CRNO-BELA POBEDA ZA HARISA BRKIĆA: Partizan posle dosta muke savladao FMP u Pioniru za petu pobedu u regionalnom takmičenju! (VIDEO)

ABA LIGA

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu FMP iz Železnika sa 83:77 (17:22, 26:20, 25:20, 15:15) u 11. kolu ABA lige.

Partizan je pred oko 2.500 gledalaca u dvorani "Aleksandar Nikolić" loše počeo, što je FMP iskoristio i na prvi odmor otišao sa pet poena prednosti.

Crno-beli su u drugoj i trećoj deonici pronašli igru pod košem, do poluvremena su uspeli da preokrenu, a potom su u trećoj četvrtini stigli i do devet poena prednosti.

Početkom poslednje deonice Partizan je stigao i do dvocifrene prednosti (79:68), ali je FMP uspeo da uhvati priključak serijom 8:0, medjutim, to je bilo sve što su uspeli da urade u večerašnjem meču.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Djordje Gagić sa 16 poena, dok je Džok Lendejl ostvario "dabl-dabl" od 14 poena i 10 skokova, a Rade Zagorac ubacio je 10.

U ekipi FMP-a istakao se Matec Rebec sa 17 poena, dok je Stefan Djordjević dodao 13.

Partizan je prvi deo sezone u regionalnom takmičenju završio na petom mestu sa šest pobeda i pet poraza, dok je FMP šesti sa četiri trijumfa iz 11 utakmica.

Na danšnji dan pre 18. godina život je izgubio košarkaš Partizana Haris Brkić koji je upucan ispred Pionira.

Ni danas nije poznato ko je bio ubica, a igrači Partizana, kao ni navijači nisu zaboravili legendu kluba.

ČETVRTA ČETVRTINA:

38. minut - 81:75 - Posle dosta muke i vremena Partizan pogađa koš, tačnije Zagorac ubacuje iz ofanzivnog skoka.

37. minut - 79:75 - Panteri se potpuno vraćaju u meč. Partizan je imao dvocifrenu prednost pre samo jednog minuta.

37. minut - 79:73 - Panteri se serijom od pet poena vraćaju u meč.

35. minut - 79:68 - Posle očajnog napada Pantera, Gagić pogađa za prvu dvocifrenu prednost Partizana na ovom meču.

32. minut - 74:66 - Pejdž održava prednost Partizana.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 68:62 - Završena je treća četvrtina.

29. minut - 65:62 - Mini-serija Pantera za potpuni povratak u meč.

28. minut - 61:52 - Trojka Pejdža za najveću prdnost Partizana. Na tribinama su bivši fudbaleri Partizana Ožegović i Tavamba.

27. minut - 59:51 - Najveća prednost Partizana posle trojke Veličkovića. Transparent Grobara privlači pažnju svih prisutnih.

26. minut 54:51 - Marinković pogađa dva penala, na drugoj strani uzvraća Đorđević.

24. minut - 52:48 - Trojka Zagorca kojom Partizan potvrđuje prednost.

21. minut - 45:42 - Prvi koš u nastavku pogađa Partizan.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 43:42 - Trojka Rebeca za egal.

19. minut - 43:39 - Partizan je prvi put poveo na meču posle uvodnih 4:2. Posle koša Lendeja, uz faul pogađa Bandža Si.

18. minut - 35:39 - Nakon trojke Pejdža, na drugoj strani uzvraća Radanović.

17. minut - 29:34 - Vašington sa penala vraća prednost FMP-u. U sledećem napadu Marinković pogađa trojku.

15. minut - 24:29 - Nakon koševa sa penala Lendejla i Nikolića, na drugoj strani pogađa Paunović. Utakmicu posmatraju i bivši fudbaleri Partizana Tavamba i Ožegović-.

14. minut - 21:27 - Jeremić prekida seriju Partizana.

13. minut - 21:24 - Gagić sa četiri vezana poena vraća Partizan u utakmicu.

11. minut - 17:24 - Prvi koš u drugom kvartalu postiže Vašington.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 17:22 - Zagorac trojkom vraća Partizan u život.

8. minut - 13:20 - Partizan u lošoj seriji. crno-beli ne mogu ništa da pogode.

5. minut - 9:15 - Bandža Si trojkom prekida seriju Pantera.

4. minut - 6:13 - Loš start crno-belih. FMP vodi sa 7 poena razlike posle 4 minuta igre.

1. minut - Utakmica je počela.

Trener košarkaša Partizana Andrea Trinkijeri, pred meč protiv FMP Železnika pozvao je svoje igrače da odigraju na visokom nivou i ostvare treći trijumf u nizu nakon Igokee i Asvela. Meč između Partizana i FMP-a igra se u subotu od 21 sat u hali "Aleksandar Nikolić".

"FMP je ekipa koja igra solidnu, pametnu, racionalnu košarku. Veoma su tvrdi i moramo da nađemo način da im u tom segmentu pariramo. Takođe, za nas je od izuzetnog značaja da budemo u stanju da vezujemo pobede", poručio je Trinkijeri za klupski sajt.

Centar crno-belih Đorđe Gagić posebnu pažnju obratio je na najboljeg igrača FMP-a Dragana Apića.

"I ove godine, FMP ima dobar tim i igra veoma dobro. Iako su vezali dva poraza, to je ekipa koja se nikada ne predaje i koja će pokušati da se baš protiv nas vrati na pobednički kolosek. Apić je pokazao odličnu formu, ali pre svega je važno da se usredsredimo na sebe, odigramo čvrsto od početka do kraja utakmice i tako dođemo do bitne pobede", naglasio je Gagić.

Meč između Partizana i FMP-a igra se od 21 sat u hali "Aleksandar Nikolić".