BASKONIJA PREKINULA ZVEZDIN NIZ: Španci na krilima čudnih sudijskih odluka slavili u Areni!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 13. kolu Evrolige od Baskonije u "Štark areni" rezultatom 64:72

Kako je krenulo na obe strane, mislili smo da ćemo gledati revolveraški obračun dva tima, Braun i Beron su pogodili trojke na jednoj, a Vildoza, Šilds i Šengelija na drugoj strani. Prednost gostiju je rasla kako smo se približavali kraju prve červrtine, bila je i +10 tokom prvog poluvremena, a onda je Zvezda pred sam kraj druge deonice napravila veliku seriju. Serijom 7:0 domaći tim je stigao do samo 3 poena razlike, a onda su u jednom napadu košarkaši Dragana Šakote imali četiri ofanzivna skoka, tri promašene trojke za izjednačenje i na kraju je Braun sa linije za slobodna bacanja doneo svom timu.

Kad se očekivao preokret na scenu je stupio Stauskas je koji je predvodio goste do ogromnih +13. Šengelija je pogodio novu trojku za +16, a Stauskas za +19, činilo se tada da Zvezda nema više šta da traži u današnjoj utakmici.

Braun je bio jedini koji se nije predavao, sve je to bilo dovoljno samo da se smanji rezultat do kraja utakmice. Da stvar bude još gora po crveno-bele, Braun se povredio pred sam kraj, odskakutao je na jednoj nozi do klupe na 3 minuta do kraja.

Lorenco Braun jedini dvocifreni sa 20 poena, Kuzmić je imao 8. Stauskas i Šengelija najbolji kod gostiju, prvi je imao 22, drugi 19 poena.

KRAJ MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut - Trojka Berona za kakvu takvu nadu 62:70

37. minut - Novi problem za Zvezdu, Lorenco Braun izašao zbog povrede.

36. minut -Mini serija Lorenca Brauna 55:67

35. minut - Zakucavanje Ognjena Dobrića 51:67

32. minut - Stauskas i Šengelija uništili Zvezdu trojkama 45 :64

TREĆA ČETVRTINA:

30 .minut - Trojka Šengelije, pa Gist iz reketa i onda opet Stauskas 43:56

29. minut - Opet mini serija Stauskasa 41:50

28. minut - Dženkins siguran sa penala 41:45

26. minut - Nekoliko čudnih sudijskih odluka, priznati poeni Fala posle očiglednih koraka, plus dodatno slobodno bacanje 38:45

24. minut - Nesportska na Dereku Braunu, pogodio jedno bacanje, potom Kuzmić poentira 36:42

22. minut - Stauskas teroriše Zvezdu, serija gostiju 33:42

21. minut - Sjajna akcija Zvezde, zakucavanje Kuzmića 33:34

21. minut - Počelo je drugo poluvreme

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Serija Zvezde 9:0

20. minut - Lorenco Braun vratio Zvezdu 31:32

18. minut - Trojka Berona podigla raspoloženje u hali 25:32

17. minut - Zvezda se muči u napadu , Šakota zatražio tajm-aut

16. minut - Sjajna akcija Baskonije, zakucavanje Diopa 17:26

14. minut - Diop lagano poentira 16:24

12. minut - Poeni Dženkinsa 16:22

12. minut - Sudije u centru pažnje, poništeni poeni Dženkinsa i Dobrića

PRVA ČETVRTINA:

9. minut - Baskonija u seriji 12:20

7. minut - Derek Braun pogodio jedno bacanje 12:14

5. minut - Trojka Vildose 9:9

3. minut - Beron, prva njegova trojka 8:6

2. minut - Trojka Lorenca Brauna 5:2

1. minut - Sjajna kombinacija Lorenco Brauna i Kuzmića, uzvraća Vildoza 2:2

1. minut - Utakmica je počela, sjajna atmosfera u Areni.

Crveno - beli će pokušati da iskoriste sjajnu formu u kojoj se trenutno nalaze i zabeleže četvrtu uzastopnu pobedu u Evroligi.

U najavi utakmice trener košarkaša Crvene zvezde Dragan Šakota izjavio je njegov tim čeka teška utakmica protiv ekipe koja ima kvalitet.

"Ovo nam je četvrti susret sa španskim ekipama u ovoj sezoni Evrolige. Kada pažljivije pogledate način na koji su sve te ekipe selektirane, uključujući i Baskoniju, videćete isti format. 'Prepune' ekipe pokrivene na svim pozicijama sa više dobrih igrača. U trenutku kada nas očekuje meč sa njima, zbog te dubine i dugačke klupe, jako je teško predvideti ko je u formi, ko nije, ko će iskočiti i odigrati dobro, a ko ne", rekao je Šakota za klupski sajt.

Šakota je istakao i da je rival nepredvidiv i da će to dodatno otežati posao njegovim košarkašima.

"Njihove ambicije se znaju praktično svake sezone, pa i ove, a to je plasman u plej-of i tako ih treba posmatrati", rekao je trener crveno-belih.

Nakon 12. kola Crvena zvezda i Baskonija, zajedno sa Olimpijakosom, Fenerbahčeom i Asvelom zauzimaju pozicije od 9 do 13 mesta sa po pet pobeda i sedam poraza.