TRIJUMFALNI POVRATAK PARTIZANA U PIONIR: Crno-beli pregazili Zadar i poslali snažnu poruku Darušafaki! (VIDEO)

aba

Košarkaši Partizana savladali su Zadar u hali "Aleksandar Nikolić" u meču 17. kola ABA lige rezultatom 87:60

Partizan je veoma ubedljivo savladao ekipu Zadra, iako početak utakmice nije tako nešto nagoveštavao.

Promašivali su i jedni i drugi, pogotovo van linije 6.75 metara, viđena je veoma slaba košarka u prvoj četvrtini koja je pripala Zadranima rezultatom 13:12.

Ipak, već od početka druge četvrtine, stvari dolaze na svoje mesto.

Partizan je nesumnjivo bolji tim od Zadra i to je počelo da dolazi do izražaja, a razlika je iz minuta u minut rasla.

Proradio je i šut za tri poena i tokom drugog kvartala košarkaši Partizana ubacili su čak 31 poen, za 43:26 na poluvremenu.

U nastavku Partizan je rutinski završio posao i ujedno razliku učinio još većom, na zadovoljstvo svojih navijača.

Mekadu i Jaramaz su sa po 13 poena bili najefikasniji u Partizanu, mladi Trifunović ih je pratio sa 12, a Gordić se istakao asistencijama, ukupno 10 ih je imao.

Zadrani su za tri poena šutirali neverovatnih 1/26, a tu trojku postigli su iz poslednjeg pokušaja u 40 minutu utakmice!

Najefikasniji u njihovim redovima bio je igrač koji nijednom nije šutnuo za tri poena, Stefan Fundić sa 19 poena i šest skokova.

Nakon 17. kola Partizan je prvi natabeli sa 14 pobeda i tri poraza, dok je Zadar na pretposlednjem mestu sa svega 4 pobede u dosadašnjem delu takmičenja.

KRAJ MEČA:

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut.- Prva trojka Zadrana, Vuković 87:60

38. minut - Trifunović, trojka, 10 poen, 80:53

36. minut - Zakucavanje Mozlija na asistenciju Gordića 75:53

34. minut - Trojka Voldena, Fundić vraća za dva. 68:49

33. minut - Neverovatan podatak Zadar za tri poena ima 0 od 21!

31. minut - Poluhorog Novice Veličkovića 63:44

29. minut - Sjajni Fundić vezao 10 poena 61:42

27. minut - Fundić nadskakao Partizanove centre 55:34

24. minut - Trojka Jaramaza 51:28

23. minut - Asistencija Veličkovića i zakucavanje Jankovića 48:26

TREĆA ČETVRTINA:

DRUGA ČETVRTINA:

19. minut - Trojka Veličkovića 37:24

17. minut - Sjajni Mekadu oduševljava publiku, dva zakucavanja i blokada za euforiju u dvorani.

16. minut - Sjajna akcija Gordića i Mekadua i zakucavanje centra crno- belih 25:21

15. minut - Zakucavanje Birčevića nakon kontre 23:19

14. minut - Konačno trojka, Jaramaz, 19:17

13. minut - Gordić sa distance 16:15

11. minut - Partizan za tri poena 0 od 10!

PRVA ČETVRTINA:

10.minut - Fundić, 2 poena , uz promašeno bacanje 12:13

8. minut - Pejdž poentira iz kontre 8:6

6. minut - Konačno poeni za Partizan, Janković 2+1, 4:4

4. minut- Nervozan početak utakmice, mnogo promašaja sa obe strane

2. minut - Ivanov pogađa u reketu 0:2

1. minut - Utakmica je počela

Trener košarkaša Partizana Andrea Trinkijeri rekao je u najavi meča da njegov tim mora da ima dobar pristup protiv Zadra u predstojećoj utakmici.

"Zadar je ekipa koja je ove sezone dobila Cedevita Olimpiju, Crvenu zvezdu i Budućnost. Mislim da to dovoljno govori. Imamo šest kola do kraja ligaškog dela sezone i sada svaka utakmica za sve timove vredi duplo. Dobar pristup, koncentracija i dobra odbrana su nam potrebni da nastavimo naš put kojim smo krenuli", rekao je Trinkijeri za klupski sajt.

U prvom ovosezonskom meču, crno-beli su slavili u dvorani "Krešimir Ćosić", a sutrašnji duel je prilika da beogradski tim dođe do devete uzastopne pobede u regonalnoj ligi.

Bek crno-belih Ognjen Jaramaz istakao je da je susret sa ekipom koja drži 11. poziciju u regionalnoj ligi važan, jer su već pravili iznenađenja protiv favorita.

"Važna utakmica je pred nama protiv tima koji je ove sezone pokazao da je i te kako u stanju da ugrozi najjače ekipe u ligi. Sa druge strane, verujem da ćemo sutra odigrati maksimalno koncentrisano, pokazati dobru igru i da ćemo uspeti da nastavimo sa dobrim rezultatima u regionalnom šampionatu", poručio je Jaramaz.