(KURIR TV) ŠAMPION EVROPE PREJAK ZA ZVEZDU: Crveno-beli lako poraženi od srpskog Fenera na svom parketu

MORNAR JE IPAK VAŽNIJI

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u hali ''Aleksandar Nikolić'' od ekipe Fenerbahčea u okviru 28. kola Evrolige rezultatom 63:80 (17:22, 14:18, 10:25, 22:15).

Košarkaši Crvene zvezde su veoma loše ušli u ovaj meč. Posle početnog šoka polako su uspeli da povežu redove i na krilima Dilana Enisa stignu do minimalnog zaostatka krajem prvog kvartala.

U drugoj četvrtini Fener je polako dodao gas i vratio dvocifrenu prednost do kraja prvog dela igre. U trećem kvartalu stvar u svoje ruke je uzeo Bobi Dikson koje je bez milosti sipao u koš Crvene zvezde.

U poslednjem kvartalu gosti su oborili tempo igre što je Zvezda iskorstila za nekoliko lakih poena iz kontri.

Najefikasniji na utakmici bio je Bobi Diskon sa 25 poena, uz čak 7 pogođenih trojki.

Kod crveno-belih jednu od najboljih utakmica u karijeri odigrao je Dejan Davidovac sa 18 poena. Osim njega još je dvocifren bio samo Enis sa 10 poena.

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut - 61:78 - Meli pogađa sa linije penala za njegov sedmi poen na ovom susretu.

37. minut - 58:71 - Zvezda ponovo pogađa iz kontre, tačnije preko Ročestija.

35. minut - 54:71 - Davidovac igra jednu od svojih najboljih utakmica u Evroligi ali i u Crvenoj zvezdi.

34. minut - 51:67 - Novo zakucavanje Crvene zvezde iz kontre. Ovog puta delo Ognjena Dobrića.

33. minut - 49:65 - Spektakularno Davidovac zakucava iz kontre uz faul Datomea.

31. minut - 44:65 - Poslednji kvartal Dobrić otvara svojom trojkom.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 41:65 - Gudurić pogađa svoju drugu trojku i vraća Feneru veliku ubedljivu prednost.

27. minut - 39:62 - Davidovac trojkom prekida seriju Turaka.

26. minut - 36:62 - Dikson je nezaustavljiv. Nova njegova nova trojka. Nakon njega trojku pogađa i bivši zvezdaš Nikola Kalinić.

24. minut - 32:48 - Posle prvog poena Zvezde u drugom poluvremenu, Gudurić pogađa drugu trojku na meču.

23. minut - 31:45 - Crveno-beli još uvek bez koša u drugom poluvremenu. Muhamed Ali nastavlja da rešeta koš domaćina

21. minut - 31:43 - Nova trojka Bobija Diksona, prosto je nezautsavljiv. Ovo je njegov 14 poen.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 31:40 - Željko je tražio tajm-aut za poslednji napad u prvom poluvremenu ali nije se isplatilo.

18. minut - 27:38 - Nanuli pogađa sa penala, Ročesti napravio svoj drugi faul.

16. minut - 27:34 - Alen Omić iskusno pogađa uz tablu. Zvezda pronašla svoj ritam.

15. minut - 23:32 - Vanamejker pogađa trojku na asistenciju Nanulija, njegovi prvi poeni na meču.

13. minut - 21:29 - Na asistenciju Lesora Ročesti ubacuje svoje prve poene.

11. minut - 17:25 - Trojka Melija koji samo što je ušao u igru. Crvena zvezda bez koša u drugom kvartalu.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 17:22- Mini serija Enisa, posle ulaza pogađa i dve trojke preko ruke.

8. minut - 11:20 - Lak ulaz Enisa u njegovom stilu. Jedan od najlakših poena crveno-belih na ovom meču.

6. minut - 9:20 - Treća trojka Diksona na ovom susretu, njegov 11 poen. Veoma je raspoložen za igru zajedno sa Veselim, bivšim igračem Partizana koga navijači konstantno vređaju.

5. minut - 9:16 - Gudurić na asistenciju Diksona pogađa trojku, leže Pribojcu ovi obruči.

3. minut - 3:8 - Mini serija Bobija Diksona od 5:0. Milko Bjelica nije ni u protokolu crveno-belih.

2. minut - 1:3 - Veseli je atraktivno zakucao za prvo vođstvo Fenera. Delije su izviždale ovaj njegov potez.

1. minut - 1:0 - Nikola Kalinić je svojim prvim faulom zaustavio Lesora na zakucavanju. Lesor je pogodio jedno slobodno bacanje.

Ovog puta najverniji navijači Crvene zvezde nisu izviždali Željka Obradovića i deluje da je sukod od prošle godine bačen u zaborav.

Na početku susreta Cvena zvezda se zahvalila svojim bivšim igračima NIkoli Kaliniću i Marku Guduriću, kao i kondicionom treneru Zimonjiću.

Pred početak utakmice najverniji navijači Crvene zvezde gromoglasnim aplauzom su pozdravili svoje pune, dok su košarkaše Crvene zvezde ozbiljno izviždali.

Crveno-beli su izgubili sve šanse za prolaz dalje nakon poraza od Panatinaikosa u prošlom kolu.

Fenerbahče se trenutno nalazi na drugom mestu sa 19 pobeda i 8 poraza.

Prvi susret u sezoni odigran u Turskoj i završen je pobedom domaćina rezultatom 82:56.

Crvena zvezda će biti lišena pomoći Nemanje Dangubića, koji će najverovatnije propustiti ostatak sezone. U protokolu neće biti ni Milka Bjelice.

Ovo će biti prvi dolazak Željka Obradovića u Beograd na meč sa Crvenom zvezdom posle sukoba sa navijačima koji se desio prošle sezone.

Da se podsetimo, tada su ''Delije'' pogrdno skandirale srpskom treneru koji je posle svega isfrustriran održao veoma burnu konferenciju.