PARTIZAN SLAVIO U LAKTAŠIMA: Crno-beli nadoknadili "debeli" minus i u neizvesnoj završnici došli do pobede nad Igokeom! VIDEO

ABA LIGA

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u gostima Igokeu sa 70:68 (16:15, 12:20, 19:19, 23:14), u 10. kolu regionalne ABA lige.

Partizan su do pobede predvodili Alen Smailagić sa 15, Zek Ledej sa 14 i Uroš Trifunović sa 12 poena. ; Kod Igokee su se izdvojili Antabija Voler i Dešon Stivens sa po 18 poena.

Partizan je prvi na tabeli sa devet pobeda i jednim porazom, dok je Igokea sa po pet pobeda i poraza na petom mestu.

U narednom kolu, Partizan će dočekati Cedevitu Olimpiju, a Igokea će gostovati Studentskom centru.

1 / 10 Foto: ABA

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

Kraj - 70:68 - Voler promašio trojku, pa šut sa poludistance za produžetak.

40. minut - 70:68 - Trifunović sa penala vraća prednost Partizanu. Na 14 sekundi do kraja Dragan Bajić traži tajm-aut.

40. minut - 68:68 - Pogađa Stivens za egal na 24 sekunde do kraja, tajm-aut Obradović.

40. minut - 68:66 - Vodi Partizan poenima Pantera sa penala.

39. minut - 66:66 - Trojka Jošila, pa trojka Pantera na drugoj strani za egal u Laktašima.

38. minut - 63:63 - 13. poen Ledeja i serija Partizana 10:0 za potpuni povratak crno-belih u utakmicu.

38. minut - 63:61 - Trojka Smailagića, njegov 15. poen na meču i tajm-aut Bajića za trans na tribinama.

37. minut - 63:58 - Drugi koš iz igre Smailagića.

36. minut - 63:56 - Trojka Mura posle pauze, tek četvrta za Partizan na meču.

36. minut - 63:53 - Novi laki poeni za domaće i tajm-aut za Partizan.

35. minut - 61:53 - Radaanov ubacuje nove poene iz skoka u napadu.

33. minut - 59:53 - Posle dobre odbrane lako polaganje za Radanova koji čuva prednost domaćih.

31. minut - 56:50 - Crno-beli sve bliži Igokei.

Igokea, Partizan

Treća četvrtina:

30. minut - 54:47 - Pogodio je Lidej uz faul za kraj kvartala, a onda je promašio penal.

29. minut - 54:45 - Madar posle sjajne odbrane pogađa dva penala i vraća crno-belima jednocifren zaostatak.

29. minut - 54:43 - Drugi dvocifreni u Partizanu je Lidej koji pogađa uz faul.

28. minut - 54:40 - Četvrta trojka Volera, njegov 18 poen na meču, a onda i brutalno zakucavanje Tanaskovića za veliku prednost domaćih.

26. minut - 48:38 - Prvi poeni Alekse Avramovića na meču i tajm-aut Dragana Bajića.

26. minut - 48:36 - Smailagić sa penala ubacuje nove poene.

24. minut - 48:34 - Startks ponovo pogaša, sada sa poludistance.

24. minut - 46:32 - Madar prekida seriju domaćih, a na drugoj strani pogađa Stivens svoj 13 poen.

23. minut - 44:30 - Trojka Jošila i tajm-aut Obradovića, Partizan na mukama u Laktašima.

22. minut - 38:30 - Zek Ledej sa penala prekida seriju domaćina i ubacuje prve poene za crno-bele u nastavku.

21. minut - 38:28 - Trojka Dalibora Ilića za prvi koš u nastavku.

Druga četvrtina:

20. minut - 35:28 - Trojka Volera tri sekunde pred kraj poluvremena za njegovih 13 poena u dosadašnjem delu meča.

19. minut - 32:28 - Serija domaćih od 4:0 dovoljna za tajm-aut Obradovića.

18. minut - 28:28 - Pogodio je Smailagić samo jedan penal i očigledno je da ima problema sa slobodnim bacanjima.

PArtizan, Igokea

18. minut - 26:25 - Koš Radanova, serija domaćih 9:0 i prednost domaćih.

17. minut - 24:25 - Starks sa penala ubacuje nove poene za domaće i donosi novi egal na meču.

17. minut - 22:25 - Voler pogađa posle tajm-auta, a onda i koš Radanova za seriju domaćih, pa tajm-aut Obradovića.

16. minut - 17:25 - Trojka Uroša Trifunovića, tajm-aut Dragan Bajić.

16. minut - 17:22 - Voler prekida seriju Partizana, pa koš Jan Madara sa distance.

15. minut - 15:20 - Serija Partizana 9:0, domaćin nije pogodio koš šest minuta.

14. minut - 15:18 - Samo jedan pogodak za četiri minuta u drugom kvartalu.

12. minut - 15:18 - Prvi koš u drugom kvartalu ubacuje Zagorac.

Prva četvrtina:

10. minut - 15:16 - Trojka Lideja za kraj prvog kvartala u Laktašima.

9. minut - 15:13 - Ovog puta precizan je bio sa penala Smailagić.

9. minut - 15:11 - Trojka Volera za najveću prednost na meču.

8. minut - 12:11 - Smailagić sa penala prekida seriju promašaja crno-belih.

6. minut - 10:10 - Zagorac sa penala donosi novi egal u Laktašima.

5. minut - 8:8 - Novi poeni Starksa koji je najagilniji večeras, Panter ređa promašaje na drugoj strani.

4. minut - 4:8 - Konačno pogađa Panter, posle tri promašaja.

3. minut - 4:6 - Brutalno zakucavanje Koprivice, na tribinama ludnica, kao da se igra u Pioniru.

2. minut - 2:4 - Prvi koš na meču ubacuje Ledej.

1. minut - 2:2 - Stivens sjajno zakucava za prve poene domaćina na meču.

1. minut - 0:2 - Prvi koš na meču ubacuje Mur.

1. minut - Počeo je meč u Laktašima.

Trener košarkaša Partizana Željko Obradović rekao je da je Igokea dobra ekipa, koja iziskuje veoma dobru pripremu, a posebno je istakao odbranu tima iz Laktaša.

"Igokea je dobar tim, bilo gde da igra i sigurno da iziskuje veoma dobru pripremu. Oni su tim sa velikim iskustvom, promenjen u odnosu na prošlu godinu ali sa istim konceptom jer je isti trener koji radi izvanredno", rekao je Obradović, prenosi klub.

Košarkaši Partizana gostuju sutra Igokei, u utakmici desetog kola ABA lige.

Posle devet odigranih utakmica, crno-beli imaju osam pobeda i jedan poraz, a Igokea skor 5/4.

"Moraćemo da vodimo računa o njihovoj odbrani koja je veoma specifična i da shvatimo na koji način treba da ih napadamo. Naravno uvek imamo u vidu i to kako ćemo mi da pripremimo odbranu i kako ćemo da neutrališemo njihove najbolje igrače, odnosno način na koji žele da poentiraju u ovoj utakmici", rekao je Obradović.

Bek Partizana Gregor Glas rekao je da Igokea igra u "mnogo dobrom ritmu".

"Imaju mnogo kombinovanih odbrana na koje moramo za se spremimo i da znamo kako da ih napadamo. U odbrani da igramo fizički agresivno, kao i na poslednjim utakmicama i to je to. Idemo na pobedu", istakao je Glas.

Utakmica Igokea - Partizan na programu je sutra od 19.00.