OČAJNI PARTIZAN PORAŽEN U FRANCUSKOJ: Crno-beli upisali prvi poraz u Top 16 fazi Evrokupa! FOTO

evrokup

Košarkaši Partizana izgubili su večeras u gostima od Metropolitana sa 62:79 (11:22, 19:16, 16:23, 16:18), u utakmici drugog kola Top 16 faze Evrokupa.

Partizan sada ima pobedu i poraz u Grupi F, dok je francuski tim upisao i drugi trijumf. ; Metropolitan su do pobede vodili David Mišino sa 16, Miralem Halilović sa 15 i Maksim Ros sa 13 poena, uz osam skokova. U redovima crno-belih najefikasniji su bili Kodi Miler-Mekintajer i Rade Zagorac sa po 14 poena, dok je Vil Mozli ubacio poen manje.

Partizan je loše otvorio utakmicu, pa je Metropolitan već u finišu prve deonice stigao do dvocifrene prednosti (18:8), da bi početkom druge imao i plus 13.

Partizan je mini serijom uspeo da pridje na samo pet zaostatka, ali je i propustio priliku da se još više smanji razliku. Umesto toga, domaći tim je na veliki odmor otišao sa plus osam (38:30).

Dekoncentrisani crno-beli su se mučili i u nastavku meča, potpuno im je stao šut, dok je Metropolitan kontrolisao dešavanja na terenu i uvećavao prednost koja je pred kraj treće četvrtine iznosila i 18 poena.

Prvi napad Partizana u poslednjoj četvrtini i izgubljena lopta najavili su konačan epilog ove utakmice, a nije pomogao ni tajm-aut koji je posle samo dvadesetak sekundi tražio Sašo Filipovski. Do kraja meča se ništa nije promenilo, pa je Metropolitan bez ikakvih problema priveo meč kraju i upisao ubedljivu pobedu.

Partizan u narednom kolu gostuje Lokomotivi Kubanj, dok će Metropolitan dočekati Trento.

1 / 8 Foto: KK Partizan

Kraj - 79:62!

39. minut - 79:59 - Ponovo Mišino koji igra sjajno drugo poluvreme.

39. minut - 77:57 - Pogodio je Zagorac pod faulom, a onda i iz penala.

37. minut - 77:53 - Dve uzastopne trojke za domaće koji uvećavaju prednost.

36. minut - 71:52 - Zagorac pogađa iz "odbojke".

36. minut - 71:50 - 15 poen Halilovića na meču, njegova sjajna partija.

35. minut - 69:48 - Zagorac ubauje prve poene za Partizan u ovom kvratalu.

33. minut - 67:46 - Partizan bez koša u ovoj četvrtini, ponovo Halilović pogađa za domaće.

32. minut - 65:46 - Ponovo Partizan nije iskoristio napad i ponovo Gudvin iz kontre ubacuje poene.

31. minut - 63:46 - Gudvin ubacuje poene za domaće, odmah tajm-aut Filipovski posle samo nekoliko sekundu meča.

Partizan

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 61:46 - Perkins konačno ubacuje poene za Partizan iz igre.

30. minut - 59:43 - Ponovo Mozli ubauje poene za Partizan.

28. minut - 57:41 - Sjajna akcija crno-belih i novi poeni Mozlija.

28. minut - 55:38 - Mozli je sa penala prekinuo seriju domaćih.

27. minut - 53:36 - 9:0 serija domaćih, sada su pogodili sa penala. Partizan očajan u ovom delu meča.

26. minut - 51:36 - Mini serija domaćih od 7:0 i najveća prednost domaćih na meču.

23. minut - 44:36 - Mozli sa penala smanjuje zaostatak.

23. minut - 42:34 - Mišino ubacuje posle kontre.

22. minut - 40:34 - Dva laka koša za Partizan u tranzicji.

21. minut - 40:30 - Ros ubacuje prve poene u drugom poluvremenu i vraća dvocifrenu prednost svojoj ekipi.

Partizan

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 38:30- Koš Mekintajera uz zvuk sirene za kraj prvog poluvremena poništen je nakon sudijskog gledanja.

20. minut - 38:30 - Stol pogađa trojku za domaće nakon promašaja Mekintajera.

19. minut - 35:30 - Tomas sa penala smanjuje zaostatak, Zdovc traži tajm-aut.

19. minut - 35:28 - Mozli "posterizovao" Šikokova i upisao nove poene. Brutaln zakucavanje centra crno-belih.

18. minut - 33:26 - Tomas sa penala smanjuje zaostatak.

17. minut - 33:24 - Laki peoni za Mekintajera naterali su trenera domaćih da traži tajm-aut.

16. minut - 31:20 - Mekintajer pogađa posle tajm-auta.

16. minut - 31:18 - Novi laki poeni za domaće iz kontre, pogodio je sada Arči Gudvin, tajm-aut Filipovski.

14. minut - 29:16 - Trojka Pinoa preko ruke Zagorcu.

12. minut - 26:16 - Zagorac je prekinuo seriju promašaj crno-belih sa penala na ovom meču.

12. minut - 26:14 - Nakon zakucavanja Halilovića i njegovih 9 poena, trojku ubacuje na drugoj strani Pejdž.

Partizan

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 22:11 - Sedmi poen Haliovića koji je nezaustavljiv od kada je ušao sa klupe.

10. minut - 19:11 - Druga trojka Partizana na meču, pogodio je Zgorac.

8. minut - 19:8 - Pino sa penala uvećava prednost domaćih.

8. minut - 16:8 - Mini serija Halilovića, a onda i prvi poeni Perkinsa koji samo što je ušao u igru.

6. minut - 12:6 - Pejdž prekida seriju promašaja na obe strane, tajm-aut Filipovski.

5. minut - 10:4 - Posle faula Mozlija na šutu za tri poena siguran sa penala bio je Gudvin, njegovi novi poeni na meču.

4. minut - 7:4 - Prvi poeni Entoni Brauna, bivšeg igrača Partizana.

3. minut - 5:3 - Trojka Gudvina, prva za domaće na meču.

2. minut - 2:3 - Prvi koš za Partizan ubacuje Mekintajer.

2. minut - 2:0 - Čikoko postiže prve poene na meču.

Spektakularan doček za košarkaše.

Trener košarkaša Partizana Saša Filipovski očekuje da tim pruži svoj maksimum u meču 2. kola Top 16 faze Evrokupa protiv francuskog Metropolitansa.

1 / 4 Foto: KK Partizan

Posle ubedljive pobede protiv Trenta, crno-beli sutra od 20.45 igraju u gostima francuskom timu u Parizu.

"Okrećemo se novim izazovima i očekivanja od ove utakmice su da pre svega damo svoj maksimum. Metropolitans je ekipa koja je u prvom kolu iznenadila Lokomotivu iz Krasnodara, u utakmici koju su odigrali zrelo i jako. Imaju dobru ekipu i pokazali su visok kvalitet. Ako odigramo borbeno i mudro, imamo šansu i možemo ih iznenaditi. Čeka nas izazov, u Top 16 fazi takmičenja nema loše ekipe i daćemo sve od sebe da odigramo na visokom nivou", rekao je Filipovski za klupski sajt.

Metropolitans sutrašnji susret dočekuje posle pobede na gostovanju u Krasnodaru protiv Lokomortive Kubanj.

"Francuska ekipa se pojačala s plejmejkerom Stolom, koji ima brz šut za tri poena, stoga moramo da na njemu odigramo dobru odbranu. S druge strane, imaju brze i jake igrače ispod koša, brzi su u tranziciji i napadaju jedan na jedan. Igraju košarku koja je mešavina francuske košarke i sistema igre koji je uspostavio trener Zdovc. Naša šansa je u dobroj odbrani, skoku u napadu, da igramo maksimalno timski i da sve igrače uključimo u igru", istakao je Filipovski.

Plejmejker crno-belih Džošua Perkins smatra da je Metropolitans kvalitetan tim koji ima dobre bekove, dobre šutere i da s razlogom igra u Top 16.

"Ovaj meč je još jedan test za nas, ali mu se radujemo. Ključ za pobedu biće timska odbrana, zajednička timska igra, kroz koju ćemo sprovesti u delo trenerovu strategiju za ovu utakmicu. Moramo da igramo jedni sa drugima i jedni za druge i to će nas dovesti do pobede", poručio je Perkins.