PRVI PORAZ CRNO-BELIH U ABA LIGI: Mornar čudesnim trojkama srušio Partizan posle drame u Baru (VIDEO)

ABA LIGA

Košarkaši Partizana doživeli su prvi poraz u ovogodišnjoj regionalnoj ABA ligi od ekipe Mornara u Baru rezultatom 94:97.

Uspeli su crno-beli da stignu na koš zaostatka u finišu meča, iako su gubili čak 18 poena razlike sredinom trećeg kvartala. Ipak, mirna ruka Nemanje Vranješa donela je pobedu domaćinu. Stigao je Partizan na tri minuta do kraja meča na minus od 5 poena, ali je Vranješ sa dve trojke ohladio crno-bele. Kada je delovalo da je sve rešeno, Partizan se ponovo vratio u meč, ali Vranješ je ponovo bio hladan, ovog puta sa linije penala i tako doneo tri poena prednosti svom timu.

Imao je Partizan šest sekudni da pogodi trojku za produžetak, ali Pejdž nije bio precizan i Mornar je uspeo da slavi na svom parketu.

Ovo je Partizanu prvi poraz u ovoj sezoni ABA lige, dok je Mornaru ovo prva pobeda.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nemanja Vranješ sa 26 poena, dok je Kejnig ubacio 23.

Partizan je predvodio Đorđe Gagić sa 23 poenom, Pejdž je ubacio 20 uz šest asistencija, dok je Zagorac imao meč ispod proseka (7p, 6sk, 3as).

ČETVRTA ČETRVTINA:

40. minut - 95:94 - Pogađa Vranješ oba penala, na drugoj strani ubacuje Gagić.

40. minut - 93:92 - Posle penala za domaćina, ponovo pogađa Pejdž na drugoj strani.

40. minut - 91:90 - Trojka Pejdža.

40. minut - 91:87 - Pogađa Kenig vrlo lako na drugoj strani.

40. minut - 89:87 - Pogađa Partizan posle krađe lopte.

40. minut - 89:85 - Promašaj Vranješa. Pogađa Pejdž uz faul.

39. minut - 87:80 - Nova spektakularna trojka Vranješa!

38. minut - 84:79 - Pogađa trojku Nemanja Vranješ sa više od 10 metara preko ruke uz zvuk sirene.

38. minut - 81:79 - Nova bravura Đorđa Gagića. Centar drži Partizan u meču.

37. minut - 81:77 - Ponovo pogađa Gagić. Sjajno drugo poluvreme Đorđa.

46. minut - 80:75 - Polaže Pejdž za minimalnu prednost domaćina.

46. minut - 79:73 - Pogađa Vanja Marinković dva slobodna bacanja.

46. minut - 79:71 - Pogađa ponovo Gagić, njegova mini serija.

35. minut - 79:69 - Kerington sa penala prekida seriju crno-belih.

35. minut - 77:69 - Ponovo Gagić preko Uroša Lukovića. Partizan davno nije bio bliži.

34. minut - 77:67 - Ponovo pogađa Đorđe Gagić uz dosta muke.

33. minut - 77:65 - Pogađa Rade Zagorac uz faul Bronsona Keniga.

32. minut - 75:62 - Nova spektakularna trojka Bronsona Keniga.

31. minut - 72:62 - Nikolić pogađa trojku za Partizan na startu trećeg kvartala.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 72:59 - Bronson Kenig pogađa trojku preko ruke uz zvuk sirene za kraj trećeg kvartala.

29. minut - 69:59 - Posle odlične odbrane Vanja Marinković spektakularno zakucava. Vanja izlazi iz igre zbog povrede zgloba.

29. minut - 69:57 - Novi faul nad Vranješom pri šutu za tri peona. Pogodio je Nemanja dva penala.

28. minut - 67:57 - Pogađa Vanja Marinković uz faul.

27. minut - 65:52 - Novi koš Lukovića posle ofanzivnog skoka. Nema Partizan rešenje za svog bivšeg igrača.

26. minut - 63:52 - Pejdž asistira, Gagić zakucava.

26. minut - 63:50 - Kenig i Rebić vraćaju domaćina na dvocifreni "plus".

25. minut - 59:50 - Vranješ daje dva slobodna bacanja, ali Pejdž uzvraća zakucavanjem.

24. minut - 57:48 - Zagorac! Partizan je posle dugo vremena na jednocifrenom zaostatku.

23. minut - 57:46 - Marinković vraća trojku!

23. minut - 57:43 - Još jedna neverovatna trojka domaćina! Kenig!

23. minut - 54:43 - Kontra crno-belih, asistencija Marinkovića i zakucavanje Gegića.

22. minut - 54:41 - Trojka Pejdža!

22. minut - 54:38 - Mićović lako poenira.

21. minut - 52:38 - Drugo poluvreme je počelo je poenima Lukovića sa penala, na drugoj strani uzvraća Lendejl.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 50:36 - Mićović ponovo pogađa preko ruke! Na drugoj strani zicer promašuje Gagić. Posle kontakta Veličkoviću je stradala arkada. Morao je kapiten odmah da napusti igru.

19. minut - 48:34 - Polako je stao Mornar sa šutevima, u igru je ušao i Novica Veličković. Navijanje u Baru vodi mlada koja je sa svatovima došla na utakmicu.

17. minut - 48:32 - Posle trojke Vranješa, pogađa i Kerington za ogromnu prednost Mornara!

15. minut - 41:27 - Spektakularna trojka Nemanje Vranješa uz faul Marinkovića. Domaćin pogađa sve živo.

14. minut - 35:27 - Posle trojke Keringtona i Keniga, pogađa Pejdž na drugoj strani.

13. minut - 29:22 - Posle ukradene popte Lendejla, lopta dolazi do Nikolića koji pogađa iz kontre uz faul.

13. minut - 27:19 - Pogađa Lendejl prvu trojku za Partizan na ovom meču!

12. minut - 27:16 - Voler pogađa dva penala. Fauliran je na šutu za tri poena od Gegića. Partizan nema rešenja za Volera.

11. minut - 25:16 - Prvi koš u drugom kvartalu pogađa Lendejl.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 25:14 - Nova trojka Volera sa nekih sedam meatra za novu dvocifrenu prednost domaćina.

9.minut - 22:14 - Dve spektakularne trojke Volera i Vranješa. Partizan je konačno pronašao ritam.

7. minut - 16:8 - Posle poena Marinkovića sa penala, pogađa na drugoj strani Nikola Rebić.

6. minut - 13:6 - Posle poena Lendejla konačno pogađa i Pejdž. Mini serija Partizana. U dvorani ima nekoliko destina navijača Partizana!

5. minut - 11:2 - Pogađa Strahinja Mićović posle skoka u napadu. Partizan je u ozbiljnom problemu!

5. minut - 9:2 - Lako Strahinja Mićović pogađa, Pejdž je promašio sve što je šutnuo!

4. minut - 7:2 - Dosta promaša na obe strane, pre svega u šutu za tri poena.

3. minut - 7:2 - Serija domaćina od 7:0, Uroš Luković dominira na obe strane!

1.minut - 2:2 - Posle koša Gagića, na drugoj strani zakucava Uroš Luković.

1.minut - Utakmica je počela. Dvora u Baru je dupke puna!

Crno-beli su zabeležili pobede u oba prethodna meča regionalnog takmičenja, protiv Cedevite u Zagrebu (87:84) i Olimpije kod kuće (82:79).

U međuvremenu, doživeli su poraz od Trenta (73:82) i savladali Zenit u Evrokupu (89:82).

Mornar je u ABA ligi dva puta gostovao i doživeo dva neuspeha, protiv Olimpije (66:87) i Krke (76:80).

Kao i Partizan, i Barani imaju polovičan učinak u Evrokupu, prvo su kao domaćini izgubili od Uniksa (74:97), a onda su načinili iznenađenje u Torinu (84:80).

Ova dva rivala već su se sastala u uvodu ove sezone, u ABA Superkupu u Laktašima, a crno-beli su bili ubedljivi - 91:77.

Prošle sezone je sva tri duela dobio Mornar.

"Očekuje nas veoma teška i važna utakmica za obe ekipe. Mornar je startovao sa dva poraza i sada će učiniti sve da tu seriju prekine", rekao je trener Partizana Nenad Čanak i dodao:

"Utakmica koju smo nedavno odigrali u Laktašima nas neće zavarati. Oni su tokom nedelje pokazali dobru igru u Torinu, gde su zabeležili važnu pobedu u Evrokupu i tako najavili da će na sutrašnjoj utakmici biti na veoma visokom nivou. S druge strane, mi ćemo dati sve od sebe da dodjemo do pobede kojom bi odlično započeli seriju od tri uzastopna gostovanja u ABA ligi i Evrokupu".