(VIDEO) PRAVI EVROPSKI DERBI: Moćna Vojvodina održala lekciju Partizanu

Drugi poraz šampiona

Domaćin u Novom Sadu zasluženo osvojio sva tri boda u sjajnom meču - 3:2
1 / 1 Foto: Tanjug

Fudbaleri Vojvodine pobedili su Partizan 3:2 (2:1) u poslednjoj utakmici petog kola Superlige.Domaćin je poveo preko Mirka Ivanića u sedmom minutu, Aleksandar Stanisavljević je duplirao prednost "lala" u 14, ali da crno-beli na odmor odu sa minimalnim zaostatkom pobrinuo se Abubakar Oumaru u 39.

Vojvodina je ponovo otišla na "plus dva" pogotkom Ognjena Ožegovića u 62. minutu, a šest minuta kasnije konačan rezultat postavio je Partizanov Kamerunac, inače bivš igrač novosadskog kluba, zbog čega se nije radovao ni kod jednog od svoja dva gola na ovoj utakmici.

"Ćiribu, ćiriba, igra Voša kao Barsa", zapevali su domaći navijači iz sveg glasa posle poslednjeg sudijskog zvižduka.

Zasluženo! Zaista je ekipa Zlatomira Zagorčića demonstrirala moderan fudbal.

Generalno, bio je to sjajna utakmica jedinih preostalih srpskih predstavnika u Evropi. Borba spuštenih gardova na obe strane je nešto što se malo kad viđa na našim terenima. A upravo su to demonstrirali Vojvodina i Partizan.

Voša je posle petog kola na trećem mestu na tabeli sa deset bodova, jednim manje od Zvezde i dva od lidera Javora.

Šampion je četvrti sa devet bodova. Partizanu je ovo drugi poraz u sezoni, a kao i ovaj i prethodni je doživeo rezultatom 2:3, u Novom Pazaru.

Trener Partizana Zoran Milinković je posle utakmice rekao:

"Velika borba obe ekipe, a mi smo sami sebi davali golove. Posle tako lako dva primljena gola nije bilo lako vrtiti se, iako je Partizan celu utakmicu to pokušavao. A onda i isključenje Brašanca 20 minuta pre kraja. Sve su to bile otežavajuće okolonosti".

Partizan već u utorak igra prvi meč plej-ofa za Ligu šampiona protiv BATE Borisova.

"Ni slučajno ne smemo da ponavljamo večerašnje greške ako želimo da budemo bolji u dve utaklmice", dodao je Milinković u kameru TV Arene sport.

Mnogo zadovoljniji bio je strateg Vojvodine Zlatomir Zagorčić, čiji je tim napravio sjajnu uvertiru pred gostovanje Plzenju u četvrtak:

"Uspeli smo da kaznimo Partizan na početku, jer smo igrali kako smo želeli. A onda, posle 2:0, kao da se uvukao neki strah, kao da nismo verovali da možemo tako dobro da igramo. Kao što sam rekao, u Novom Sadu će se uvek igrati ovakav fudbal".

SASTAVI

Treneri Zlatomir Zagorčić i Zoran Milinković izveli su najjače sastave ako se izuzme odsustvo povređenog napadača Vojvodine Miljana Mrdakovića.

VOJVODINA: Žakula - Vasilić, Pekarić (od 33. Pankov), Đurić, Nastić, Sekulić, Maksimović, Puškarić (od 76. Paločević), Ivanić, Stanisavljević, Ožegović (89. Babić).

PARTIZAN: Živković - Vulićević, Fabrisio, Balažic, Petrović, Jevtović, Brašanac, Babović, Živković (od 77. Ninković), Oumaru, Božinov (od 66. Ilić).

Kraj

94. minut - I Vojvodina je ostala sa igračem manje, drugi žuti karton dobio je Đurić.

89. minut - Poslednja izmena kod domaćina: Babić je zamenio Ožegovića.

86. minut - Velika šansa za Vojvodinu. Loše je šutirao Paločević. U istom minutu i Ivanić propušta veliku priliku.

83. minut - Ožegović je pobegao odbrani crno-belih, ali je Balažic u poslednjem trenutku odlično startovao.

80. minut - I Žakula se našao u sudijskoj beležnici, zbog odugovlačenja.

79. minut - Babović je prevario Maksimovića, po desnoj strani ušao u domaći kazneni prostor i gađao bliži ugao, ali je Žakula odbranio.

77. minut - Milinković je želeo da uvede mladog Lukića, ali posle isključenja Brašanca, odustao je od te ideje. Sada je izveo Živkovića, a na terenu je Ninković.

76. minut - Izašao je Puškarić, ušao Paločević.

75. minut - Opomenut je i Ožegović, zbog oštrog faula.

72. minut - CRVENI KARTON ZA BRAŠANCA. Vezista Partizana dobio je drugi žuti karton zbog saplitanja Maksimovića.

70. minut - Šansa za Vojvodinu. Đurić je loše šutirao.

68. minut - 3:2 - drugi gol Oumarua! Fabrisio je snažno šutirao iz slobodnog udarca, Žakula je kratko odbio loptu, a Kamerunac je naleteo na nju i ubacio je u mrežu. Kao ni kod prvog gola, nije se radovao.

67. minut - Žuti karton i za Đurića

66. minut - Saša Ilić ulazi u igru. Izašao je Božinov.

62. minut - 3:1 - Ožegović! Vojvodina je ponovo iskoristila greške Partizana u defanzivi, Stanisavljević je odlično asitirao kroz gostujuću odbranu Ožegoviću, koji je bio egzekutor neometan sa desetak metara.

59. minut - Opasan pokušaj Stanisavljevića iz daljine. Lopta je prohujala za malo pored stative.

58. minut - Lice Darka Brašanca je krvavo. Posle duela u skoku, Pankov je pao na vezistu Partizana.

55. minut - Odmah na drugoj strani šansa za Božinova, ali je Bugarin iz dobre pozicije, kada se našao malo iskosa sa leve strane, šutirao pored gola.

55. minut - Ivanić je šutirao sa 16 metara, Živković je bio siguran.

54. minut - Partizan je u drugo poluvreme ušao mnogo odlučnije.

51. minut - Žuti karton i za Nastića.

49. minut - Poništen gol Partizana. Živković je centrirao, Božinov dao gol, ali je Bugarin bio u ofsajdu.

Navijači Vojvodine razvili su transparent na kome piše: "Pazi, Voša gazi".

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena: Kako su najavljivali iz oba tabora, igra se na pobedu. Vojvodina je mnogo bolje počela meč i zasluženo brzo stekla veliku prednost - 2:0 u 14. minutu. Kako je vreme odmicalo, Partizan je postajao sve sigurniji i opasniji, pa je u finišu prvog dela prepolovio zaostatak. Ipak, kada se sve sabere, domaćin potpuno zasluženo vodi.

42. minut - "Požutela" su dvojica igrača Partizana, Brašanac i Jevtović, obojica zbog grubih startova.

41. minut - Žuti karton za Puškarića.

39. minut - 2:1 - Oumaru! Brašanac je fantastično proigrao Kamerunca, koji je izbegao ofsajd zamku, izašao sam pred Žakulu i rutinski prepolovio prednost svog bivšeg kluba. Kako je i najavio, nije se radovao golu datom Vojvodini.

36. minut - "Požuteo" je i Božinov, zbog prigovora.

34. minut - Žuti karton za Fabrisija zbog faula nad Stanisavljevićem.

33. minut - Kapiten Vojvodine Pekarić se povredio i nije mogao da nastavi utakmicu. Umesto njega ušao je Pankov, koji je zbog protesta dobio žuti karton u 11. minutu dok je bio na klupi.

31. minut - Prilika za Partizan. Posle centaršuta Petrovića sa leve strane, Živković je usamljen šutirao glavom, ali preko gola.

23. minut - Prvi korner za Partizan. Šampion ne može da priđe golu domaćina.

14. minut - 2:0 - Stanisavljević! Neverovatni Stanisavljević po ko zna koji put ove sezone iznenadio je protivničkog golmana iz skraćenog kornera. Izveo je prekid sa desne strena, pucao je levicom snažno i precizno.

11. minut - Pankov, fudbaler Vojvodine koji je na klupi, dobio je žuti karton zbog prigovora.

8. minut - Frka na Zapadu! Na tribini na kojoj su mahom smešteni navijači Vojvodine, ima i pristalica Partizana. Oni su se pokoškali, intervenisala je policija i sve se brzo smirilo.

7. minut - 1:0 - Ivanić! Fabrisio je pogrešio, loše je procenio loptu, što je iskoristio Ivanić i izašao sam pred golmana Živkovića, koji je odbranio šut napadača Vojvodine, međutim, lopta se odbila od Balažica i ponovo došla do Ivanića, kome onda nije bilo teško da zatrese mrežu.

4. minut - Prvi opasan napad domaćina. Ivanić je protutnjao levim krilom i centrirao, Ožegović glavom šutirao, pogodio Fabrisija, pa je Voša dobila prvi korner. Odmah zatim i drugi.

1. minut - Počelo je!

19:59 - Minut ćutanja! Odata je pošta Radisavu Rabrenoviću, koji je preminuo pre nekoliko dana. Između ostalog, Rabrenović je dugo bio generalni sekretar Vojvodine.

19:52 - U Novom Sadu je izuzetno sparno, trenutno je 35 stepeni Celzijusa!

19:47 - Utakmicu sudi Bojan Nikolić iz Kragujevca.

19:44 - Oumaru je dočekan uvredama. Napadača Partizana, koji je od 2010. do 2013. nosio dres Vojvodine, vređali su gledaoci sa zapadne tribine "Karađorđa".

19:40 - Trener Partizana Zoran Milinković je ranije tokom karijere bio šef struke Vojvodine, a i napadač crno-belih Oumaru Abubakar i desni bek Miroslav Vulićević su nastupali za "lale", pa ovaj meč za njih ima posebnu draž.

19:36 - Utakmica je trebalo da se igra juče, kao i svi ostali mečevi petog prvenstenog kola, ali je Vojvodina iznela zahtev, a Zajednica superligaša i Partizan se složili da se igra dan kasnije. Vojvodina i Partizan za vikend neće imati obaveze u Superligi, jer su njihovi dueli sa Jagodinom i Radom odloženi za 9. septembar kako bi imali više vremena za odmor i pripremu za utakmice u evro kupovima.

19:32 - Gledano kroz istoriju, Vojvodina i Partizan su se sastajali 145 puta. Crno-beli su zabeležili 78 pobeda, uz 33 remija i 34 poraza. Odigrali su 75 mečeva u Novom Sadu, gde je Partizan trijumfovao 34 puta, uz 21 remi i 20 pobeda Vojvodine.

19:25 - Partizan je dobio oba prošlosezonska duela sa "lalama". U Beogradu je na jesen bilo 1:0, a u Novom Sadu na proleće čak 4:0.