neće nagraditi igrače ako prođu Partizan, ali će svakom prvotimcu dati po 250.000 evra za plasman u Ligu šampiona.

17:55 - Steaua je samo jednom u svojoj istoriji prošla dalje u evro kupovima kada je prvi duel kod kuće odigrala 1:1. Bilo je to 2013. protiv Legije iz Varšave.

17:51 - U crno-belom taboru tvrde da će igrati na pobedu i da neće braniti 1:1 iz prve utakmice. To je poručio i trener Zoran Milinković, kao napadači Andrija Živković i Valeri Božinov.