RADONJIĆ: Makabi je našim greškama došao do pobede!

Trener Zvezde čestitao rivalu

Makabi je na svom terenu naneo drugi poraz Zvezdi u Evroligi rezultatom 96:82

TEL AVIV - Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da je Makabi zasluženo pobedio u meču drugog kola grupe D Evrolige.Makabi je ranije danas slavio s 96:82."Čestitam Makabiju na pobedi. Odigrali su izvanredno u fazi napada. Fantastično su šutirali za tri poena, imali su čak 54 odsto šuta van linije 6,75. Takođe, treba istaći da su uspeli da naprave veoma dobar balans spoljašnje i unutrašnje igre što je njihov napad činilo još efikasnijim. Do 18. minuta smo uspevali da to korektno kontrolišemo, ali poslednjih minut i 15 sekundi prvog poluvremena Makabi je uspeo zahvaljujući našim greškama da napravi osetnu razliku i stekne prednost koja nije bila realan pokazatelj snaga na terenu. Međutim, na startu drugog poluvremena Makabi je ponovo odlično služio šut za tri poena. Na taj način su stekli osetniju razliku što im je omogućilo da kontrolišu dešavanja dešavanja na parketu", rekao je Radonjić.Zvezda je u jednom trenutku gubila s minus 26 razlike, ali je na kraju uspela da ublaži poraz."Pokušali smo da uradimo sve da smanjimo razliku. Igrali smo malo agresivnije i to je dalo rezultat. Nismo se predali i to je u svakom slučaju jedna pozitivna stvar koja se može izvući iz ovog poraza", zaključio je Radonjić.