ZVEZDA PREŽIVELA ANDORU: Crveno-beli na krilima Reglanda upisali treću evropsku pobedu! (KURIR TV)

EVROKUP

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Beogradu Andoru sa 85:79 (16:17, 28:16, 16:25, 25:21) u trećem kolu Grupe A Evrokupa.

Zvezdu je do pobede predvodio Džo Regland sa 24 poena i osam asistencija, dok je Muhamed Faje dodao 18, a Majkl Odžo ubacio je 10.

U ekipi Andore istakao se David Jelinek sa 18 poena, dok je Šejn Vitington ubacio 13.

Posle početne prednosti Andore, košarkaši Zvezde su poenima Majka Cirbesa i Reglanda napravili seriju od 8:2 i preuzeli vodjstvo. Uz nove poene Cirbesa i Bilija Berona crveno-beli su poveli s 12:4, ali su njihovu seriju prekinuli Džon Šurna i ;Vitington koji su pogodili dve vezane "trojke". David Jelinek je pogotkom s distance doneo Andori prednost od 15:14, da bi na kraju deonice ona iznosila 17:16.

Druga četvrtina otvorena je novom "trojkom" Jelineka, a s iste pozicije pogodio je i Rafa Luz za vodjstvo gostiju od osam poena. U nastavku prednost se smenjivala na obe strane, da bi Aleksa Radanov s dva pogotka s distance u poslednjem minutu doneo Zvezdi plus šest. Poslednji poen u ovoj deonici dodao je Regland za 44:33 i preokret crveno-belih.

Novim poenima Reglanda na startu treće četvrtine crveno-beli bili su u prednosti od 14 poena, ali su gosti uspeli da uzvrate serijom od 12:0 i smanje zaostatak na dva poena. Posle nekoliko minuta bez pogodaka, Zvezda je uspela da poentira preko Odža i Reglanda i na novu pauzu ode uz dva poena prednosti.

U poslednjem periodu igre Muhamed Faje je uz pogodjenu "trojku" iskoristio i slobodno bacanje i doneo beogradskom timu novo vodjstvo od sedam poena. Andora je prišla na tri poena zaostatka posle pogotka Šurne, ali su usledili novi poeni Fajea i Berona, te je prednost ostala na istoj strani.

Crvena zvezda je i posle trećeg kola Evrokupa ostala neporažena, dok je Andori ovo bio drugi poraz, uz jednu pobedu.

U sledećem, četvrtom kolu Evrokupa, Zvezda će 24. oktobra gostovati u Breši, dok će Andora dočekati Ulm.

1 / 19 Foto: Starsport

CRVENA ZVEZDA - ANDORA 85:79

4. četvrtina

40. minut - 83:74 - Regland je ZVER! Kakvo zakucavanje!

37. minut - 79:72 - Faje i Baron održavaju Zvezdinu prednost...

36. minut - 73:70 - Šurna je nezaustavljiv...

36. minut - 72:67 - Obe ekipe igraju čvrstu odbranu! Andora preko Šurne polako topi Zvezdinu prednost

33. minut - 71:64 - Faje pogađa slobodno bacanje

33. minut - 70:64 - Faje TROJKOM opet uzdrmao protivnika!

33. minut - 67:64 - Enis pogađa slobodno bacanje

32. minut - 67:62 - Ali Zvezda ne dozvoljava da Andora uhvati ritam, Faje se pobrinuo za to!

32. minut - 63:62 - Gosti su se razugrali, dušu Zvezdi za vrat

31. minut - 62:58 - Odžo nastavlja u odličnom ritmu, pogađa na startu četvrte četvrtine

3. četvrtina

30. minut - 60:58 - Vitingotn smanjuje Zvezdinu prednost

30. minut - 60:55 - Odžo nastavlja da ubacuje poene...

28. minut - 58:52 - Odžo se razigrao, gosti na sve načine pokušavaju da ga zaustave...

27. minut - 56:50 - Reglend je nezaustavljiv! Gosti nemaju rešenja za pleja crveno-belih

26. minut - 51:47 - Zvezda održava vođstvo! Androra juri izjednačenje... Stević i Odžo pogađaju

25. minut - 49:45 - Enis topi Zvezdinu prednost

24. minut - 49:43 - Enis je siguran sa linije za slobodna bacanja

24. minut - 49:41 - Šurna pogađa!

22. minut - 49:35 - Reglend nastavlja sa odlično igrom! Šutevima i prodorima je definitivno obeležio ovo veče

21. minut - 47:35 - Nastavlja se dominacija Zvezde, Andora se dobro brani

2. četvrtina

20. minut - 44:33 - Još jedan koš Reglanda pred odlazak na pauzu

20. minut - 42:33 - Reglend pogađa za tri! Kakva Zvezdina serija trojki!

19. minut - 39:33 - Opet Radanov i opet trojka! Zvezda vodi!

19. minut - 36:33 - Radanov pogađa trojku!

19. minut - 33:33 - Faje je siguran sa linije za slobodna bacanja i Zvezda dolazi do izjednačenja

18. minut - 31:33 - Vitington trojkom opet dovodi goste u prednost! Drama se nastvalja

18. minut - 31:27 - Reglend nastavlja svoju seriju!

17. minut - 29:26 - Crveno-beli napokon hvataju ritam! Ognjen Dobrić pogađa

16. minut - 27:26 PREOKRET ZVEZDE! Reglend pogađa trojku!

15. minut - 23:26 - Crveno-beli kažnjavaju greške gostiju! Reglend pogađa

14. minut - 21:26 - Zvezda preko dobrića pokušva da preokrene meč u svoju korist

13. minut - 18:25 - Gosti sve agresivniji! Crveno-beli u problemu, Dijan samo sipa poene

11. minut - 16:20 - Jelenek za veće vođstvo gostiju! Zvezda je uzdrmana

1. četvrtina

9. minut - Problemi za zapisničkim stolom su na kratko zaustvili igru! Rezultat je ipak 16:17! Andora vodi!

8. minut - 17:15 - Borba se nastavlja! Regland pogađa trojku, a sa druge strane uzvraća Jelinik istom merom

7. minut - 14:12 - Androra hvata ritam! Gosti koriste loše napade Zvezde! Vitington smanjuje prednost domaćina

6. minut - 14:6 - Cirbes!

6. minut - 12:4 - Pauza nije uzdrmala Zvezdu, Reglend pogađa kao od šale

5. minut - 10:4 - Trener gostiju traži prvi tajm-aut na meču

4. minut - 10:4 - Zvezda pravi razliku! Beron pogađa

3. minut - 8:2 - Faje samo sipa trojke! Još jedan odličan pogodak

3. minut - 5:2 - Faje pogađa trojku!

1. minut - 2:2 - Za sam početak meča izjednačene snage na terenu

19.00 - Meč je počeo!

18.48 - Tribine se polako popunjavaju...

Košarkaši Crvene zvezde žele da ostanu neporaženi na evropskoj sceni! Priliku da nastave niz i dođu do treće pobede imaće protiv Andore u trećem kolu Evrokupa. Nakon pobeda nad Ulmom i Monakom, ekipa s Malog Kalemegdana dočekaće španski tim, a dobro je poznato da crveno-beli redovno gaze timove s pirinejskog poluostrva.

Trener Milan Tomić istakao je da njegova ekipa mora da odigra ozbiljan meč i da ne dozvoli da je iznenadi nepredvidiv protivnik.

- Nepredvidiva ekipa koja je igrala sa Barselonom utakmicu na jedan posed i praktično izgubila dobijeno u Blaugrani. Andora je tim koji može da odigra vrlo dobro, sa druge strane izgubili su prethodni meč u prvenstvu od Manrese i očekujem da pokažu reakciju. Imaju odličan roster sa dosta stranaca koji igraju dugo u Evropi. Mi moramo da odigramo kvalitetnu, ozbiljnu utakmicu kako bismo dobili ovaj meč - istakao je Tomić.

Povratnik u crveno-beli dres, centar Majk Cirbes, slaže se sa šefom stručnog štaba da će koncentracija morati da bude na nivou kako bi zadržali prvo mesto na tabeli grupe A.

- Igramo protiv rivala koji nastupa u jednoj od najjačih liga u Evropi. Iza sebe imaju odličnu utakmicu protiv Barselone, koja je dovoljan pokazatelj njihovog kvaliteta. Moraćemo da odigramo koncentrisano svih 40 minuta da bismo nastavili pobednički niz - rekao je centar Crvene zvezde.