ZVEZDINIH 10 OD 10: Nemilosrdni crveno-beli pregazili i Igokeu za nastavak pobedničke serije (VIDEO)

POIRGAVANJE

Košarkaši Crvene zvezde lako su savladali Igokeu u Beogradu u utakmici četvrtog kola ABA lige - 96:75 (25:23, 27:21, 23:11, 21:20).

Crveno-beli i dalje imaju maksimalni učinak u sezoni: 4-0 u ABA ligi, 3-0 u Evrokupu, a tome se mogu dodati i tri pobede u ABA Superkupu, koji su osvojili na turniru u Laktašima.

Zvezda je na vrhu tabele regionalnog takmičenja zajedno sa Megom.

Igokei je ovo treći poraz, uz samo jednu pobedu.

Tim trenera Milana Tomića na početku večerašnje utakmice dao je gas do daske i već na polovini prve deonice imao dvocifrenu prednost 15:5. Međutim, kasnije su se crveno-beli malo opustili, što je Igokea iskoristila da im se približi, a na startu druge deonice i izjednači - 23:23.

Međutim, gosti nisu imali ni znanja ni snage za više. Jesu uspevali još neko vreme da se održe na jednocifrenom zaostatku, ali je Zvezda tokom drugog poluvremena uvećavala prednost do maksimalnih "plus 22".

Mora se napomenuti da je Igokea u Beograd doputovala bez Amerikanaca, sa kojima planira da raskine saradnju.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Aleksa Radanov sa 16 poena bez promašaja, Branko Lazić je dodao 12, Bili Beron 11... Filip Čović je imao devet asistencija. Crveno-beli su ubacili deset trojki.

Kod gostiju su odskočili Sava Lešić sa 21 poenom, Tomislav Zubčić sa 14 i Domen Lorbek sa 12.

Crvenoj zvezdi u sredu predstoji gostovanje Breši u četvrtom kolu Evrokupa, a onda se u subotu sastaju sa FMP-om u Železniku u meču ABA lige.

Igokea u petoj rundi regionalnog takmičenja dočekuje Krku.

ČETVRTA ČETVRTINA:

38. minut - 88:69 - Sada i jedni i drugi odrađuju posao i, utisak je, jedva čekaju kraj.

34. minut - 80:60 - Alej-up Čovića za Borišu Simanića. Sedma asistencija Filipa na ovom meču, a treće alej-up dodavanje za njega na meču.

33. minut - 78:60 - Ponovo pogađa Lešić. Sada uz faul.

32. minut - 78:58 - Posle ofanzivnog skoka pogađa Sava Lešić NJegov 17 poen na meču!

31.minut - 78:55 - Prvi koš u poslednjem kvartalu postiže Davidovac. Njegovi proiv poeni na meču!

Treća četvrtina:

30. minut - 73:53 - Odžo za "plus 20".

29. minut - 71:53 - Zakucavanje Radanova, njegovih pet uzastopnih poena, za najveću prednost Zvezde.

28. minut - 69:53 - Radanov daje koš pod faulom, a onda realizuje dodatno slobodno bacanje za "plus 16".

28. minut - 66:51 - Čović i Faje - "alej up".

24. minut - 59:47 - Trojka Lorbeka, prvi poeni gostiju u drugom poluvremenu, posle tri minuta i 15 sekundi.

23. minut - 59:44 - Tri od tri za tri Berona.

22. minut - 56:44 - Poentira Reglend.

21. minut - 54:44 - Drugo poluvreme počelo je zakucavanjem Fajea.

Druga četvrtina - 52:44:

19. minut - 51:38 - Cirbes vezuje četiri poena za novu najveću prednost domaćina.

18. minut - 47:36 - Posle poena Reglenda sa penala, Zvezda je na "plus 11".

15. minut - 40:34 - Odžo u seriji.

14. minut - 34:31 - Deset poena Rikića bez promašaja!

13. minut - 34:29 - Prvi poeni Odža iz igre.

11. minut 23:23 - Zubčić za izjednačenje.

Prva četvrtina - 25:23:

9. minut - 23:21 - Janković za "minus dva". Tomić traži tajm-aut.

8. minut - 22:19 - Trojka Zubčića.

7. minut - 22:14 - Rikić smanjuje na samo pet poena zaostatka, ali Beron pogađa trojku.

5. minut - 15:5 - Posle poena Fajea, već je deset razlike.

4. minut - 13:5 - Lazić je raspoložen, već je ubacio osam poena.

3. minut - 9:3 - Treća trojka Zvezde, prva Berona.

2. minut - 6:3 - Dve trojke Lazića.

Crveno-beli imaju maksimalni učinak u sezoni, kako u ABA ligi, tako i u Evrokupu (po 3-0). Igokea je u regionalnom takmičenju zabeležila jednu pobedu, uz dva poraza.

Zvezda je dobila pet uzastopnih mečeva protiv Igokee.

"Očekuje nas meč s ozbiljnom ekipom, koja tačno zna šta radi na terenu. Oformili su sastav sa dosta igrača koji imaju iskustvo igranja i u Evropi i na abaligaškim terenima. Takođe, pobedili su Cibonu u Zagrebu. Dakle, znamo da moramo da budemo spremni da odigramo čvrsto i sa puno koncentracije, jer želimo da zabeležimo novu pobedu", rekao je trener crveno-belih Milan Tomić.

Igokea je u Beograd došla bez Amerikanaca, jer planira da dovede druge strance.