KOKOŠKOV USPEŠNO DEBITOVAO NA KLUPI SRBIJE: Orlovi kao gosti razbili Fince u prepunoj dvorani! VIDEO

KVALIFIKACIJE ZA EP

Košarkaši Srbije savladali su Finsku (80:58) u prvom meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. na kom je na klupi na naše zemlje sedeo novi selektor Igor Kokoškov.

Naš tim je sve vreme meča bio u vođstvu i sa obzirom da je ovo prvi meč novog tima i selektora moći će da dobiju prelaznu ocenu. Kriza je bila krajem druge i početkom treće deonice. Posebno posle poluvremena, kada je duže od tri minuta bili bez poena iz igre.

Ipak, u trećem kvartalu uspeli smo da prelomimo utakmicu i obezbedimo pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Miroslav Raduljica sa 19 poena i osam skokova, a pratili su ga Zagorac i Avramović sa po 10 poena, dok je Rebić imao devet.

Domaći predvodio je Topias Palmi sa 13 poena, dok su po sedam postigli Lindbom i Koivisto.

Drugi meč kvalifikacija Srbija igra u nedelju, kada od 17 časova u dvoranu Aleksandar Nikolić stiže selekcija Gruzije.

Plasman na Evropsko prvenstvo obezbediće dve najbolje selekcije iz naše grupe, pošto je Gruzija domaćin i logično igraće na šampionatu starog kontinenta.

Četvrta četvrtina

40. minut 80:58 - Kraj utakmice

37. minut 73:47 - Poeni Ilića i Trifunovića na debiju

33. minut 63:40 - Trojka Rebića

30. minut 60:37 - Dobri prodori Avramovića, omogućavaju lagane pozicije za poentiranje

28. minut 56:34 - Najpre nesportska na Veličkoviću, a zatim i pogodak Rebića uz faul

28. minut 49:32 - Posče serije Srbije 9:2 i poena Avramovića, naš tim ima ponovo 14 pena prednosti

25. minut 40:30 - Zagorac prodorom prekinuo period Srbije bez koša iz igre

23. minut - 38:28 - Srbija više od tri minuta bez koša iz igre

Treća četvrtina

20. minut 37:24 - Sa obzirom da ekipa kao i selektor debituju u novom takmičenju možemo biti zadovoljni, posebno činjenicom da imamo 25 skokova

20. minut 34:22 - Dve trojke Finaca

17. minut 31:15 - Dvostruka blokada Dejana Kravića pod našim košem

15. minut 25:15 - Jaramaz nije poentirao iz teže pozicije, ali nisu ni Finci koji naspram sebe imaju zaista jaku i pokretljivu odbranu Srbije

11. minut 21:10 - Posle daleke dvojke Zagorca naš tim prvi put ima dvocifrenu prednost

Druga četvrtina

10. minut 19:10 - Srbija je sve vreme u vođstvu, u meču sa dosta grešaka

8. minut 12:7 - Trojka Zagorca na dodavanje Veličkovića

6. minut 9:4 - Raduljica rutinski rešava situacije u reketu Finaca

3. minut 7:2 - Imamo i skok u napadu, posle kojeg je Raduljica pogodio zicer

1. minut 3:0 - Trojka Dejana Todorovića

Prva četvrtina

Kao kapiten Srbiju će na početku novog ciklusa predvoditi Miroslav Raduljica, pošto Miloš Teodosić nije dobio dozvolu kluba da nastupi na utakmici s Finskom.

- Ponovo igramo kvalifikacije, čudan je sistem. Imali smo dva-tri treninga pre utakmice. Neće biti lako, ali radili smo to do sada i verujem da će biti jako dobro - rekao je Raduljica.

Novi selektor istakao je da nema nameru da obećava bilo šta, ali i da će maksimalno da se radi pod njegovom komandom:

- Pripremaćemo se maksimalno da budemo bolji od ostalih i sada u „prozorima“ i kasnije u kvalifikacijama za Olimpijske igre, a nadam se i u Tokiju. Mogu da obećam da ćemo dati sve od sebe, bacićemo sve na teren i neće biti kalkulacija.

Posle večerašnje utakmice s Finskom, Srbija u nedelju (17.00) dočekuje Gruziju u hali „Aleksandar Nikolić“.