KALINIĆ DUGIM TROJKAMA SLOMIO OTPOR VITAMINA: Zvezda nadoknadila minus 16 i slavila u derbiju sa Cedevita Olimpijom! VIDEO

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu ekipu Cedevita Olimpije sa 79:64 (17:24, 23:15, 16:16, 23:9), u poslednjem meču četvrtog kola ABA lige.

Najbolji učinak u domaćem timu imali su Luka Mitrović i Ostin Holins sa po 13 poena. Mitrović je u pobedi zabeležio i pet skokova.

Nikola Ivanović je za Zvezdu postigao 12 poena, uz pet skokova i četiri asistencije.

U ekipi iz Ljubljane najefikasniji je bio Jaka Blažič sa 16 poena i pet skokova, Melvin Ejdžim je upisao 13 poena i četiri skoka, a Luka Rupnik je dodao 11 poena i pet asistencija.

Bolji rival u prvoj četvrtini bila je slovenačka ekipa, koja je u dva navrata imala i dvocifrenu prednost.

Gosti su i na početku druge deonice uvećavali vodjstvo, a najveće je bilo 19:35. Zvezdi je pripao drugi deo druge četvrtine, pa je u samom finišu došla i do prednosti sa kojom se otišlo na odmor (40:39).

Veći deo treće četvrtine prednost je bila na strani gostiju, ali je Zvezda u završnici uspela da zadrži minimalnu prednost (56:55).

Crveno-beli su uspeli da odličnom igrom u poslednjem delu dodju do ubedljive pobede.

Zvezda zauzima drugo mesto na tabeli ABA lige (3/1), dok je Cedevita Olimpija na šestom mestu sa dve pobede i dva poraza.

U sledećem kolu Zvezda gostuje Mornaru u Baru, a Cedevita Olimpija dočekuje Budućnost.

1 / 5 Foto: Starsport

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

Kraj - 79:64!

40. minut - 78:62 - Kuzmić pogađa uz faul, a nakon 21. ofanzivnog skoka crveno-belih.

39. minut - 75:62 - Pogodio je Ivanović novo polaganje, Zvezda je na korak od pobede.

39. minut - 73:62 - Zakucavanje Holinsa, 21 izgubljena lopta gostiju. Cedevita je u provoj četvrtini dala čak 24 poena, a za celo drugo poluvreme samo 21.

37. minut - 71:62 - Blažić sa penala smanjuje zasotatak crveno-belih.

36. minut - 68:61 - Tehnička za Pulena, Davidovac je siguran sa penala, kraj meča za Pulena.

35. minut - 64:61 - Prvi poen Karmajkla na meču, sa penala.

33. minut - 64:60 - Nakon poena Pulena, tehnička u sledećem napadu za Rupnika, Kalinić trojka.

32. minut - 60:58- trojka Jake Blažiča

31. minut - 58:55 - Sjajno zakucavanje Ognjena Kuzmića

Zvezda, Cedevita Olimpija

Treća četvrtina:

30. minut - 56:55, trojka Nikole Ivanovića uz zvuk sirene

30. minut - 53:53 - Dobrić pogađa nakon četvrtog napada Zvezde, ofanzivni skok doneo poene crveno- belima

29. minut - 50:53 - Kin vraća prednost gostima.

27. minut - 48:48 - Flouter pogađa Dobrić, egal u Pioniru.

27. minut - 46:48 - Ponovo pogađa Mitrović uz faul i vraća egal.

26. minut - 44:48 - Mitrović prekida seriju gostiju.

25. minut - 42:48 - Trojka Blažića, tajm-aut Radonjić. Zvezda je ubacila samo dva poena u ovom kvartalu.

24. minut - 42:45 - Edžim pogađa trojku, Cedevita vodi opet.

23. minut - 42:40 - Tehnička za Zvezdu, ponovo je siguran sa penala Blažić.

21. minut - Počeo je drugi deo igre.

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme.

20. minut - 40:39 - Zvezda vodi na poluvremenu! Crveno-beli su nadoknadili 16 poena zaostatka u ovoj četvrtini.

19. minut - 35:38 - Nova duga trojka Kalinića, ludnica u Pioniru, tajm-aut gosti.

19. minut - 32:38 - Duga trojka Zvezde za ludnicu u Pioniru. Serija Zvezde 10:1.

19. minut - 29:38 - Prvi poen Pulena na meču za prekid Zvezdine serije.

18. minut - 29:37 - Druga trojka Holinsa, njegov osmi poen na meču, Zvezda se vratila u meč.

17. minut - 24:37 - Novi poeni za Holinsa, pa greška Rupnika, publika je osetila trenutak i digla se na noge.

16. minut - 22:35 - Holins pogađa za Zvezdu, tek 5. peon crveno-belihu ovoj četvrtini.

15. minut - 19:33 - Trojka Eda Murića, tajm-aut Radonjić.

14. minut - 19:30 - Trojka Rupnika, nakon 9. poena Mitrovića.

13. minut - 17:27 - Tri poena za Jaku Blažića i maksimalnu prednost gostiju.

Prva četvrtina:

10. minut - 17:24 - Završena je prva četvrtina u Pioniru.

9. minut - 17:24 - Pogađa uz faul Mitrović koji drži Zvezdu u meču.

8. minut - 10:18 - Druga trojka zaredom Davidovca.

7. minut - 7:16 - Trojka Davidovca, pa novi laki poeni za goste.

6. minut - 4:12 - Edžim zakucava atraktivno, tajm-aut Radonjića.

5. minut - 4:10 - Luka Rupnik sa penala donosi nove poene svom timu. Serija gostiju od 8:0.

4. minut - 4:7 - Laki poeni za Šiška.

4. minut - 4:5 - Trojka Voltersa, prvi poeni za Zvezdu iz igre.

3. minut - 1:2 - Prvi koš na meču za domaće postiže Volters.

1. minut - 0:2 - Prvi koš na meču pogađa Zek Ogustin.

1. minut - Utakmica je počela.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je danas da će u predstojećem meču protiv Cedevita Olimpije najvažnija biti koncentracija i dodao da veruje da, uz podršku sa tribina, njegova ekipa može do pobede

"To će nam biti sedmi meč u 17 dana, četvrti za samo sedam dana. Biće potrebno da odigramo sa dovoljno energije. Ono što je jako važno u tim okolnostima je i koncentracija jer nas čeka meč sa ekipom koja je imala skoro sedam dana da se pripremi za ovu utakmicu", rekao je Radonjić.

"Iskusni su, kvalitetni i zaista neće biti lako, ali uz podršku navijača koje ovom prilikom pozivam da dodju i pomognu nam, verujem da možemo da odigramo dobar meč i dodjemo do bodova", dodao je on.

Košarkaši Crvene zvezde su sinoć izgubili od CSKA u Moskvi, a već sutra dočekuju Cedevite Olimpiju, u utakmici četvrtog kola ABA lige.

Košarkaš Zvezde Marko Simonović je istakao da meč protiv Cedevita Olimpije dolazi posle dve vrlo teške evroligaške utakmice, ali da njegova ekipa želi da odigra dobar meč.

"I Olimpija želi bodove nakon meča sa FMP-om i znajući da smo odigrali mnogo utakmica u prethodnom periodu. Uz to, imaju svoj kvalitet, ekipa je napravljena da se bori za vrh, iskusni su. Medjutin, želimo da odigramo dobru utakmicu na našem terenu", rekao je Simonović.

Utakmica se igra sutra od 21.00 u hali "Aleksandar Nikolić".