ASVEL OTEO POBEDU ZVEZDI U ARENI: Francuzi posle produžetka naneli crveno-belima novi poraz u Evroligi

evroliga

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 8. kolu Evrolige od Asvela rezultatom 72:74 posle produžetka.

Tim trenera Andrije Gavrilovića doživeo je šesti poraz, Asvel ostavrio petu pobedu.

Crvena zvezda je propustila veliku priliku u regularnom delu. Konstantno je vodila, a imala je i napad za pobedu ali je Davidovac bio neprecizan.

Duel izmedju Zvezde i Asvela pred oko 11.000 gledalaca u Beogradskoj areni bio je neizvestan od samog početka, iako su crveno-beli gotovo sve vreme bili u vođstvu.

Zvezda je u nekoliko navrata stizala i do dvocifrene prednosti, ali Asvel je svaki put uspevao da se vrati.

Delovalo je da je ekipa Andrije Gavrilovića na pragu novog trijumfa u Evroligi, ali je Asvel ipak 15 sekundi pre kraja poenima Žan-Šarla s linije za slobodna bacanja stigao do izjednačenja.

Usledio je poslednji napad u regularnom toku, ali Zvezda ipak nije uspela da poentira i dođe do pobede.

U produžecima Asvel je prvi put na meču došao do prednosti, a na dva minuta do kraja imao je vodjstvo od 71:68.

Serijom od četiri uzastopna poena Dejana Davidovca crveno-beli su preokrenuli i u poslednji minut ušli sa vodjstvom od 72:71.

Asvel je u narednom napadu poentirao preko Džakirija, da bi Braun u poslednjom napadu izgubio loptu, te tako praktično overio trijumf francuskog tima.

Kod Zvezde dobru partiju je pružio Bili Beron sa 16 poena 3/6 za tri i Braun 15 poena i 4 asistencije. Najbolji u pobedničkim redovima bio je Žan Šarl sa 20 poena, pratili su ga Džekiri sa 18 poena i 19 skokova i Edvin Džekson sa 11 poena.

Crvena zvezda u nedelju igra derbi sa Partizanom, a naredne nedelje ima dva vezana gostovanja u Evroligi kod Albe i Žalgirisa.

PRODUŽETAK

45. minut - Davidovac iz odbojke, na drugoj strani Džekiri 72:73

44. minut - Žan Šarl siguran sa penala, kao i Davidovac na drugoj strani 70-71

43. minut - Beron polovičan sa penala 68:69

42. minut - Džekiri ispod koša 67:67

41. minut - Braun nakon ničije lopte flouterom za dva 67:65

4. ČETVRTINA

40. minut - Još jednom Žan Šarl ovoga puta sa penala je bio oba puta precizan 65 :65

38. minut - Žan Šarl još jednom smanjuje vođstvo 65:63

37. minut - Žan Šarl za tri poena, na drugoj strani Braun 65:58

36. minut - Odžo sad precizan oba puta 63:55

35. minut - Odžo polovičan sa penala 61:55

34. minut - Beron još jednom za 3 na drugoj strani Džekiri sa poludistance za dva 60:55

32. minut - Beron za 3 poena 57:53

31. minut - Tejlor prodorom za dva, i Džekson sa penala 54:51

3. ČETVRTINA

30. minut - Dobrić popravlja promašaj Brauna za 54:47

29. minut - Džekiri iz odbojke 52:47

28. minut - Beron na asistenciju Gista za dva poena i Dobrić iz kontre 52:45

27. minut - Lomas za 2 poena 48:45

26. minut - Lazić iz kornera za 3 poena 46:43

25. minut - Faje 2 od 2 sa penala, na drugoi 43:41

24. minut - I Kaudi precizan za 3 i 41:40

23. minut - Maledon pogađa za 3 41:37

21. minut - Simanić se upisuje na asistenciju Brauna 38:32

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

2. ČETVRTINA

20. minut - Lajti pogađa za 3 i Džekiri za 2 36:32

19. minut - Braun prodorom postiže poene za Zvezdu, Žan Šarl sa polovičan sa penala 36:27

18. minut - Džekson pogađa za dva, Odžo 1/2 sa penala 34:26

17. minut - Mula pogađa za 3, Odžo ispod koša za dva 31:24

16. minut - Lorenco Braun flouterom sa penala 29:21

15. minut - Lomas siguran za 2 na drugoj strani Davidovac pogađa za 3 27:21

14. minut - Gist sa posta i Dobrić iz kontre za 24:19

13. minut - Džekson siguran i za dva 20:19

12. minut - Džekson pogađa trojku za ekipu Avela 20:17

11. minut - Gist siguran oba puta sa bacanja i Davidovac za 20:14

1. ČETVRTINA

10. minut - Gist je siguran na kraju prve četvrtine 16:14

9. minut - Serija 6:0 ekipe Asvela 12:12

7. minut - Lazić iz ćoška pogađa trojku - 10:4.

6. minut - Lorenco Braun postiže poene, uz prekršaj. I dodatno bacanje je ubacio - 7:4.

5. minut - Beron je precizan sa linije penala - 4:2. Džekiri uzvraća atraktivnim zakucavanjem - 4:4.

4. minut - I Asvel se upisuje na tablu - 2:2.

3. minut - Veoma nervozan početak obe ekipe. Posle skoro tri minuta Zvezda prva postiže poene, Beron - 2:0.

Trener Andrija Gavrilović ne može da računa na trojicu igrača. Odsutni su Derik Brauk, Filip Čović i Stratos Perperoglu.

U 19h u Štark areni naš predstavnik preko Asvela traži put do treće pobede i produženja sna a to je ulazak među osam najboljih ekipa.

Biće ovo prvi duel ovih timova u „evroligaškoj eri“ ali do sada su se sastajali šest puta u drugim takmičenjima i skor je 3-3.

Trenutno je Zvezda 13. na tabeli sa skorom 2-5 , dok su gosti 8. sa iznenađujućih 4-3.

U prošlom kolu naš predstavnik je poražen od Reala rezultatom 60-75, a Asvel je ostavrio ogroman podvig pobedivši CSKA na domaćem parketu rezultatom 67-66.