ZVEZDA U RATU NERAVA SLOMILA ŽALGIRIS: Crveno-beli nakon ROVOVSKE BITKE obradovali Delije u Areni! VIDEO

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Žalgiris u 3. kolu Evrolige rezultatom 73:61(13:14, 16:13, 17:15, 27:19)

Crveno-beli su do pobede na prvom evroligaškom meču pred svojom publikom u ovoj sezoni stigli zahvaljujući odličnoj odbrani.

Prvo poluvreme Zvezda je završila sa dva poena prednosti 29:27, najviše zahvaljujući dobroj odbrani. Oba tima su igrali odbranu u visokom intezitetu, ali to nisu uspeli da valorizuju u napadu. Najefikasniji u Zvezdi bio je Nejt Volters sa devet poena, dok je Žalgiris u igri držao Džoš Nibo sa 10 poena i sedam skokova.

Crveno-beli su i u drugom poluvremenu nastavili sa odličnom igrom u odbrani. Sve do tri minuta pre kraja Žalgiris je uspevao da se održi na jedan posed lopte zaostatka, kada je Zvezda odličnom napadačkom rolom uspela da iskoristi dobru odbranu, ode na plus 10 minut pre kraja i reši pitanje pobednika.

Najefikasniji kod Zvezde bili su Nikola Kalinić sa 15, Ognjen Dobrić sa 13, Luka Mitrović sa 12 i Nejt Volters sa 11 poena.

Kod Žalgirisa bolji od ostalih bio je Džoš Nibo koji je zabeležio 14 poena i 10 skokova.

Zvezda je zabeležila dve pobede i jedan poraz, dok je Žalgiris upisao sva tri poraza.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati CSKA, dok će Žalgiris gostovati Olimpijakosu.

1 / 21 Foto: Stasrport

KRAJ MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut - Kalinić za pobedu 68:58

38. minut - Kalinić nakon presečene lopte pogađa iz kontre, možda ključni poeni 66:58

37. minut - Dobrić pogađa sa penala 64:58

36. minut - Opet Mitrović nakon kontre 60:55, međutim Kava pogađa za 3 , samo plus dva za Zvezdu 60:58

34. minut - Minijatura Mitrovića za 2+1, 58:52

Zvezda

33. minut - Volters pogađa jako važne poene 55:50

32. minut - Pogađa Dobrić, uzvraća Lasikevičijus 51:48

31. minut - Kalnietis pogađa , ali Simonović uzvraća trojkom 49:44

Zvezda

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Gifaj pogađa trojku 45:40, potom Ivanović polovičan penala 46:40

29. minut - Sjajni Kalinić, 43:37, potom i Holins nakon polaganja 45:37

27. minut - Vrlo bitna trojka Dobrića 41:37

25. minut - Ne da se Žalgiris, Nibo pogađa 36:34

- Sjajna poruka Delija

23. minut - Vulanovas pogađa za tri 34:32, pa Kalinić opet pogađa 36:32

21. minut - Kalinić trojkom otvara drugo poluvreme, pa nakon dobre odbrane i za dva.

- Delije ne odustaju svojih zahteva

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Volters pogađa jedno bacanje, Zvezda hvata loptu u skoku, nakon dugog napada Volters pogađa sa distance 29:27

19. minut - Jako neizvesna utakmica, igra se poen za poen 25:25

17. minut - Serija Zvezde od četiri poena nakon tajm-auta, Dobrić, pa Volters 21:21

16. minut - Zvezda bez poena punih četiri minuta, 17:21

- Jure Zdovc debituje na klupi Žalgirisa

Zvezda

14. minut - Nakon fantastične odbrane Kalinića, na Kalnietisu, Gifaj ostaje sam, i pogađa za tri 17:19

13. minut - Jako malo poena, Zvezda igra odličnu odbranu ali se muči u napadu, 17:16

- Zakopane su ratne sekire između Nikole Kalinića i Delija

11. minut - Mitrović pogađa za novo vođstvo Zvezde 15:14

- Dejan Radonjić je dobio prave ovacije pre početka meča

Zvezda

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - kraj prve četvrtine, 13:14

9. minut - Trojka Gifaja, Žalgiris se vratio, Radonjić reaguje tajm- autom 13:12

8. minut - Igraju se jake odbrane obostrano, malo poena za sada.

6. minut - Pogađa Kalnietis pod košem 12:7

5. minut - Volters pogađa, pa nakon dobre odbrane Kalinić siguran sa penala 11:5

3. minut - Strelnijeks pogađa trojku, a potom Volters pogađa u narednom napadu, 7:5

1. minut - Davidovac otvara meč trojkom, 3:0

1. minut - Utakmica je počela

- Delije pevaju himnu

Zvezda
00:21

DELIJE PONOVO IZDOMINIRALE! Himna Evrolige nije se čula od navijača Zvezde! VIDEO

- Nemanja Crnavčević operski pevač otpevao je himnu Crvene zvezde

Nemanja Crnatović, Crvena zvezda
00:51

DA SE NAJEŽIŠ! Pogledajte kako Nemanja Crnavcevic peva himnu Crvene zvezde! VIDEO

- Zvezda će posle dužeg vremena igrati u " Areni pred svojim navijačima, očekuje se velika podrška Delija.

- Igrači su izašli na zagrevanje.

1 / 5 Foto: Starsport

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je u najavi meča da će prva evroligaška utakmica na domaćem terenu biti izazov, kao i da se ekipa nalazi u teškom ritmu zbog manjka igrača u rotaciji.

"Prva utakmica kod kuće za nas će biti izazov da pokušamo dobrom igrom da dodjemo do bodova i pobede. Biće teško Žalgiris je posle dva poraza u dva meča promenio trenera i videćemo reakciju tima na to", rekao je Radonjić, preneo je klupski sajt.

"Mi sa druge strane nalazimo se u teškom ritmu, posebno što imamo manjak igrača u rotaciji, kao i onih koji se vraćaju iz povreda...", dodao je on.

Radonjić je istakao da će litvanski tim kazniti svaku grešku, "i da zato intervali dobre igre moraju da budu što duži".

Sastav će prema njegovim rečima ostati isti, pa tako za Zvezdu neće igrati Majk Cirbes, Branko Lazić i Aron Vajt.

Trener Zvezde rekao je da se nada da će navijači doći u velikom broju, kao i da bi mnogo značila njihova podrška.

"Naši navijači, nadam se da će doći u velikom broju, svi oni koji se nadju u hali, značila bi nam svima da podrška bude onakva kakva zna da bude! Trenutak je takav, ritam je takav, i protivnik koji je kvalitetan", mnogo bi nam značilo da publika dodje u što većem broju i pruži nam podršku", istakao je on.

Dobre vesti za sve kojima je crveno-bela boja na srcu je da je došlo do pomirenja navijača Crvene zvezde popularnih " Delija " i Nikole Kalinića, koji su bili u sukobu zbog njegovih izjava o Kosovu.

Kalinić je rekao da je njegova izjava pogrešno protumačena a onda je odlučio da jednu mesečnu platu donira za srpski narod na Kosovu i Metohiji

Meč između Zvezde i Žalgirisa na programu je u sredu od 19.00 u " Beogradskoj Areni".