ŠOK ZA ZVEZDU U NOVOM MESTU: Crveno-beli doživeli treći uzastopni poraz! Trijumf Krke posle preokreta (VIDEO)

šAMPION U KRIZI

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Krke u Novom Mestu meč trećeg kola ABA lige - 79:77.

U okviru 3 .kola ABA lige Krka je savladala Crvenu zvezdu 79:77 i nanela je joj drugi uzastopni poraz u takmičenju.

Crveno- beli su ušli oslabljeni u meč bez tri Amerikanca,povređenih Dereka Brauna i Gista i Bili Berona koji je dobio dete.

Ipak to nije opravdanje za još jedno bledo izdanje crveno-belih.

Počelo je obostranim promašajima, ali se Krka bolje snašla u prvom četvrtini u kojoj je uglavnom imala minimalnu prednost.

U drugoj četvrtini Zvezda je na krilima domaćih igrača Jovanovića, Davidovca , Čovića i Dobrića stekla prednost i na poluvreme otišla sa činilo se dovoljnih 37:45.

Ipak igrači Krke nisu mislili tako i Glen Kouzi je u trećoj četvrtini sa dve trojke vratio egal na parketu.

Nastala je rezultatska klackalica do samog finiša kad su Kouzi i Jošilo trojkama ubili šampiona ABA lige i doveli slovenački klub do velike pobede.

Krka je do pobede došla pre svega zahvaljujući dobrom šutu za tri poena, a najzaslužniji bili su Glen Kouzi i Marko Jošilo.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Glen Kouzi sa 20 poena, a uz to je Marko Jošilo dodao 19.

U ekipi Crvene zvezde istakao se Nikola Jovanović sa 16 poena i sedam skokova, dok je Stratos Perperoglu ubacio 14.

Zvezda posle tri meča ima dva poraza i jednu pobedu, nasuprot Krke koja ima dva trijumfa iz tri meča.

Naredni meč Zvezda igra u četvrtak u 21h protiv Barselone u dvorani "Aleksandar Nikolić"u okviru 4.kola Evrolige.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40.minut - Kraj, pobeda Krke 79:77

40.minut -Simanić fauliran na šutu za tri, prv adva bacanjapogodio, treće namerno promašio, ali su igrači Krkr uhvatili loptu 79:77

39.minut - Jošilo dve trojke 79:75

38.minut - Pereperoglu okreće opet 71:73

37.minut - Faje održava Zvezdu u životu 71:69

35. minut - Malo poena 63 :65

33.minut -.Krka na prišla na dva poena zaostatka, pogotkom Lapornika 61:65

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Kraj treće četvrtine 55:61

29. minut - Perperoglu hladan ko špricer, trojka 54:61

28. minut - Jovanović siguran sa bacanja 51:56

26. minut - Trojka Perperoglua 48:51

25. minut - Potpuna neizvesnost 48:48

23. minut - Krka ne dozvoljava Zvezdi da se odlepi 43:47

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Poluvreme, osam razlike za crveno-bele 37:45

19. minut - 13 poen Nikole Jovanovića najefikasnijeg u Zvezdi 35:43

18. minut - trojka Dobrića 33:41

17. minut - Zvezda se odlepila 28:36

15. minut - Lorenco Braun poentira 25:29

14. minut - Krka se vratila, Tomic zatražio tajm aut 25:27

11. minut - Jovanovic i Davidovac najbolji u Zvezdi 17:23,

PRVA ČETVRTINA:

10 minut - Trojka Davidovca 16:18

7 minut - Prvo vodjstvo Zvezde Jovanovič kSave and Update Timeoš pod faulom, siguran sa dodatnog bacanja 11 :12

5. minut - Zvezda nastupa bez tri Amerikanca, povređenih Gista i Dereka Brauna i Berona, koji je dobio poštedu zbog rodjenja deteta 9:6

3 .minut - Prvi poeni za Zvezdu, Odžo 3:2

2. minut - Prvi poeni na meču posle serije promašaja, Osolnik 2:0

1.minut - Utakmica je počela

Trener košarkaša Crvene zvezde Milan Tomić izjavio je uoči susreta da njegova ekipa u predstojećem meču protiv Krke mora da odigra čvrsto, bez padova i koncentrisano ako želi da upiše pobedu.

Zvezda je izgubila poslednja dva meča, prvo od Budućnosti u ABA ligi, a onda i od Makabija u Evroligi.

"Očekuje nas utakmica sa ekipom koja je u prošlom kolu savladala Zadar kao gost i koja je redovan učesnik regionalnog takmičenja. U ovaj meč ulaze bez pritiska. S druge strane, mi smo nakon teške utakmice u Tel Avivu morali brzo da se okrenemo pripremi ove utakmice i to je ritam koji će biti uobičajen u narednom periodu", rekao je Tomić.

Tomić je posebno naglasio pristup utakmici, kao ključan faktor za pobedu na gostovanju u Sloveniji.

"U Novom Mestu moramo da odigramo čvrsto, bez padova, koncentrisano i da tako dodjemo do bodova u gostujućoj hali koja je mala, ali u kojoj atmosfera puno znači igračima Krke", rekao je trener crveno-belih.

Obe ekipe nakon prva dva kola imaju po pobedu i poraz.

Ekipa Zvezde se odmah nakon utakmice vraća se u Beograd, a onda slede dve utakmice u kojima će crveno-beli biti domaćini.

Prvo Barseloni u četvrtak u hali "Aleksandar Nikolić", a onda i ekipi Mega Bemaksa u nedelju u okviru četvrtog kola ABA lige.