NOVI PORAZ PARTIZANA U EVROPI: Crno-beli se borili, ali Valensija ipak slomila otpor Beograđana u trećem kvartalu! (VIDEO)

nažalost

Košarkaši Partizana izgubili su večeras u gostima od Valensije sa 79:71 (20:21, 19:23, 21:14, 15:17) u trežem kolu Grupe C Evrokupa.

Ovo je Partizanu drugi poraz u Evropi, dok je Valensija upisala treću pobedu u grupi.

Partizan je igrao egal čitavo prvo poluvreme, ali je katastroflna igra crno-belih u trećem kvartalu koštala Beograđane nove pobede.

Jedan od najboljih na terenu bio je Đorđe Gagić, koji je zbog brzih faulova malo vremena provodio na terenu. Pejdž je svojim šutevima i ulazima držao crno-bele u meču, ali je u drugom poluvremenu bio potpuno zaustavljen.

Igra je spala na one najmlađe koji su pokazali da mogu da se bore sa najvećima. Dobru partiuju pod obra obruča su pružili Gavrilović i Nikolić, ali sami nisu mogli da se izbore sa raspoloženim domaćinom.

Partizan je u ovom meču bio bez pomoći dva možda i najbolja igrača Sija i Zagorca, koji su zbog povrede odmarali. Deo tereta je spao na Vanju Marinkovića koji je tokom celog meča bio van ritma.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Vil Tomas sa 17 poena (4/6 dva, 2/3 tri), a pratili su ga Majk Tobi sa 15 poena i pet skokova, te Luj abiri sa 12 poena. Crno-bele je u izostanku najboljeg igrača Radeta Zagorca nosio Markus Pejdž sa 14 poena uz tri asistencije, a dvocifren učinak imali su još Aleksej Nikolić sa 12, te Aleksandar Aranitović sa deset poena.

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut - 75:69 - Pogađaju sa penala na obe strane.

39. minut - 75:66 - Đorđe Gagić ponovo sa penala donosi poene Partizanu.

38. minut - 72:66 - Nove poene za Partizan sa linije penala pogađa Vanja Marinković. Njegov četvrti poen na meču.

37. minut - 70:64 - Posle dobre odbrane od Dubljevića, Gagić na drugoj strani pogađa sa penala.

36. minut - 70:63 - Uz dosta muke i zvuk sirene Lendelj pogađa koš za crno-bele.

35. minut - 70:61 - Novi koš Alekseja Nikolića. Jedan je od raspoloženijih na maču. Njegov 10 poen.

34. minut - 70:59 - Ponovo je Tobi siguran šutem spolja.

33. minut - 68:59 - Ponovo pogađa Aleksej Nikolić. Njegov 8 poen.

31. minut - 67:57 - Prvi koš u poslednjem kvartalu pogađa Laberi. Trojku vraća Pejdž na drugoj strani.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 64:54 - Uz zvuk sirene pogađa Markus Pejdž.

30. minut - 62:52 - Posle dosta vremena Partizan daje koš. Ponovo Gavrilović.

30. minut - 62:50 - Lendejl pogađa iz horoga svoje prve poene na meču.

29. minut - 62:48 - Dobra odbrana donosi Valensiji lake poene na drugoj strani. Laberi pogađa uz faul.

28. minut - 59:46 - Uveli su crno-beli defanzivnu petorku, ali domaćini pogađaju sve.

26. minut - 57:46 - Partizan posle duže vremena pogađa koš. Gavrilović pogađa iz ofanzivnog skoka.

25. minut - 55:44 - Novi koš domaćina posle dobre odbrane i prva dvocifrena prednost Valensije na meču. Serija domaćina 10:0.

24. minut - 52:44 - Lako pogađa Dubljević preko Lendejla, Čanak traži tajm-aut.

23.minut - 48:44 - Posle koša Gagića, na drugoj strani pogađa ponovo Tomas.

22. minut - 45:42 - Prve poene za domaćina u drugom delu pogađa Abalde.

21. minut - 43:42 - Prvi koš u drugom poluvremenu pogađa Aranitović.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 43:40 - Uz zvuk sirene pogađa Giljem Vives, njegovi prvi poeni na meču.

19. minut - 41:40 - Novi poeni Tobija koji je prosto nezaustavljiv. Ovo je njegov 11 poen na meču.

18. minut - 39:40 - Nakon spektakularne trojke Van Rosoma, Veličković pogađa na drugoj strani.

17. minut - 36:38 - Posle ulaza pogađa Vanja Marinković i vraća prednost crno-belima.

16.minut - 31:36 - Posle novog koša Tobija, na drugoj strani pogađa Veličković iz kornera za nova tri poena crno-belih.

16. minut - 29:33 - Pogađa Pejdž posle tajm-auta, njegov 9 poen na meču.

15. minut - 29:31 - Tobi posle odlične rampe zakucava na drugoj strani za minimalno vođstvo Partizana.

14. minut - 27:31 - Bojan Dubljević pogađa posle faula.

12. minut - 24:29 - Posle novog koša Tomasa, pogađa na drugoj strani Aranitović. Njegov četvrti poen.

11. minut - 20:25 - Prvi koš u drugom kvratlau pogađa Aranitović. Posle njega Strahinja Gavrilović pogađa uz faul.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 20:21 - Vil Tomas pogađa trojku iz ćoška.

9. minut - 17:21 - Posle dužeg vremena Valensija pogađa.

8. minut - 15:21 - Posle dve kontre prve koševe na utakmici ubacuju Gegić i Gavrilović za prednost Partizana.

7. minut - 15:17 - Trojku ubacuje Markus Pejdž koji je veoma raspoložen za igru večeras.

6. minut - 13:14 - Pogađa Vanja Marinković sa linije penala.

5. minut - 11:10 - Novi poeni Laberija. Vanja Marinković promašuje šut za tri poena.

4. minut - 7:10 - Sa penala pogađa Markus Pejdž.

4. minut - 7:8 - Ponovo pogađa Laberi, samo sada sa penala. Gagić izlazi iz igre zbog dva brza faula.

3. minut - 6:6 - Posle koša Velensije, na drugoj strani pogađa ponovo Gagić.

2. minut - 3:4 - Vanja Marinković pogađa posle ulaza za vođsrtvo crno-belih.

1. minut - 3:2 - Laberi pogađa šut za tri poena i ubacuje prvi koš za domaćina.

1. minut - 0:2 - Prvi koš na meču pogađa Đorđe Gagić posle ofanzivnog skoka.

1. minut - Utakmica je počela! Meč je počeo sa minutom ćutanja zbog smrti Patrika Baumana.

Ovo je prvi put da se ova dva kluba sastaju, ali respekt Španaca prema crno-belima je veliki. To su Španci dokazali objavom na svom oficijalnom Tviter nalogu gde su poželeli dobrodošlicu košarkašima Partizana.

- Nakon dugogodišnje košarkaške istorije ova dva kluba i međusobnih susreta samih igrača, danas će se timovi prvi put sresti i na terenu kao protivnici. Grobari, dobro nam došli u Valensiju - poslali su ljudi iz Valensije najlepšu moguću poruku pred večerašnji meč.

Utakmica je na programu u sredu od 20.45, a oba kluba će ići na pobedu s obzirom na dobar položaj na tabeli.

Partizan je do sada upisao jednu pobedu i jedan poraz. Crno-beli su poraženi na gostovanju u Italiji, dok su kući bili bolji od Zenita.

Valensija je u dosadašnjem delu takmičenja upisala dve pobede, i to nad ekipama Turk Telekoma i Lijona.