ZAGORAC PROMAŠIO POBEDU: Partizan pao posle drame u Istanbulu! Darušafaka nanela prvi poraz crno-belima u TOP 16!

EVROKUP

Košarkaši Partizana izgubili su na gostovanju Darušafaki u utakmici trećeg kola Top 16 faze Evrokupa posle prave drame 65:63

KRAJ MEČA

Posle tri kola obe ekipe imaju po dve pobede i jedan poraz.

Domaćin je od starta stavio do znanja crno-belima da će im večeras biti mnogo teže nego u duelima sa Virtusom i Trentom, koje je Partizan ubedljivo dobio u prva dva kola.

Povela je Darušafaka sa 8:2 i dugo održavala prednost, dok su se crno-beli previše mučili u napadu, bezuspešno pokušavajući da problem reše šutevima za tri poena.

Ipak, angažovanom igrom u odbrani Partizan nije dozvolio turskom timu da stekne neku osetniju prednost.

Sredinom drugog kvartala crno-beli su konačno uspeli da povedu, bilo je 22:18, pa 25:21 za crno-bele i poluvreme rešili 32:30 u svoju korist

Očekivalo se da Partizan nastavi po receptu iz druge četvrtine, ali najefikasniji iz prvog poluvremena - Zagorac, Gordić i Jaramaz su potpuno stali u napadu,

Ekipa Darušafake se razigrala, stekla prednost od pet do sedam poena koju je dugo održavala, ali na ulasku u sam finiš meča, Partizan smanjuje razliku izavršnicu čini mnogo zanimljivijom.

Na ulasku u posldnji minut, Džejms Mekadu je sa linije slobodnih bacanja smanjio na 63:62.

Geri Braun potom pogađa na drugoj strani, vraća Darušafaki ''plus tri'', a pola minuta pre kraja, Rade Zagorac je samo jednom bio precizan sa linije penala 65:63.

Domaći potom ne koriste sledeći napad, ali ni Zagorac nije bio precizan u šutu za tri poena, pa su crno - beli tako doživeli prvi poraz u top 16 fazi Eurokupa.

Zagorac, Pejdž i Mekadu su sa po 13poena bili najefikasniji u Partizanu, a pobedničku ekipu predvodili su Demir sa 13 i Džerod Džouns sa 12 poena.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Zagorac pogodio samo jeno bacanje pa nakon promašaju domaćih u kontri maši trojku za pobedun 65:63

40 . minut - Mekada sa penala, pa Braun za dva poena 65:62

39. minut - Zagorac za tri, pa za dva, Ozmizrak za domaćine, drama u finišu 63:60

37. minut - Pejdž održava Partizan u igri, nova trojka 59:55

36. minut - Sjajno kucanje Mekadua 57:52

35. minut - Trojka Pejdža za -4 , 54:50,

34. minut - Pejdž sa penala prekida lošu seriju Partizana 54:47

32. minut - Težak poen odličnog Džonsa 52:45

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - Mozli iz odbojke 46:43

28. minut - Braun sa distance 44:38

26. minut - Serija Darušafake, novi preokret 42:38

25. minut - Trojka Demira 37:38

23. minut - Sjajni Mekadu, nova četiri poena 30:36

21. minut - Počelo je drugo poluvreme.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Darušafaka se vraća sa dve vezane trojke Džonsa i Demira 29:29

19. minut - Trojka Gordića, plus šest za Partizan 23:29

17. minut - Kori Volden namerna lična greška, Braun siguran sa penala, ali potom dobra defanzivna igra crno- belih , napad domaćih je istekao bez šuta ka košu 23:25

16. minut - Trojka Jaramaza 20:25

15. minut - Sjajna serija Partizana od devet uzastopnih poena, poeni Jankovića, Jaramaza i Zagorca za prvu trojku crno -belih 18:22

14. minut - Mekadu sjajno ukrao loptu i poentirao sam u kontri 18:17

11. minut - Tomas pogađa samo jedno bacanje, a potom trojka Ozdemiroglua 18:13

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Penal završnica prve četvrtine, Guler 15:10

8. minut - Zagorac za sada najbolji u Partizanu, četvrti poen 12:9

7. minut - Nakon faula za tri poena, Pejdž siguran sa penala 10:7

5. minut - Zakucavanje Hamiltona 8:2

3. minut - Serija Darušafake , Bonzi, Braun za tri i Hamilton jedno bacanje 6:2

2. minut - Nakon serije promašaja na obe strane , pogađa Zagorac 0:2

1. minut - Utakmica je počela.

Trener košarkaša Partizana Andrea Trinkijeri rekao je u najavi utakmice da Darušafaka izvanredno igra u odbrani i da će u predstojećem meču Evrokupa biti ključno kako će njegova ekipa igrati u napadu.

"Biće tvrda utakmica, baš tvrda... Dobre su atlete, izvanredno igraju odbranu... Biće jako važno kako igramo u napadu, pametne i brze odluke nam trebaju u napadu", rekao je Trinkijeri novinarima u Beogradu.

Košarkaši Partizana sutra gostuju Darušafaki u utakmici trećeg kola Top 16 faze Evrokupa.

Crno-beli su trenutno prvi na tabeli Grupe E sa dve pobede. Darušafaka ima pobedu i poraz, kao i Virtus iz Bolonje, dok je Trento bez trijumfa.

"Oni možda nemaju (Miloša) Teodosića, ta velika imena, ali igraju tvrdu košarku i uvek su u stanju da te izbace iz ritma. Neće biti lako s njima... Gledajući rezultate u italijanskoj ligi, mislim da je Trento malo 'pukao' i da naša pobeda u Trentu nije više tako važna. To znači da idemo sve iznova", rekao je trener Partizana.

Upitan gde su prednosti Partizana u odnosu na Darušafaku, Trinkijeri je prvo rekao:

"Ja ih još nisam našao. Mislim da će biti ključno kako napadamo, kakve odluke donosimo na terenu. Visoki su i brzi, dobro pokrivaju reket i zato moramo biti više nego perfektni u 'spejsingu'. Ako imamo dobar 'spejsing' i ne zaustavljamo loptu, onda možemo imati neku prednost. Ali, to se mora napraviti na terenu", zaključio je Trinijeri.

Nakon prva dva kola, Partizan vodi sa obe pobede , Darušafaka i Virtus imaju skor 1-1, a poslednji je Trento sa oba poraza.