BARSELONA PROTUTNJALA BEOGRADOM: Katalonci vodili od početka do kraja i upisali novu pobedu nad Zvezdom! VIDEO

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu od Barselone sa 72:60 (11:21, 20:14, 14:22, 15:15), u utakmici 21. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Ognjen Dobrić sa 11 poena, Džordan Lojd postigao je devet, Kori Volden osam, a Dejan Davidovac sedam poena uz četiri skoka. Džoni O'Brajant dodao je šest poena i osam skokova, a sa šest poena utakmicu je završio i Kino Kolom.

Barselonu su predvodili Kori Higins sa 14 poena, Pjer Oriola sa 12 poena i sedam skokova i Rolands Simits sa 11 poena. Nik Kalates postigao je 10 poena i imao je pet asistencija, a Nikola Mirotić šest poena uz osam skokova.

Barselona je dobro počela utakmicu, u prvoj četvrtini stekla je i 13 poena prednosti (21:8). Španski tim je prednost održavao i u drugoj četvrtini, a Zvezda je u završnici uspela da se primakne na tri poena zaostatka 30:33, poenima Džordana Lojda.

Španski tim je u drugom poluvremenu zaigrao bolje i vratio je dvocifrenu prednost, koja je u jednom trenutku iznosila i 14 razlike, 57:43.

Barselona je iskoristila lošu igru Zvezde i u poslednjoj deonici i kako je meč odmicao uvećavala je prednost, koja je bila i 21 poen, 66:45. Crveno-beli su do kraja uspeli da smanje zaostatak, ali su pretrpeli 14. poraz u takmičenju.

Crvena zvezda je u saradnji sa organizacijom "Srbi za Srbe" uoči utakmice poklonila Mirotiću ikonu, za humanitarni rad.

Posle 21 kola u Evroligi Zvezda je 16. na tabeli sa sedam pobeda i 14 poraza. Barselona je prva na tabeli sa 15 pobeda i šest poraza.

U sledećem kolu 26. januara Zvezda će u Istanbulu igrati protiv Efesa, a Barselona će dočekati Zenit iz Sankt Peterburga.

1 / 11 Foto: Starsport

ČETVRTA ČETVRTINA:

Kraj - 60:72!

39. minut - 56:70 - Sedmi poeni Davidovca na meču.

38. minut - 54:68 - Dejvis pogađa posle tajm-auta.

36. minut - 52:66 - Nova trojka Dobrića, tajm-aut Šarunas.

36. minut - 49:66 - Prvi poeni Noka.

34. minut - 47:66 - Volden sa penala prekida seriju Katalonaca.

32. minut - 45:64 - Pogodio je sada Hanga, tajm-aut Zvezda.

31. minut - 45:61 - Tehnička za Koloma, raste prednost Katalonaca.

Zvezda, Barselona

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 45:57 - Obrajant sa penala za kraj trećeg kvartala.

30. minut - 43:57 - Higins serijom donosi najveću prednost Barsi na meču.

30. minut - 43:53 - Dejvis donosi Barsi dvocifrenu prednost.

29. minut - 43:51 - Oriola sa penala uvećava prednost.

28. minut - 42:49 - Trojka Koloma.

27. minut - 39:49 - Šmic ubacuje nove poene preko Obrajanta.

26. minut - 39:47 - Trojka Branka Lazića, njegovi prvi poeni na meču.

24. minut - 36:47 - Novi laki poeni Oriole, tajm-aut Zvezda.

23. minut - 35:43 - Poeni Dobrića, pa ponovo Oriola.

22. minut - 33:37 - Prvi poeni Kuridže na meču.

21. minut - 31:37 - Higins iz kontre pogađa posle promašaja Kuzmića.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 31:35 - Lojd je uacio jedan penal za kraj prvog poluvremena.

20. minut - 30:33 - Ponovo pogađa Lojd

19. minut - 28:31 - Lojd pogađa iz floutera.

18. minut - 26:31 - Trojka Davidovca, tajm-aut Jasekivičijus.

17. minut - 23:28 - Prvi poeni Lojda u 2021. godini.

17. minut - 21:28 - Barsa sa penala prekida seriju Zvezde. Tajm-aut Radonić.

16. minut - 21:26 - Ponovo Obrajant i ponovo sa penala, Zvezda se vraća u meč.

16. minut - 19:26 - Prvi poeni Obrajanta, oba sa penala.

15. minut - 17:26 - Nakon poena Kalatesa sa penala, na drugoj strani trojka Voldena.

12. minut - 14:24 - Trojka Abrinesa, rprvi njegov koš na meču.

12. minut - 14:21 - Kuridža sa penala smanjuje zaostatak, a onda nakon skoka u napadu Noka, Davidovac ubaje prve poene na meču. Tajm-aut Barselona.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 11:21 - Druga trojka Dobrića na meču.

10. minut - 8:21 - Jedno slobodno bacanje pogodio je Vesterman, u igru je uša Noko.

9. minut - 8:20 - Ponovo pogađa Šmic, njegov 5 poen na meču.

8. minut - 8:18 - Kolom sa penala ubacuje svoje prve poene na meču.

8. minut - 6:18- Trojka Šmica nakon novih poena Oriole.

7. minut - 6:14 - Lojd trojkom prekida seriju promašaja svoje ekipe.

5. minut - 3:14 - Novi poeni Oriole, ovog puta uz faul i zakucavanje.

4. minut - 3:9 - Ponovo Higins, njegov 4 poen na meču.

3. minut - 3:7 - Onda Kalates ubacuje prve poene na meču.

3. minut - 3:5 - Prvi koš na meču pogađa Ognjen Dobrić.

3. minut - 0:5 - Mirotić sa penala uvećava prednost svoje ekipe.

2. minut - 0:4 - Nakon što Zvezda nije iskoristila dva napada, Higins pogađa na drugoj strani.

1. minut - 0:2 - Prvi koš na meču ubacuje Oriola.

Pred početak utakmice plaketu zahvalnosti od Marka Kešelja za humanitarni rad dobi je Nikola Mirotić.

1 / 4 Foto: Starsport

Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da je Barselona najteži mogući protivnik i da njegove košarkaše čeka zahtevna utakmica.

"Barselona je najteži mogući protivnik u ovom trenutku. Igraju sjajno, imaju ogroman kvalitet. Jasno je da nas očekuje fizički izuzetno zahtevan meč u kome moramo da odgovorimo velikom energijom na atleticizam koji ima Barselona. Potrebna nam je i maksimalna koncentracija kako bismo odgovorili na kvalitet igre koji Barselona pokazuje čitave sezone", rekao je Radonjić za sajt kluba.

Zvezda će u petak od 19.00 u dvorani "Aleksandar Nikolić" igrati protiv Barselone u 21. kolu Evrolige.

Košarkaš crveno-belih Dejan Davidovac naveo je da njegovu ekipu čeka veliko iskušenje.

"Barselona je izuzetan rival, jedan od kandidata za najviši plasman, i igra odlično ove sezone. Pogled na roster i plasman na tabeli dovoljno govori. To je tim koji je fizički izuzetno jak, ima veliki kvalitet, predvodjeni su vrlo iskusnim igračima i moraćemo da igramo sa izuzetnom energijom i koncentracijom", kazao je Davidovac.

Zvezda u dosadašnjem delu Evrolige ima sedam pobeda, dok Barselona ima skor 14/6.

Barselona je u prvoj utakmici dva kluba ove sezone u Evroligi pobedila Zvezdu sa 78:65.