NA ZAPADU NIŠTA NOVO: Partizan posle drame izgubio od Cibone! Niz poraza sve duži VIDEO

ABA LIGA

Košarkaši Partizana poraženi su posle produžetka od Cibone (90:87) u 20. kolu regionalne ABA lige.

Ovo ješesti uzastopni poraz Partizana u ABA ligi, ukupno dvanaesti, a Cibona je stigla do šestog trijumfa, važnog za opstanak u ligi.

Crno-beli računajući sva takmičenja nisu pobedili od Kupa u Novom Sadu kada su u dramatičnom finišu savladali Borac.

Crno-beli su nešto bolje započeli meč, poveli su sa 19:13, ali onda sledi Cibonina serija 13:0, za vođstvo gostiju od 26:19 početkom druge četvrtine.

Nakratko je Rašon Tomas sa linije slobodnih bacanja prekinuo tu seriju, ali Cibona je, predvođena raspoloženim Prkačinom i Nakićem, uspela da ubrzo stekne i dvocifrenu prednost (33:22, pa 35:24).

Tek tada se Partizan budi zahvaljujući Urošu Trifunoviću, koji pogađa trojku, potom je bio precizan i sa linije penala kao i mladi Radovanović, a sve je začinio atraktivnim zakucavanjem kojim je Partizan prišao na četiri poena zaostatka.

U samom finišu druge četvrtine, Cibona ne koristi naredni napad, a na drugoj strani mladi Stefanović pogađa trojku uz zvuk sirene i prednost gostiju je na poluvremenu bila minimalna - 37:36. Početkom treće deonice, Partizan je konačno uspeo i da povede, stigao je i do ''plus sedam'' - 54:47, ali Cibona se nije predavala, Nakić je sjajno šutirao trojke, odličan je bio i Prkačin, pomagao i iskusni Planinić, pa je Cibona početkom poslednje četvrtine povela sa 69:67, a odmah zatim je tu prednost uvećala na 74:69.

Ali, Partizan je večeras imao veoma raspoloženog Uroša Trifunovića, uz koga je odgovornost u napadu preuzimao i Rašon Tomas, pa Partizan serijom 8:0, ponovo dolazi do prednosti - 77:74, kada je pogodio i Jaramaz.

Ipak, u poslednji minut se ušlo minimalnim vođstvom Partizana (78:77) i bilo je jasno da nas čeka dramatičan finiš derbija. Na 30 sekundi pre kraja, Nakić ne pogađa trojku, posle čega je Jaramaz iznudio prekršaj i pogodio oba bacanja za ''plus tri'' - 80:77.

Usledio je tajm-aut Cibone, pa sedma trojka Nakića na utakmici, za izjednačenje na 80:80, devet sekundi do kraja.

Partizanu je ostao još jedan napad, ali Jaramaz ne pogađa trojku, pa se ušlo u produžetak!

Cibona sa više koncentracije i energije ulazi u dodatnih pet minuta, Zagrepčani su srekli tri poena prednosti u prva dva minuta, poenima Drežnjaka za 84:81.

Usledili su promašaji Trifunovića i Jaramaza, pa faul Tomasa nad Planinićem, koji pogađa sa linije slobodnih bacanja za 86:81 u korist Cibone.

Poenima Pejdža, Partizan na ulasku u poslednji minut prilazi na 86:84, ali precizan je i Prkačin na drugoj strani sa linije penala, doduše samo prvi put i Cibona je stigla na ''plus tri'' - 87:84. Partizan uzvraća zakucavanjem Dangubića za 87:86 na 28 sekundi pre kraja.

Usledio je faul nad Drežnjakom, koji je oba puta precizan, za razliku od Jaramaza koji na 16 sekundi pre kraja pogađa samo jedno bacanje. Potom greše gosti, Partizan je imao priliuku za pobedu, ali Tomas pravi početničku grešku i tu je priča praktično bila završena.

Nakić i Prkačin su sa po 23 poena bili najbolji u Ciboni, Planinić ih je pratio sa 15, a u Partizanu 20 poena Trifunovića, 15 Tomasa, 14 Jaramaza...

Produžetak

45. minut 87:89 - Drežnjak je pogoio jedno bacanje, ali Dangubić sa dve trećine zterena nije pogodio za produžetak

45. minut 87:89 - Partizan je došao do lopte, ali je Tomas napravio grešku u koracima

45. minut 87:89 - Jaramaz je pogodio samo jedno bacanje, 16 sekundi pre kraja

45. minut 86:89 - Drežnjak je ubacio dva bacanja

45. minut 86:87 - Zakucavanje Dangubića

45. minut 84:87 - Prkačin je pogodio jedno bacanje, ali gosti hvataju loptu, a zatim Marić pravi faul u napadu, do kraja je 38 sekundi.

44. minut 84:86 - Pejdž jw pogodio posle skoka u napadu i to su njegovi prvi poeni

44 minut 81:86 - Partizan je u produžetku do sada pogodio samo jedan poen

41. minut 80:82 - Gosti postižu prve poene u produžetku

Četvrta četvrtina

40. minut 80:80 - Jaramaz je promašio trojku za pobedu

40. minut 80:80 - Trojka Nakića devet sekundi pre kraja

40. minut 80:77 - Jaramaz je pogodio dva penala 14 sekundi pre kraja

39. minut 78:77 - Planinić je pogodio samo jedno bacanje

39. minut 78:76 - Radovčić pogađa uz faul Jaramaza

38. minut 78:74 - Tomas je pogodio uz faul Prkačina, a zatim je ubacio i bacanje

37. minut 75:74 - Trojka Dangubića, vodi Partizan

37. minut 72:74 - Važna trojka Trifunovića

36. minut 69:72 - Prkačin je nanizao 22 poena do sada

35. minut 67:69 - Šesta trojka Tonija Nakića iz osam pokušaja

33. minut 65:61 - Tri dobra poteza Tomasa, ali na drugoj strani trojka Marića

30. minut 59:58 - Kao po pravilu ove sezone, očekuje nas nova drama

28. minut 54:47 - Trifunović i Perkins sada kreiraju period dobre igre Partizana

25. minut 47:42 - Treća trojka za Trifunovića

22. minut 41:39 - Partizan vodi posle trojke Dangubića

Treća četvrtina

20. minut 36:37 - Mladi Lazar Stefanović, pogađa trojku sa zvukom sirene sa više od osam metara

20. minut 33:37 - Snažno zakucavanje Trifunovića, koji ima 10 poena

19. minut 31:35 - Partizan pravi seriju 7:0

16. minut 24:35 Janković ima 10 poena i 6 skokova, od čeka četiri u napadu, ali je to slaba uteha, kada je odbrana loša

13. minut 21:29 - Toni Nakić je ubacio svoju treću trojku na meču

12. minut 21:26 - Tomas je ubacio dva bacanja i prekinuo seriju Cibone 15:0

Druga četvrtina

10. minut 19:24 - Cibona je u seriji 11:0

8. minut 19:16 - Janković i Prkačin su udarne igle timova na startu meča

6. minut 14:9 - Partizan za sada uspeva da uspostavi saradnju između bekova i centara

4. minut 9:7 - Brzo seigra na startu meča, Partizan posle lošeg meča u Trentu, na početku deluje znatno bolje

1. minut 3:2 - Trifunović je pogodio prvu trojku na meču

Prva četvrtina

„Teške dve utakmice i teška dva putovanja su iza nas. Najvažnije će biti da se za utakmicu protiv Cibone regenerišemo, sakupimo energiju i odigramo utakmicu najbolje što možemo. Najvažnije je dati sve od sebe i maksimum od onoga što imaš. Mi koji smo zajedno, daćemo sve od sebe i ja se nadam da će to biti dovoljno za pobedu. Cibona je promenila trenera, doveli su i neke nove igrače, kao što je Planinić na poziciji centra. Sa druge strane, mi ćemo igrati sa jednim centrom Jankovićem i jednom četvorkom Tomasom, tako da će spoljni igrači morati da pomognu na unutrašnjim pozicijama“, rekao je trener Sašo Filipovski za klupski sajt.

Crno-beli su u regonalnom takmičenju vezali pet poraza, a bek Partizana Ognjen Jaramaz sutrašnji meč vidi kao priliku da se taj crni niz prekine.

„Utakmica protiv Cibone je za nas prilika da prekinemo vrlo neprijatnu seriju rezuzltata i da se uprkos svim problemima sa povredama, psihički i fizički podignemo. Cibona ima nekolicinu dobrih, mladih igrača koji će želeti da se protiv nas dokažu. Ipak, nadam se i verujem da će pobeda na kraju pripasti nama“, istakao je Jaramaz.

Partizan trenutno ima skor od 7-11, dok je Cibona na učiniku od šest pobeda i 11 poraza.

Trener košarkaša Cibone Vladimir Jovanović rekao je da od svog tima očekuje da odigra dobru utakmicu.

"Krećemo na kratku turneju, gde prvo igramo abaligašku utakmicu Partizanom, pa odmah sutradan protiv Osijeka u gostima. Dve zahtevne i nezgodne utakmice. Nama je svaka važna. Spremamo se dobro i nadam se da ćemo pored svih problema koje trenutno imamo napraviti sve da odigramo dobru utakmicu. Nadamo se naravno najpovoljnijem ishodu", rekao je Jovanović za klupski sajt.

Kapiten Cibone Roko Prkačin očekuje težak meč protiv crno-belih.

"Partizan je kvalitetna ekipa i neće biti lako. Iskreno, mislim da imamo šanse za pobedu, jer nijedna ekipa nije nepobediva. Oni su izgubili od Zadra i Trenta i biće motivisani, ali i mi smo takođe baš motivisani, jer se nismo pokazali u ove dve utakmice protiv Splita. Želimo to da ispravimo", rekao je Prkačin .

Meč između košarkaša Partizana i Cibone igra se od 19 sati u Beogradu u hali "Ranko Žeravica".