(VIDEO) REAL ŠOKIRAN NA KANARSKIM OSTRVIMA: Ronaldo izašao, Las Palmas osvojio bod

Drugi uzastopni remi kraljeva

Fudbaleri Las Palmasa i Real Madrida igrali su nerešeno 2:2 (1:1) u utakmici šestog kola španske La Lige.

"Kraljevski klub" je ostao lider na tabeli, ali sada sa samo jednim bodom prednosti u odnosu na Barselonu, koja je ranije danas pobedila Sporting 5:0.

Las Palmas sa deset bodova deli petu poziciju sa Eibarom.

Real je dva puta vodio, ali je domaćin na Kanarskim ostrvima potvrdio da je nije bez razloga pri vrhu tabele, oba puta je uspeo da stigne do izjednačenja, a na kraju i do boda.

Gosti su poveli preko Marka Asensija poznatijeg kao Naćo u 33. minutu, prvu radost domaćim navijačima doneo je Domingez Tanausu u 38, novu prednost Realu obezbedio je Karim Benzema u 67, a konačan rezultat postavio je Serhio Arauho u 85.

Zanimljivo je da je trener Reala Zinedin Zidan izveo najboljeg igrača Kristijana Ronalda u 72. minutu, zamenivši ga Lukasom Vaskezom, dok je nedugo zatim i Alvara Moratu zamenio Iskom. Jasna je bila njegova želja da se sačuva vođstvo, ali takva postavka mu se obila o glavu.

Posle 16 uzastopnih pobeda, Real je u drugoj uzastopnoj utakmici remizirao, jer je u prošlom kolu igrao 1:1 sa Viljarealom.