(VIDEO) KRALJ OPET POD JORGANOM: Atletiko treći put bolji od Reala

Kup kralja

Fudbaleri Atletiko Madrida naneli su Real Madridu drugi uzastopni poraz, pošto su slavili u osmini finala Kupa Kralja na Visente Kalderonu – 2:0 (2:0). 'Jorgandžije' su tako još jednom pokazale da igraju sjajno protiv gradskog rivala, koji je upisao dva vezana neuspeha posle 22 uzastopne pobede u svim takmičenjima.

U prvih 45 minuta nije bilo golova, da bi Raul Garsija iz penala u 58. minutu doneo prednost domaćinu. Konačan rezultat susreta postavio je Himenes, petnaest minuta pre kraja meča.

U prvom meču dana, Viljareal je stigao do minimalne prednosti pred revanš sa Real Sosijedadom, a jedini gol postigao je mladi Rus Denis Čerišev u 72. minutu. Antonio Rukavina napustio je teren deset minuta ranije, kada je Čerišev i ušao u igru.

Kup kralja, osmina finala (prvi mečevi):

Utorak:Selta Vigo - Atletik Bilbao 2:4 (1:2)(Lopez 11, Čarls 54 - San Hose 5, Aduriz 15, 87pen, Susaeta 61)Malaga - Levante 2:0 (1:0)(Anor 16, Horta 78)

Sreda:

Viljareal - Real Sosijedad 1:0 (0:0)(Čerišev 71)Atletiko Madrid - Real Madrid 2:0 (0:0)(Garsija 58pen, Himenez 76)

Valensija - Espanjol 2:1 (1:0)(Gaja 11, Negredo 86 pen - Struani 60)

Almeria - Hetafe 1:1 (0:1) (Verza 58 pen - Verza 21ag)

Četvrtak:20.00 Granada - Sevilja22.00 Barselona - Elče