OČAJNI CRNO-BELI DOŽIVELI PRVI PORAZ U SEZONI: Primorska posle Crvene zvezde pobedila i Partizan! (VIDEO)

DEBAKL TRINKIJERIJEVOG TIMA

Košarkaši Partizana izgubili su od Primorske u Kopru meč drugog kola ABA lige - 68:56 (22:14, 14:14, 20:11, 12:17).

Uzimajući u obzir sva takmičenjima, crno-belima je ovo prvi poraz u sezoni, posle šest uzastopnih pobeda. Više od rezultatskog neuspeha u Sloveniji, trenera Andreu Trinkijerija brine očajna igra njegovog tima na gostovanju debitantu u ABA ligi.

Crno-belima nije pomogla ni bučna podrška sa tribina "Arene Bonifika".

Jeste Partizan ponovo igrao bez povređenog Rašona Tomasa, ali to nije opravdanje za tako lošu igru, i u napadu i u odbrani. Domaćin je vodio od početka do kraja, a crno-beli su propustili veliki broj prilika da stignu rivala. Poslednji napad u pokušaju da izbegnu poraz gosti iz Beograda imali su u četvrtoj četvrtini, ali su promašili mnogo slobodnih bacanja, imali i dosta izgubljenih lopti, pa su platili ceh tome.

S druge strane, Primorska je u većem delu meča igrala izuzetno dobro i na kraju zasluženo upisala prvi trijumf u Jadranskoj ligi. Podsetimo, tim Jurice Golemca je na ABA Superkupu pobedio Crvenu zvezdu, a sada je "uzeo skalp" i Partizana.

Istina, šampion Slovenije je u prvom kolu ABA lige ubeljivo izgubio od Zvezde u "Pioniru", ali je na premijeri u svojoj dvorani zabeležio prvu pobedu ikada u jadranskoj eliti.

Domaćin je fantastično počeo meč i dugo je bio bez promašaja iz igre. Već u trećem minutu napravio je dvocifrenu razliku - 13:3.

Primorska je uspevala da održi vođstvo, iako su crno-beli nekoliko puta zapretili da mogu da istope zaostatak, ali su izabranici Jurice Golemca sve te napade odbili.

Najveću prednost Slovenci su imali sredinom treće deonice - "plus 18".

Najzaslužniji za uspeh Primorske bili su Heris sa 17 poena, Šiško sa 13, Jagodić-Kuridža sa 11 i Hodžić sa deset.

Jedini "dvocifren" kod Partizana bio je Zagorac - deset.

Sada i Partizan i Primorska u regionalnom takmičenju imaju skor 1-1.

Tim Andree Trinkijerija naredni meč igra u utorak, u trećem kolu Evrokupa, protiv Ritasa u Viljnusu.

Četvrta četvrtina - 68:56:

39. minut - 66:54 - Hold pogađa slobodna bacanja. U Kopru je sve gotovo...

39. minut - 64:54 - Heris iz slobodnih bacanja vraća Primorskoj dvocifrenu prednost.

38. minut - 62:54 - Uprkos brojnim promašenim penalima, Partizan je na "minus osam".

36. minut - 62:48 - Šiško prekida Gordićevu seriju.

36. minut - 60:48 - Gordić u seriji! Ponovo pogađa, posle pregledanog snimka sudije su odlučile da je ipak dva poena.

35. minut - 60:46 - Četiri vezana poena Gordića.

34. minut - 60:42 - Kad crno-beli neće da daju koš, dali su Holt i Dimec.

31. minut - 56:42 - Trojka Zagorca.

Treća četvrtina - 56:39:

30. minut - 56:39 - Hodžić pogađa sa zvukom sirene.

30. minut - 54:39 - Ponovo loša odbrana Partizana...

30. minut - 52:39 - Birčević daje jedan poen iz penala, a onda Jaramaz dva u kontri posle velike greške domaćih u napadu.

29. minut - 52:36 - Parahovski prekida dugi period bez poena Partizana.

Crno-belima ne pomažu ni "grobari"

26. minut - 52:34 - Raste prednost Primorske.

26. minut - 50:34 - Šiško za "plus 16".

26. minut - 48:34 - Marinkovićevih "dva plus jedan" za najveću prednost Primorske.

25. minut - 45:34 - Heris je nemilosrdan, još jedna njegova trojka.

23. minut - 42:34 - Trojka Pejdža. Tek četvrti pogodak crno-belih van linije 6,75 iz 12 pokušaja.

22. minut - 42:31 - Crno-beli i dalje igraju očajno. Trinkijeri često menja, ali ne pronalazi dobitnu petorku. Sada je tražio tajm-aut, jer je Primorska ponovo na dvocifrenoj razlici.

21. minut - 38:30 - Loša odbrana crno-belih i poeni Jagodić-Kuridže.

21. minut - 36:30 - Polaganje Voldena.

Druga četvrtina - 36:28:

20. minut - 36:28 - Zagorac na jednoj, pa Jagodić-Kuridža na drugoj strani daju po jedno slobodno bacanje.

19. minut - 35:27 - Partizan ima veliku podršku s tribina "Arene Bonifika"! Sada se ori: "Kosovo je srce Srbije"!

19. minut - 35:27 - Nova trojka Herisa.

19. minut - 32:26 - Volden dva od dva sa penala, ali na drugoj strani pogađa Šiško.

17. minut - 30:24 - Veličković prekida seriju Primorske.

17. minut - 30:22 - Poeni Jagodić-Kuridže, ponovo raste prednost Primorske, Trinkijeri traži minut odmora.

17. minut - 28:22 - Crno-beli su mogli da skroz istope prednost domaćina, ali ih nikako neće šut, a imaju i dosta izgubljenih lopti.

14. minut - 25:21 - Kakva blokada Mozlija Marinkoviću!

14. minut - 25:21 - Poeni Parahovskog, Jurica Golemac traži tajm-aut posle serije Partizana.

13. minut - 25:19 - Šiško i Pejners su "razmenili" trojke.

Prva četvrtina - 22:14:

9. minut - 22:14 - Jaramaz oba puta precizan sa linije slobodnih bacanja.

8. minut - 22:12 - Pejner daje koš pod faulom, pa realizuje dodatno slobodno bacanje.

8. minut - 22:9 - Holt sa penala donosi novu najveću prednost Primorske.

5. minut - 20:9 - Šiško vraća dvocifrenu prednost.

5. minut - 18:9 - Neverovatan početak domaćina! Bez promašaja! Sada je ponovo trojku ubacio Hodžić.

4. minut - 15:9 - Šiško se upisuje u strelce.

4. minut - 13:9 - Revija trojki! Pogađa i Birčević.

4. minut - 13:6 - Volden vraća trojku.

3. minut - 13:3 - Još jedna trojka Herisa! Već je na osam poena! Primorska ima dvocifrenu prednost.

3. minut - 10:3 - Posle poena Jagodić-Kuridže, Trinkijeri traži tajm-aut.

2. minut - 8:3 - "Alej up" domaćih i zakucavanje Herisa.

2. minut - 6:3 - "Dva plus jedan" za Zagorca. Prvi poeni Partizana.

1. minut - 6:0 - Trojku pogađa i Heris.

1. minut - 3:0 - Počelo je trojkom Hodžića.

Crno-beli su na startu, takođe kao gosti, pobedili Igokeu 75:73, dok je debitant u jadranskoj eliti doživeo ubedljiv poraz od Crvene zvezde u Beogradu - 64:90.

Primorska i Partizan su se već sastali ove sezone, u polufinalu ABA Superkupa u Zagrebu, i tada su crno-beli bili bolji - 91:77.

Prethodno, Primorska je na istom turniru u četvrtfinalu šokirala Zvezdu - 88:82.

"Očekuje nas teška utakmica, protiv rivala koji nije puno menjao tim u odnosu na prošlu godinu i koji je dobro uigran. Uostalom, videli smo i nedavno, tokom Superkupa, da je to ekipa koja je itekako sposobna da igra na visokom nivou i da je potrebno da budemo na maksimumu tokom svih 40 minuta. Verujem da će utakmica biti interesantna za gledaoce", rekao je trener Partizana Andrea Trinkijeri.

Crno-beli ni danas ne računaju na povređenog Rašona Tomasa.

Partizan je, kada se uračunaju sva takmičenja, ove sezone zabeležio pobede u svih šest utakmica.