(VIDEO) PLAVCI JURE KA TITULI: Čelsi se namučio sa Svonsijem, ali pobedio za plus 11

Lider ponovo pobedio

Fudbaleri Čelsija pobedili su Svonsi 3:1 (1:1) na "Stamford bridžu" u utakmici 26. kola engleske Premijer lige.

Tim koji sa klupe predvodi Antonio Konte učvrstio se na vrhu tabele sa 63 boda, čak 11 više od Mančester sitija, a po 13 od Totenhema i Arsenala, doduše, uz meč više.

Domaćin je poveo u 19. minutu golom Seska Fabregasa, a u sudijskoj nadoknadi vremena izjednačio je Fernando Ljorente. "Plavci" su se u nastavku mučili da slome otpor "labudova", ali su ipak uspeli da stignu do celog plena pogocima Pedra u 72. i Dijega Koste u 84. minutu.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić igrao je za Čelsi od 76. minuta, kada je zamenio Pedra.

Lider se vratio na pobednički kolosek posle kiksa u prošlom kolu, kada je osvojio samo bod na gostovanju Barnliju.

Cesc Fabregas Goal HD - Chelsea 1-0 Swansea... by Live1Goals

Fernando Llorente Goal HD Chelsea 1 1 Swansea... by footgoals1

Pedro Goal HD - Chelsea 2-1 Swansea City - 02... by Livee1Goals

Diego Costa Goal HD - Chelsea 3-1 Swansea 25... by PatsaN4ik

Everton je nastavio seriju odličnih rezultata, pošto je sa 2:0, golovima Idrise Gaja u 40. i Romelua Lukakua u 80. minutu, kod kuće pobedio Sanderlend.Everton je sedmi na tabeli sa 44 boda, četiri više od Vest Bromviča, koji je takodje pobedio u 26. kolu.VBA je na svom terenu posle preokreta savladao Bornmut sa 2:1. Džošua King je u petom minutu iz penala doveo goste u vodjstvo, ali su preokrenuli golovima Krega Dosona u 10. i Gereta Mekolija.Kristal Palas je golom Patrika Van Anholta u 34. minutu pobedio Midlsbro i zabeležio važan trijumf u borbi za opstanak.Srpski reprezentativac Luka Milivojević je igrao celu utakmicu za Kristal Palas.Hal i Barnli igrali su 1:1. Tom Hadlston je iz penala u 72. minutu doveo Hal u vojdstvo, a četiri minuta kasnije je izjednačio Majkl Kin.