ZVEZDA POSLE DRAME DO POBEDE U KAUNASU: Crveno-beli savladali Žalgiris i pobegli sa dna tabele! (VIDEO)

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras Žalgiris u Kaunasu 61:59 (16:21, 17:10, 14:15, 14:13) u utakmici 10. kola Evrolige.

Crveno-beli su u neizvesnoj završnici bili bolji od litvanskog šampiona i prekinuli lošu seriju od tri uzastopna poraza u elitnom takmičenju.

Bili Beron postigao je 14, a Lorenco Braun 12 poena, dok su kod domaćina Marijus Grigonis i Edgara Ulanovas ubacili po 11. Žalgiris je izgubio četvrtu utakmicu zaredom u Evroligi i ima skor od tri pobede i sedam poraza.

Zvezdi je ovo treća pobeda u Evroligi zahvaljujući kojom su pobegli sa dna tabele Evrolige.

Igrač utakmice bio je Bili Beron.

U nardnom kolu Zvezda dočekuje ekipu Valensije u Beogradu!

1 / 4 Foto: Euroleague.net

ČETVRTA ČETVRTINA:

Kraj!

40. minut - 59:61 - Beron pogđa jedno slobodno bacanje.

40. minut - 59:60 - Grigonis pogađa jedan penal samo!

40. minut - 59:60 - Koš Brauna, još 15 sekundi do kraja!

40. minut - 58:58 - Faje sa penala ponovo donosi izjednačenje.

39. minut - 58:56 - Jedanaesti poen Uljanovasa. Žalgiris ponovo vodi.

38. minut - 56:56 - Odžo vraća egal, tajm-aut Jankunas.

38. minut - 56:54 - Faje sa penala smanjuje zaostatak!

37. minut - 56:53 - Žalgiris vodi posle duže vremena! Zvezda u problemu!

36. minut - 53:53 - Flouter Lekavičijusa za egal u Kaunasu!

35. minut - 51:53 - Deseti poen Lendejla posle skoka u napadu! Tajm-aut Gavrilović

34. minut - 48:53 - Dženkins pogađa u svom stilu sa poludistance.

32. minut - 48:51 - Uljanovas smanjuje zaostatak svoje ekipe!

31. minut - 46:51 -Šesti poen Dobrića na meču, pa koš Dženkisa odmah zatim posle dobre odbrane.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 46:47 - Ledej sa penala smanjuje zaostatak svoje ekipe!

29. minut - 44:47 - Zvezda sa penala čuva prednost!

27. minut - 42:43 - Lorenco Braun sa penala vraća prednost Zvezdi!

26. minut - 42:41 - Uljanovas vraća prednost domaćinu. Na drugoj strani Beron ubacuje svoj 11 poen na meču!

25. minut - 39:38 - Posle serije Žalgirisa Lazić ubacuje svoje prve poene na meču!

24. minut - 36:37 - Novi koš Grigonisa.

23. minut - 34:37 - Trojka Lendejla

22. minut - 31:37 - Mini serija Zvezde koja uvećava prednost!

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 31:33 - Promašaj Berona u šutu za tri poena za kraj prvog poluvremena!

18. minut - 27:31 - Trojka Lorenca Brauna! Najveća prednost Zvezde na meču!

17. minut - 27:28 - Davidovac sa penala donosi prednost Zvezdi.

16. minut - 25:25 - Kuzmić pogađa uz faul za egal!

15. minut - 25:23 - Koš Dobrića, Zvezda u ozbiljnoj seriji!

14. minut - 25:21 - Pogodio je Lorenco Braun uz faul. Njegov peti poen na meču!

13. minut - 24:18 - Prvi poeni Džoka Lendejla na meču, bivšeg igrača Partizana.

11. minut - 21:18 - Dženkins sa penala ubacuje prve poene u drugom kvartalu!

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 21:16 - Peti poen Lekavičijusa za kraj prvog kvartala!

9. minut - 19:13 - Posle prvih poena za Dobrića, na drugoj strani pogađa Lekavičijus.

8. minut - 18:11 - Zek Ledej sa penala uvećava prednost domaćina!

6. minut - 14:9 - Sedmi poen za Berona na meču!

6. minut - 10:6 - Braun sa penala smanjuje zaostatak!

5. minut - 10:4 - Vokapov peti poen na meču. Zvezda u probelemu.

3. minut - 6:4 - Uljanovas donosi prednost Žalgirisu!

2. minut - 3:4 - Novi koš Berona!

1. minut - 3:2 - Beron ubacuje prvi koš za Zvezdu na meču!

1. minut - 3:0 - Vokap ubacuje prvi koš na meču

1. minut - Utakmica je počela!

Trener košarkaša Crvene zvezde Andrija Gavrilović i kapiten ekipe Branko Lazić izjavili su danas da će naredni protivnik Žalgiris imati veliku želju da prekine niz od tri poraza u Evroligi.

"Naredna utakmica je još jedna teška, dolazi nam ponovo u vrlo kratkom roku, nakon novog putovanja, i to protiv ekipe koja takodje ulazi u ovaj meč nakon poraza u Evroligi. To znači samo jedno, moramo da budemo spremni i da odgovorimo na terenu na njihovu reakciju, jer će Žalgiris izaći sa ogromnim motivom i energijom", rekao je Gavrilović za sajt kluba.

Zvezda će u četvrtak gostovati Žalgirisu u Evroligi, dva dana posle poraza od Albe u Berlinu.

Žalgiris je vezao tri izgubljene utakmice u Evroligi i ima skor 3/6.

Crvena zvezda je još lošija sa dve pobede i sedam poraza, što je uz Zenit najlošiji učinak u prvih devet kola Evrolige.

"Moramo da pronadjemo rezerve, odigramo dobru utakmicu i odgovorimo našom energijom. U protokolu nam je 14 igrača, očekuje nas trening nakon još jednog dugog puta i nakon njega ćemo da odredimo sa kojim snagama ćemo izaći na teren", kazao je Gavrilović.

Kapiten ekipe Branko Lazić je rekao da Žalgiris ima veliku energiju i želju da prekine niz od tri poraza.

"Sigurno da imaju veliki motiv i veliku energiju i želju da prekinu niz od tri poraza, uz to igraju na svom terenu, i u ovako kratkom roku to je prednost koja nije mala. Znamo odakle nam preti opasnost, ekipa ima dosta igrača iz prethodne sezone, imaju odličnu atmosferu u hali, ali sve će biti mnogo lakše ako budemo čvrsti i bez padova u igri", rekao je Lazić.