POBEDA CRNO-BELIH ZA TRINKIJERIJA: Italijanu pozlilo u Baru, Partizan bez trenera trijumfovao protiv Mornara (VIDEO)

ZALEČILI RANE IZ KOPRA

Košarkaši Partizana pobedili su Mornar u Baru 76:65 u utakmicu trećeg kola ABA lige.

Crno-beli su zabeležili drugi trijumf u regionalnom takmičenju, dok je Mornar zabeležio prvi poraz, pa sada imaju isti učinak (2-1).

Gosti su utakmicu odigrali bez trenera Andree Trinkijerija, koji je po dolasku u dvoranu prijavio da mu je loše, zbog čega je završio u bolnici, a ispostavilo se da je imao napad astme. Igrači su odigrali i pobedili za njega. Ekipu su vodili Trinkijerijevi pomoćnici Šćepanović i Matović.

Tri četvrtine se vodila rovovska borba, a onda su u poslednjoj deonici crno-beli prelomili meč.

To što su košarkaši Partizana usred Bara uspeli da svedu Mornar na samo 65 postignutih poena, odnosno samo četiri trojke (iz 23 pokušaja) sve govori o njihovoj odbrani.

Gosti su, kako je vreme odmicalo, "popravljali" šut, pa su na kraju domaćina slomili trojkama Ognjena Jaramaza, Markusa Pejdža i Korija Voldena.

Na poluvremenu je Partizan vodio 33:32, na ulasku u poslednju deonicu je imao 61:55, a u finišu je stigao i do "plus 15". Mornar nije imao snage da uzvrati udarac, pa su izabranici Miahaila Pavićevića morali da pruže ruku crno-belima.

Jaramaz sa 17 i Pejdž sa 13 poena bili su najzaslužniji za uspeh Partizana, Tomas i Janković su dodali po devet, Volden i Zagorac po osam...

Pulen sa 16 poena, Luković sa 14 i Markota sa deset bili su dvocifreni kod Mornara.

Partizan u utorak dočekuje Lokomotivu Kubanj u Evrokupu, a u subotu gostuje Cedevita Olimpiji u ABA ligi.

Mornar se za tri dana u FIBA Ligi šampiona sastaje sa Tenerifama, a onda i sa Primorskom u regionalnom takmičenju.

Četvrta četvrtina - 65:76:

ORI SE: "KOSOVO JE SRCE SRBIJE"!

39. minut - 63:76 - Pogodak Volera iz teške pozicije.

38. minut - 61:75 - Jaramaz krade loptu, istrčava kontru i završava je.

37. minut - 61:73 - Kontra i zakucavanje Jaramaza.

37. minut - 61:71 - Jaramaz baca, Mozli zakucava!

35. minut - 60:69 - Trojka Pejdža! Tajm-aut Pavićevića.

34. minut - 60:66 - Mozli daje jedno slobodno bacanje.

34. minut - 60:65 - Nidam je ostao da leži sa bolnom grimasom. Odveden je u svlačionicu.

33. minut - 60:65 - Trojka Markote.

33. minut - 57:65 - Janković siguran pod košem.

31. minut - 57:63 - Polaganje Tomasa.

31. minut - 57:61 - Bjelica oba puta precizan sa linije penala.

Treća četvrtina - 55:61:

30. minut - 55:61 - Pejdž pogađa oba bacanja.

30. minut - 55:59 - Nidam uzvraća trojkom.

29. minut - 52:59 - Druga vezana trojka Voldena!

28. minut - 52:56 - Trojka Voldena!

28. minut - 52:53 - Domaćini koriste brz Partizanov izlazak iz bonusa i sa penala smanjuju zaostatak.

27. minut - 48:53 - Zagorac uz pomoć table.

26. minut - 46:51 - Sjajna solo partitura Tomasa.

26. minut - 46:49 - Sada na drugoj strani Bjelica daje koš pod faulom, a onda realizuje dodatno slobodno bacanje.

25. minut - 43:49 - Janković daje "dva plus jedan".

25. minut - 42:46 - Ulaz i pogodak Pulena.

24. minut - 40:46 - Trojku pogađa i Jaramaz.

24. minut - 39:43 - Sjajna akcija crno-belih i njihova peta trojka, precizan je bio Pejdž.

22. minut - 39:40 - Rezultatska klackalica...

22. minut - 37:38 - Ofanzivni skok i prvi poeni Jankovića na meču.

22. minut - 35:36 - Trojka Gordića priznata je tek posle pregledavanja snimka.

21. minut - 35:33 - Nidam pogađa tri od četiri slobodna bacanja.

Druga četvrtina - 32:33:

20. minut - 32:33 - Trojka Jaramaza za vođstvo Partizana na poluvremenu!

18. minut - 32:28 - Pulen je prebrz za Zagorca.

PARTIZAN IMA VELIKU PODRŠKU NAVIJAČA SA TRIBINA!

17. minut - 30:28 - Tomas prekida seriju Mornara, pa poentira i Zagorac.

16. minut - 30:24 - Četvrti uspešan "alej up" domaćina, ovaj put asistira Nidam, a zakucava OPET Luković.

16. minut - 28:24 - Pulen - Luković, novi "alej up" Barana, pa Šćepanović traži tajm-aut.

16. minut - 26:24 - Volden u kontri polaže i smanjuje prednost domaćina na samo dva poena.

13. minut - 23:21 - Voler pogađa dva od tri penala.

13. minut - 21:21 - Trojka Pejdža! Serija crno-belih 7:0. Pavićević traži tajm-aut.

12. minut - 21:18 - Partizan ima odličan rezultat s obzirom na to da njegovi igrači imaju šut iz igre 27 odsto.

11. minut - 21:16 - Nesporski faul za domaćina, Pejdž daje dva slobodna bacanja, i to je bilo sve od crno-belih u tom napadu.

Prva četvrtina - 20:14:

10. minut - 20:14 - Trojkom Markote, domaćin pravi "plus šest".

8. minut - 15:11 - Begić se upisuje u strelce posle ofanzivnog skoka.

8. minut - 13:11 - Zagorac pogađa na jednoj, a Pulen na drugoj strani.

7. minut - 11:9 - Kombinacija najviših igrača Mornara i poeni Bjelice.

7. minut - 9:9 - Sada "alej up" prave i crno-beli, poentira Mozli.

6. minut - 9:7 - Trojka Pulena.

6. minut - 6:7 - Sjajan poterz Tomasa.

5. minut - 6:5 - Luković je fantastično ortvorio meč.

4. minut - 4:5 - Jaramaz je jedini strelac za Partizan.

3. minut - 4:3 - Ponovo "alej up" domaćina i ponovo zakucavanje Lukovića!

2. minut - 2:3 - Prva trojka na meču - Jaramaz.

1. minut - 2:0 - Počelo je zakucavanjem Lukovića.

Andrea Trinkijeri ne vodi utakmicu, jer je neposredno pre meča osetio zdravstvene probleme.

Mornar dočekuje meč sa skorom 2-0, dok su crno-beli, posle uvodne pobede nad Igokeom, izgubili od Primorske u Kopru.

Partizanu je ovo treće gostovanje u isto toliko utakmica na Jadranu ove sezone.

U tim Partizana vraća se oporavljeni Rašon Tomas.

U dosadašnjim osam duela Mornara i Partizana u ABA ligi i Superkupu, izjednačeni su u pobedama - 4:4.