ZVEZDA POSLE PRODUŽETKA PORAŽENA U IZRAELU: Crveno-beli stigli 15 poena zaostatka, pa promašili šut za pobedu! (VIDEO)

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras od Makabija u Tel Avivu 84:69 (24:13, 15:17, 16:17, 12:20, 17:2) u utakmici 3. kola Evrolige.

Beogradski klub sada ima pobedu i dva poraza, dok je Makabi ostvario prvi trijumf ove sezone u Evroligi.

Zvezda je gubila celu utakmicu, ali je izjednačila pred kraj i sedam sekundi pre završetka imala priliku za vodjstvo, ali Bili Beron nije pogodio šut za tri poena.

Makabi je bio ubedljiv u produžetku, predvodjen Skotijem Vilbekinom, koji je sa ukupno 16 poena predvodio domaćina u Tel Avivu.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Stratos Perperoglu sa 18 poena.

Zvezda će u narednom kolu Evrolige dočekati Barselonu 24. oktobra.

Asvel je u trećem zabeležio prvi poraz, pošto je deklasiran u Minhenu od Bajerna rezultatom 104:63.

Milano je kao gost u Atini sa 79:78 pobedio Panatinaikos.

1 / 4 Foto: euroleague.net

PRODUŽETAK:

44. minut - 84:69 - Zvezda ne zna šta je snašlo, loš produžetak za crveno-bele!

44. minut - 80:69 - Daleka trojka Vilbekina, pitanje pobednika je upravo rešeno!

43. minut - 76:69 - Novi koš za Makabi, Tomić traži tajm-aut.

42. minut - 74:69 - Beron pogađa samo jedno slobodno bacanje.

42. minut - 72:67 - Ponovo Vilbekin, sada sa penala.

41. minut - 70:67 - Vilbekin pogađa trojku!

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - 67:67 - Idemo u produžetak! Beron je promašio šut na jednoj, a Zusmn na drugoj strani za pobedu!

39. minut - 67:67 - Odžo sa penala donosi egal!

38. minut - 67:66 - Ponovo Dobrić iz skoka u napadu. Zvezda ima priliku za preokret!

37. minut - 67:64 - Dobrić pogađa iz skoka u napadu.

36. minut - 67:62 - Trojka Dobrića posle dobre odbrane i novi tajm-aut!

Nesportska za Makabi, Davidovac pogađa sa penala i napad za Zvezdu.

36. minut - 67:57 - Tajrik Blek pogađa sa penala i vraća dvocifrenu prednost domaćinu.

35. minut - 65:55 - Brajant prekida crnu seriju svoje ekipe.

35. minut - 63:55 - Trojka Čovića, tajm-aut domaći!

34. minut - 63:52 - Otelo Hanter pogađa preko Davidovca.

32. minut - 61:47 - Zvezda u problemu, Tomić traži tajm-aut.

31. minut - 57:47 - Prvi koš pogaša Nejt Volters.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 55:47 - Dženskins promašuje šut uz zvuk sirene za kraj trećeg kvartala.

29. minut - 54:42 - Spektakularno zakucavanje Kvinsi Ejsija.

28. minut - 52:41 - Sa penala Makabi ponovo vraća dvocifrenu prednost. Zvezda nikako da priđe rezultatski domaćinu.

27. minut - 47:41 - Trojka Perperoglua uz faul.

26. minut - 47:35 - Dženskins sa penala prekida crnu seriju!

25. minut - 47:33 - Pogađa Kaspi sa penala!

22. minut - 43:33 - Trojka Dobrića!

21. minut - 43:30 - Volter pogaša flouter,a onda i polaganje Kaspija!

DRUGA ČETVRTINA:

Kraj prvog poluvremena!

19. minut - 39:30 - Davidovac sa penala vraća jednocifren zaostatak.

18. minut - 37:29 - Novi poeni Perperoglua, njeg čak 14 na meču!

17. minut - 35:24 - Beron vraća trojku!

16. minut - 33:19 - Daleka trojka Vilbekina!

16. minut - 30:19 - Novi poeni Perperoglu, a njegov 11 na meču!

15. minut - 30:17 - Serija Makabija posle tajm-auta od 6:0, sada pauzu traži Tomić. U igru se vratio Lorenco Braun koji je zbog povrede u prvom napadu mora da napusti teren!

13. minut - 28:17 - Greška Zvezde, pa zakucavanje Avdije za novu dvocifrenu prednost domaćina!

12. minut - 26:17 - Pogaša Gist sa poludistance, tajm-aut traže domaćini!

11. minut - 25:15 - Faje pogađa sa penala!

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 25:13 - Kraj prvog kvartala u kome je Zvezda imala čak 6 izgubljenih lopti!

9. minut - 24:13 - Tajrik Blek pogađa ponovo uz faul!

8. minut - 22:13 - Sjajan pozet Perperoglua, njegov 9. poen na meču.

7. minut - 21:9 - Omer Kaspi se šali sa crveno-blima!

6. minut - 17:4 - Koš Perperoglua za prekid crne serije!

5. minut - 15:2 - Blek pogađa iz reketa, Zvezda nema rešenje u napadu, domaća publika u transu!

4. minut - 12:2 - Kaspi pogađa uz faul!

4. minut - 9:2 - Trojka Voltersa, tajm-aut traži Tomić!

3. minut - 6:2 - Prvi koš za Zvezdu pogađa Branko Lazić!

1. minut - 2:0 - Derik Braun ubacuje prvi koš na meču!

Utakmica je počela!

Trener košarkasa Crvene zvezde Milan Tomić, pred meč trećeg kola Evrolige protiv izraelskog Makabija, rekao je da će njegov tim u Tel Avivu pokušati da napravi iznenađenje i pobedi favorita.

"Makabi je svake godine u Evroligi. Znate koliko je teško igrati u toj hali, 12.0000 navijača, trener Sferopulos prethodnih dana je pozivao njihove pristalice da naprave dobru atmosferu. Vrlo kvalitetan tim sa dosta proverenih imena iz NBA i iz Evrolige, tu je Vilbekin, igrači koji mogu i da kreiraju i da daju poene. Sa druge strane, imaju i svoje mane u igri u oba pravca, spremamo se za utakmicu u kojoj su favoriti, ali mi ne idemo da odigramo tamo tek da se pojavimo, već da pobedimo", rekao je Tomić za klupski sajt.

Makabi je startovao sa dva tesna poraza od Himkija i Reala na gostovanjima, a Tomić ističe da će ih to dodatno motivisati da pred svojim navijačima pokažu u pravom svetlu.

"Dva poraza koja su zabeležili na startu kao gosti su sigurno motiv više, obe utakmice koje su odigrali, odigrali su dobro. To je evroligaška ekipa koja ima svoj cilj da ide najmanje u Top 8, možda i na Fajnal for. Imaju dva poraza imaju i veliki pritisak, ali ponavljam, idemo da ih iznenadimo, da kontrolišemo 40 minuta utakmicu. Perperoglu je imao manju povredu kolena, trenirao je u utorak po prvi put i ocekujem da bude sve u redu", rekao je trener crveno-belih.

Kapiten Branko Lazić istakao je Zvezda mora da kontrolišse ritam od početka i da ne dozvoli brzu igru i da je cilj da zaustave plejmejkera Skotija Vilbekina.

"Moramo da kontrolišemo ritam utakmice, da ne dozvoljavamo brzu igru i tranziciju, na prvom mestu Vilbekin ima najveca prava. Ako njega zaustavimo uradili smo veliki deo posla. Naravno, tu su i svi ostali vrlo kvalitetni igraci, ali pominjem njega, jer je glavni pokretač ekipe. Krenuli su sa dva poraza, imace veliku želju. Kod kuce žele da poprave utisak i sigurno da ce želeti da iskoriste domaći teren. Ne idemo tamo tek da se pojavimo, već da odigramo sa željom i energijom da pobedimo", rekao je Lazić.

Meč između košaraksa Makabija i Crvene zvezde igra se sutra od 20:15 sati u Tel Avivu.