UBEDLJIVA POBEDA NA PREMIJERI NOVE ZVEZDE: Crveno-beli razbili Olimpiju u drugom poluvremenu za polufinale sa Cedevitom

ABA SUPERKUP U LAKTAŠIMA

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Olimpiju u četvrtfinalu ABA Superkupa, koji se igra u Laktašima - 86:60.

Crveno-beli će se u subotnjem polufinalu (20.30) sastati sa Cedevitom, koja je ranije danas bila bolja od Zadra - 85:77.

Prvi polufinalni par čine Partizan i Budućnost (subota, 18.00).

Zvezda se u Laktašima predstavila sa novim trenerom Milanom Tomićem i potpuno rekonstruisanim timom u odnosu na prošlu sezonu.

Početak nije bilo lak za crveno-bele, jer im je Olimpija odlično parirala.

Rezultatska klackalica je trajala do sredine treće deonice. Tada je Tomićev sastav dodao gas i "stegao" odbranu, još ranije je proradila dalekometna paljba, pa Ljubljančanima nije bilo spasa.

Dovoljno je reći da je slovenački tim u drugom poluvremenu postigao samo 18 poena! Po devet u obe četvrtine.

Zvezda je od 48:48 do kraja treće četvrtine stigla do 60:51, a onda u poslednjoj deonici "razbila" rivala do konačnih - 86:80.

Mora se dodati da je Olimpija u drugom poluvremenu igrala bez do tada sjajnog Begića, koji se povredio.

Dvocifreni kod Crvene zvezde bili su Majk Cirbes sa 14 poena, Bili Beron sa 12, Stratos Perperoglu i Džo Reglend sa po 11 i Dušan Ristić sa deset.

Mesiček sa 15 poena bio je najefikasniji kod Olimpije, po deset su dodali Lazić i Begić.

1 / 4 Foto: Starsport©

TOK MEČA :

Četvrta četvrtina - 86:80:

36. minut - 79:56 - Konačno i Faje daje trojku, onda i Radanov.

35. minut - 73:56 - I Čović ubacuje trojku.

34. minut - 70:53 - Ko zna koji lob pas za Fajea, koji je zakucao.

34. minut - 68:53 - Pogodak Ristića sa distance.

32. minut - 62:53 - Sjajna saradnja Berona i Ristića.

Četvrta četvrtina:

Treća četvrtina - 60:51:

30. minut - 60:51 - Ristić sa četiri vezana poena pravi razliku.

27. minut - 54:51 - Prše trojke - ponovo Beron, pa Tratnik.

26. minut - 51:48 - Beron uzvraća trojkom.

25. minut - 48:48 - Olimpija vezuje dve trojke, Felton pogađa za izjednačenje

25. minut - 48:45 - Lazić pogađa trojku, i to o tablu, za prve poene Olimpije posle duže vremena.

24. minut - 48:42 - Poentira i Reglend. Crveno-beli koriste očajan šut Ljubljančana u drugom poluvremenu.

22. minut - 46:42 - Košem Cirbesa, zatim i sa četiri pogotka Fajea sa slobodnih bacanja, Zvezda se vraća u vođstvo.

Druga četvrtina - 40:42:

TAJM-AUT: Trener Milan Tomić baš je ljut na svoje igrače.

20. minut - 40:42 - Špan vraća Ljubljančane u vođstvo.

20. minut - 40:40 - Beron vezuje dve trojke!

17. minut - 34:36 - Nova trojka odličnog Mesičeka.

17. minut - 34:33 - Sada Cirbes sa četiri uzastopna poena vraća Zvezdu u vođstvo. Nemac ima 12 poena.

14. minut - 28:31 - Perperoglu je prvi dvocifren na meču - 11. On topi minus.

14. minut - 26:31 - Crveno-beli daju samo dva poena posle nesportske lične greške. Zvezda do sada ima četvoricu strelaca.

13. minut - 24:31 - Cirbes prekida "post" Zvezde.

13. minut - 22:31 - Trojka Mesičeka, njegovih već deset poena.

13. minut - 22:28 - Zvezda ima problema u napadu. Stao je šut sa distance i zato nema poena. Perperoglu dva puta promašuje šuteve za tri poena.

11. minut - 22:28 - Druga deonice počinje poenima Perperoglua sa linije penala.

Prva četvrtina - 20:28:

10. minut - 20:28 - Olimpija iz jake odbrane pravi seriju 10:0 na kraju prve deonice, od čega je šest poena dao Begić.

9. minut - 20:26 - Lapornik precizan s penala.

9. minut - 20:24 - Begić iz slobodnih bacanja donosi vođstvo Olimpiji, a onda ga u kontri posle zakucavanja uvećava.

8. minut - 20:18 - Pet poena Perperoglua.

7. minut - 18:18 - Mesiček vraća trojku.

6. minut - 18:15 - Treća trojka Reglenda!

6. minut - 15:13 - Čim je ušao u igru Perperoglu je pogodio trojku.

5. minut - 12:11 - Džons je nepogrešiv kod Ljubljančana, ali Cirbes uzvraća zakucavanjem.

5. minut - 10:9 - Druga trojka Reglenda, ovaj put o tablu.

4. minut - 7:9 - Pet vezanih poena Olimpije za prvo vođstvo.

4. minut - 7:7 - Cirbes pogađa dva bacanja, ali onda na drugoj strani Lazić trojkom donosi izjednačenje.

3. minut - 5:4 - Džons je jedini poenter za Olimpiju.

3. minut - 5:2 - Sjajna kontra crveno-belih i zakucavanje Fajea.

2. minut - 3:2 - Džons je prvi strelac na utakmici, ali Reglend uzvraća trojkom, i to su mu prvi poeni na zvaničnim utakmicama za Zvezdu.

1. minut - Utakmica je počela.

20:29 - Tu je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik

20:27 - Spektakularno predstavljanje ekipa

Sa novim trenerom Milanom Tomićem i potpuno renoviranim timom, crveno-beli napadaju prvi trofej u sezoni. Predstaviće se novajlije: Džo Reglend, Stratos Perperoglu, Muhamad Faje, Bili Beron, kao i povratnik Majk Cirbes i Majkl Odžo, pristigao iz FMP-a.

Crveno-beli su tokom priprema dobili sve utakmice i ABA Superkup dočekuju u dobrom raspoloženju.

Trener Tomić ne računa na povređene Davidovca i Nenadića.

Pobednik meča između Zvezde i Olimpije igraće u subotu u 20.30 u polufinalu sa Cedevitom, koja je ranije danas savladala Zadar 85:77.

Drugi polufinalni par čine Partizan i Budućnost (subota, 18.00).

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)