PARTIZAN I DALJE BEZ TOP 16: Crno-beli doživeli drugi uzastopni poraz u Evrokupu, ali bolji u međusobnom skoru od Tofaša

EVROKUP

Košarkaši Partizana doživeli su poraz u meču 7. kola grupe B Evrokupa u Bursi od domaćeg Tofaša sa 82:72 (18:10, 24:21, 21:23, 19:18).

1 / 3 Foto: KK Partizan

Crno-belima su drugim vezanim porazom propustili i drugu šansu da se plasiraju u Top 16 fazu. Partizan će priliku za to imati u narednom kolu kada dočekuje Ljetuvos Ritas.

Partizan je loše otvorio meč, dopustio je domaćem timu veliki broj ofanzivnih skokova, a domaćin je često iz drugog pa i trećeg pokušaja poentirao i pravio razliku. Turski tim je dobar deo utakmice vodio desetak razlike.

Crno-beli su najbliže preokretu bili u finišu treće četvrtine. Posle trojke kapitena Veličkovića Partizan u 29. minutu prišao na četiri poena zaostatka 58:54.

Međutim, Tofaš je krenuo u seriju od devet vezanih poena i potpuno se odvojio. Srpski tim do kraja meča nije uspeo da ponovo uhvati priključak, ali je uspeo da izgubi sa manje od 13 poena koliko je slavio u Beogradu.

U timu Partizana Gordić je bio najefikasniji sa 15 poena. Birčević je postigao 11 poena, Mozli i Pejdž po 9.

Kod domaćina Mehija je postigao 26 poena, Lodžeski 15, Filip 14, a Vilijams 12.

Partizan je i dalje prvi u grupi sa skorom 5-2, prati ga Venecija sa 4-2, a Tofaš sada ima 4-3.

Četvrta četvrtina

40. minut - Jaramaz postiže trojku - 80:72. Mehija postiže konačan rezultat, njegovih 26 poena - 82:72.

39. minut - Mozli postiže trojku - 80:69.

38. minut - Mozli je ušao u seriju, ali čini se kasno - 80:66. Međutim, Partizanu bi značilo da izgubi sa manje od 13 razlike koliko je dobio u Beogradu međusobni meč.

37. minut - Mozli zakucava dva puta uzastopno - 78:64. Lodžeski je postigao nova dva poena za linije penala - 80:64.

36. minut - Jašar povećava prednost svog tima, Partizan se raspao u poslednjoj četvrtini - 76:60.

35. minut - Bovi poeni Birčevića - 72:60. Mehija postiže nove poene - 74:60. Njegovih 24 poena u ovom meču.

34. minut - Birčević smanjuje zaostatak - 69:58. Mehija postiže novu trojku - 72:58.

33. minut - Filip trojkom vraća visoku prednost Tofaša - 69:56. Tajm-aut za Trinkijerija.

32. minut - Zagorac postiže prve poene za Partizan u poslednjoj četvrtini - 66:56.

31. minut - Tofaš ponovo otvara četvrtinu trojkom - 66:54.

Treća četvrtina - 21:23

30. minut - Filip na liniji penala, oba puta je siguran - 60:54. Koškanje Veličkovića i Vajta, lična greška kapitenu crno-belih i tehnička greška Trinkijeriju. Više nego diskutabilne odluke sudija. Vajt je siguran sa linije penala - 63:54. Zagorac je ukrao loptu, ali se okliznuo u kontri i upropastio šansu da smanji rezultat. Tofaš je serijom 5:0 završio četvrtinu i ponovo odmakao.

29. minut - Gordić cepa mrežicu sa trojkom - 56:51. Filip postiže dvojku - 58:51. Veličković postiže trojku - 58:54!

28. minut - Gordić koristi solo napad - 54:48. Mehija sa linije slobodnih bacanja vraća osam poena viška svom timu - 56:48.

26. minut - Mehija je siguran na linije penala. Gordić napada prodorom i poentira - 54:46.

25. minut - Partizan je imao kontru, ali je nije iskoristio pa je Vilijams kaznio nonšalantnost crno-belih - 52:42. Trifunović posle ofanzivnog skoka - 52:44.

24. minut - Pejdž postiže novu trojku - 50:39. Odličan napad Partizana, uz skok u napadu i trojka Gordića. Stvoren je višak u uglu - 50:42. Treća vezana trojka crno-bele ekipe.

23. minut - Pejdž postiže trojku - 47:36. Katastrofalan napad Partizana, izgubljena lopta, Tofaš u kontri postiže poene, uz prekršaj - 50:36.

22. minut - Janković postiže prve poene za goste - 45:33. Vajt uzvraća na druoj strani - 47:33.

21. minut - Ponovo loš uvod za crno-bele u četvrtinu. Lodžeski postiže trojku - 45:31.

Druga četvrtina - 24:21

20. minut - Vilijams je fauliran, pogodio je drugo - 42:31. Loš poslednji napad Partizana, na isteku 20 minuta ostaje 42:31!

20. minut - Malo je Partizan oživeo napadački. Tomas postiže trojku - 41:31.

19. minut - Birčević koristi skok u napadu Jaramaza - 35:26. Lodžeski posle novog skoka u napadu postiže trojku - 38:26. Pri tom je Tofaš dobio i prekršaj. Partizan lako gubi stečeno. Tofaš je postigao puno poena posle ofanzivnih skokova. Durmaz je polovičan sa linije bacanja - 39:26. Trifunović je iskoristio prodor - 39:28. Na drugoj strani poeni za Tarika Filipa - 41:28.

18. minut - Lodžeski je polovičan posle prekršaja - 33:21. Birčević postiže trojku, druga vezana za crno-bele - 33:24. Mehija je nezaustavljiv - 35:24.

17. minut - Prva trojka Partizana iz desetog pokušaja. Trifunović je precizan - 30:19. Mehija uzvraća dvojkom - 32:19. Tomas zakucava posle solo prodora - 32:21.

16. minut - Partizan je i dalje bez poena iz igre u drugoj četvrtini, ali sa linije bacanja uspeva koliko toliko da održava zaostatak. Jaramaz je ovog puta siguran sa linije penala - 28:16. Na drugoj strani Vilijams posle ofanzivnog skoka lako poentira - 30:16.

15. minut - Vilijams je fauliran, pogodio je drugo - 26:14. Derin Vilijams pravi velike probleme Partizanu, koristi kontru za 28:14.

14. minut - Gordić sa linije penala smanjuje zaostatak - 25:14.

13. minut - Vilijams postiže poene - 23:12. Jašar uz prekršaj povećava prednost svog tima - 25:12.

12. minut - Nesportski faul nad Veličkovićem, kapiten Partizana je siguran sa linije bacanja - 21:12.

11. minut - Mehija je nezaustavljiv, otvara drugi četvrtinu trojkom - 21:10.

Prva četvrtina - 18:10

10. minut - Gordić je polovičan sa linije penala - 18:10 na kraju prvog perioda.

10. minut - Lep prodor Gordića posle uhvaćene lopte u napadu crno-belih i polaganje - 16:9. Jašar je siguran na drugoj strani, njegovi prvi poeni - 18:9.

9. minut - Seriju domaćina prekida Birčević sa linije slobodnih bacanja. Partizan je postigao samo četiri poena iz igre do sada - 16:7.

8. minut - Šesti vezani poen Mehije - 14:5. Vilijjams koristi sjajnu asistenciju Lodžeskom. Partizan ponovo daje rivalu dvocifrenu prednost - 16:5.

7. minut - Period loše realizacije Partizana, Tofaš sa druge strane koristi skokove u napadu. Mehija posle trećeg ofanzivnog skoka u istom napadu pogađa za 12:5. Trinkijeri traži tajm-aut.

5. minut - Mehija pogađa iz teške pozicije, turski tim je daleko sigurniji na početku utakmice - 10:5.

4. minut - Pejners je polovičan sa linije slobodnih bacanja - 6:5. Lodžeski postiže šesti poen - 8:5.

3. minut - 6:2 - Razigrani Lodžeski na početku meča. Sa druge strane uzvraća Tomas - 6:4

1. minut - 2:2 - Zagorac za izjednačenje.

1. minut - 2:0 - Krenulo je poenima Lodžeskog.

Crno-beli su prvi na tabeli sa skorom 5-1, dok je turski predstavnik treći sa 3-3.

Tim Andree Trinkijerija je u prošlom kolu propustio prvu priliku da overi plasman TOP 16, jer je doživeo prvi poraz, od Venecije u Beogradu (69:83). Sada ima drugu šansu.

"Želimo dobru utakmicu i pobedu, to me zanima. Iskreno, zanima me i poraz manjom razlikom nego što je smo mi njih pobedili na našem terenu", rekao je Trinkijeri podsećajući da je njegova ekipa u "Štark areni" savladala Tofaš 93:80.

Tada je Partizan posle "minus 12" napravio preokret i pobedio, najviše zahvaljujući sjajnoj partiji Radeta Zagorca, koji je ubacio 26 poena.

"Napadački tim, koji 100 komada može lako da postigne. To smo osetili kod nas u prvom poluvremenu. Uspeli smo da ih uhvatimo. Moraćemo odbrambeno da budemo izuzetno koncentrisani, kao i na detalje, iskusne igrače", dodao je Trinkijeri.

Crno-beli su u Turskoj bez Korija Voldena i Artjoma Parahuskog.