3 GOLA CRVENO-BELIH ZA 9 MINUTA Zvezda pregazila Banjicu i zadržala plus 6 ispred Partizana KURIR TV

Plavšić dvostruki strelac

Fudbaleri Crvene zvezde kao gosti na Banjici ubedljivo su pobedili Rad 4:0 (1:0) u utakmici 29. kola Superlige Srbije.

Šampion na vrhu tabele ima 76 bodova, šest više od drugoplasiranog Partizana, uoči poslednjeg kola prve faze.Rad je ostao na 11. mestu sa 32 boda.Golove za crveno-bele na stadionu "Kralj Petar Prvi" postigli su Srđan Plavšić u 34. i 70, Mihailo Ristić u 65. i Marko Petković u 73. minutu.

U uvodnih 15-ak minuta utakmice igralo se u izuzetno visokom ritmu, a oba rivala propustila su po dve velike prilike. Veselinović i Denić za domaćina, a Boaći obe za goste. Taman kad je tempo malo opao, Plavšić je preciznim udarcem sa 20-ak metara doneo prednost Zvezdi.U drugom poluvremenu crveno-beli su bili znatno nadmoćniji. Rad je zapretio samo u uvodu kada su njegovi igrači i navijači tražili penal posle duela Miloševa i Lukovića, kada je sudija Nikolić pokazao da se igra nastavi. Do kraja meča Zvezda je dominirala. To je materijalozovala sa tri brza gola, od 65. do 73. minuta za konačnih ubedljivih 4:0.Aktuelnom šampionu je to 23. pobeda u sezoni, dok su "građevinari" zabeležili 13. poraz.Zvezda u 30. kolu, poslednjem pre podele Superlige na plej-of i plej-aut, u četvrtak (17.00) dočekuje Borac, dok Rad gostuje Metalcu u Gornjem Milanovcu.Već u ponedeljak igraće se prva runda plej-ofa, što znači da je drugog dana Vaskrsa na programu 154. "večiti derbi", koji će se igrati na stadionu "Rajko Mitić."

KRAJ - 0:4!

77. minut - Milijaš je zamenio Donalda.

3 GOLA ZVEZDE ZA 9 MINUTA!

73. minut - GOOOLLL - 0:4 - PETKOVIĆ! Treći gol za osam minuta! Posle kornera domaći igrači su izbacili loptu, ona je došla do Kange, koji je centrirao, a Petković je glavom poslao u mrežu.

70. minut - GOOOLLL - 0:3 - PLAVŠIĆ! Drugi gol Zvezdinog "Atomskog mrava". Boaći je šutirao, golman Mirković dobro intervenisao, ali je lopta došla do Plavšića, koji ju je poslao u mrežu.

69. minut - Bainović je zamenio Ćuluma i to je poslednja izmena u Radu.

65. minut - GOOOLLL - 0:2 - RISTIĆ! Vukao je loptu Ristić, a kada je na 12, 13 metara od gola video da ima otvoren šut, to je iskoristio da duplira prednost Zvezde.

61. minut - Dvostruka izmena kod domaćina - izlaze Veselinović i Denić, ulaze Petković i Ljubinković.

59. minut - Navijači Rada prozvali "delije" porukom: "Dobijen tender i miran Sever".

52. minut - Crveno-beli rezervisti na zagrevanju, među njima i Milijaš.

51. minut - Korner za Zvezdu, Ristić je šutirao, ali visoko preko gola.

48. minut - Prvi žuti karton - Pajović. Zbog prekršaja nad Kangom.

47. minut - GRAĐEVINARI TRAŽE PENAL! Posle duela sa Lukovićem, Milošev je pao u Zvezdinom kaznenom prostoru, a sudija Nikolić je pokazao da se igra nastavi.

47. minut - Bakljada navijača Rada.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Umesto Milića, trener Zvezde Božović uveo je Miloševića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:1!

41. minut - Milić je sa 12, 13 metara tukao snažno, ali preko gola.

34. minut - GOOOLLL - 0:1 - MAJSTORIJA PLAVŠIĆA! Dugo je omaleni Zvezdin vezosta vukao loptu i kada je došao na 20-ak metara od gola šutirao je precizno.

32. minut - Kanga se izborio za poziciju i pucao sa 20-ak metara, lopta je otišla za malo pored gola.

27. minut - Tempo je bio žestok u uvodnih 15, 20 minuta, a onda je malo opao.

23. minut - Snažan šut Boaćija! Lopta je fijuknula preko gola.

16. minut - VELIKA ŠANSA ZA ZVEZDU! Ponovo je promašio Boaći! Ovaj put je fantastično intervenisao golman Mirković.

14. minut - ŠANSA za RAD! Denić je prošao po desnom krilu pored Lukovića i šutirao, ali je Manojlović bio siguran.

13. minut - VELIKA ŠANSA ZA RAD! Frimpong je pogrešio, Denić je povukao kontru i ostavio Veselinovića u "zicer" situaciji, ali je nekadašnji napadač Partizana šutirao preko gola.

12. minut - Posle kornera Le Talek se našao u odličnoj poziciji, ali je promašio loptu?!

10. minut - Prvi pokušaj domaćina, Rodić je tukao sa pozicije iskosa sa desne strane, a golman Manojlović nije imao problema da ukroti loptu.

9. minut - Makazice Plavšića, ali je lopta otišla pored gola.

3. minut - VELIKA ŠANSA ZA ZVEZDU! Petković je ubacio loptu u kazneni prostor, Donald ju je preskočio i tako namestio zicer Boaćiju, koji je šutirao neprecizno.

RAD: Mirković, Vico, Maraš, Pajović, Radivojević, Ćulum, Denić, Rodić, Veselinović, Mladenović, Milošev.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović – Petković, Frimpong, Luković, Ristić – Le Talek, Donald, Milić, Kanga, Plavšić – Boaći.

Sudija: Bojan Nikolić

17:00 - Minut ćutanja za žrtve terorizma u Rusiji

16:55 - Navijači Rada na svom mestu

16:39 - Igrači se zagrevaju, navijači se smeštaju na tribine

16:34 - Policija je u pripravnosti za meč visokog rizika

16:30 - Dolazak navijača na stadion na Banjici

Ekipa Rada je tokom ovog proleća igrala sa puno oscilacija, a na sedam odigranim mečeva ostvarili su dve pobede, uz dva remija i tri poraza. U prethodnom kolu slavili su na gostovanju u Čačku u susretu sa Borcem rezultatom 0:1. Trenutno zauzimaju 11.mesto na superligaškoj tabeli sa 32 osvojena boda, šest više od dvanaestoplasiranog Metalca. Ekipa Crvene zvezde je u prvih sedam prolećnih kola ostvarila šest pobeda, uz jedan remi. U prethodnom kolu crveno-beli su na stadionu ’’Rajko Mitić’’ savladali ekipu Spartaka rezultatom 2:1. Trenutno se nalaze na 1.mestu superligaške tabele sa 73 osvojena boda, šest više od drugoplasiranog Partizana.Dva tima su tokom aktuelne sezone već odigrala jedan meč, a crveno-beli su na svom stadionu slavili rezultatom 2:1(0:0). Strelac oba pogotka za pobednički tim bio je Predrag Sikimić, dok je jedini gol za ’’građevinare’’ postigao Đorđe Denić.