ŠAMPION PREJAK ZA CRVENU ZVEZDU: Tim Vlade Jovanović pao u Istanbulu od Efesa na startu Evrolige VIDEO

1. kolo

Košarkaši Crvene zvezde porazom su započeli novu sezonu u Evroligi.

Crveno-beli su u Istanbulu poraženi od aktuelnog šampiona Efesa sa 72:59 (17:14, 18:20, 21:16, 16:9).

Zvezda se držala veći deo utakmice, ali je u zadnjih 15 minuta Efes napravio ključnu razliku.

Tim Vlade Jovanovića u drugom kolu ddočekuje Panatinaikos narednog četvrtka, dok će Efes iste večeri na put u Monako.

BEntil je postigao 13 poena u timu Crvene zvezde i bio jedini dvocifren. Ivanović i Adams su postigli po 9, Martin 8, a Lazarević i Petrušev po 6 poena. Kod Efesa Klajburn je postigao 19 poena, Micić 16, a Boboa 10.

EFES - CRVENA ZVEZDA 72:57 (17:14, 18:20, 21:16)

4. ČETVRTINA

39. minut - Flajs za 72:57. Petrušev smanjuje

37. minut - Martin smanjuje na 68:57. Brajant je precizan za 70:57.

36. minut - Klajburn je precizan za 68:55.

35. minut - Klajburn je precizan za 66:55.

34. minut - Lazić je zaradio tehničku grešku, isključujuću. Klajburn povećava na 64:52. Ivanović pogađa trojku - 64:55.

34. minut - Danston povećava razliku - 63:52. Serija Efesa 7:0.

33. minut - Efes stiže na 61:52 poenima Brajanta.

31. minut - Martin na drugi obruč za 56:52. Micić pogađa za tri poena, najefikasniji je u Efesu - 59:52.

3. ČETVRTINA

30. minut - Mbaje sa penala povećava na 56:48. Ivanović sa penala smanjuje na 56:50.

29. minut - Mbaje povećava na 55:48, tajm-aut za Jovanovića.

28. minut - Lazarević smanjuje trojkom - 53:48.

27. minut - Adams smanjuje sa linije penala - 51:45. Micić povećava na 53:45.

26. minut - Micić je na liniji penala - 51:43.

25. minut - Ivanović za 47:43, a Žižić odmah za 49:43.

24. minut - Micić je na liniji penala, pogađa sva tri - 44:39. Njegovih 9 poena. Petrušev zakucava na dodavanje Mitrovića - 44:41. Klajburn povećava na 47:41.

23. minut - Klajburn trojkom vraća na trojku - 41:39.

22. minut - Zakucava Žižić - 38:36. Bentil pogađa za tri - 38:39.

21. minut - Bentil ponovo za prednost Zvezde - 35:36. Micić donosi izjednačenje - 36:36.

2. ČETVRTINA

19. minut - Mitrović smanjuje na 33:32. Danston je precizan za 35:32. Mitrović je precizan - 35:34.

18. minut - Bentil za novo vođstvo Zvezde - 28:29. Polonara donosi vođstvo Efesu - 31:29. Bentil sa penala za 31:31. Micić precizan - 33:31.

17. minut - Klajburn hvata otpadak za 28:27.

16. minut - Čudesna trojka Micića sa velike daljine - 24:25. Adams sa linije penala - 24:27. Polonara beleži prve poene - 26:27.

15. minut - Sjajan prodor Ivanovića, njegovi prvi poeni - 21:23. Lazić povećava prednost na asistenciju Petruševa - 21:25.

14. minut - Klajburn postiže svoj deveti poen - 21:21. Tajm-aut za Jovanovića.

13. minut - Klajburn za izjednačenje - 19:19. Martin pogađa pod faulom - 19:21.

12. minut - Petrušev zakucava - 17:19.

11. minut - Lazarević pogađa trojku - 17:17.

1. ČETVRTINA

10. minut - Boboa uz zvuk sirene donosi Efesu tri poena prednosti - 17:14.

9. minut - Bentil donosi novo vođstvo Zvezdi - 12:14. Prvo vođstvo Efesa, Mbaje pogađa za tri - 15:14.

8. minut - Martin upisuje svoje prve poene - 9:12. Bubua trojkom donosi izjednačenje Efesu - 12:12.

7. minut - Bubua pogađa za dva - 9:10.

6. minut - Lazić vraća trojku - 4:8, a mladi Topić beleži prvu asistenciju u Evroligi. Klajburn pogađa prvu trojku - 7:8. Bentil pogađa dva od tri slobodna bacanja - 7:10.

5. minut - Prvi poeni Efesa na meču, Žižić posle ofanzivnog skoka smanjuje rezultat - 2:5. Micić posle pet minuta ima čak dva faula. Vil Klajburn smanjuje rezultat - 4:5.

3. minut - Adams pogađa prvu trojku - 0:5.

2. minut - Adams otvara meč poenima, prvo vođstvo Zvezde - 0:2.

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Efesu u utakmici prvog kola Evrolige.

Crveno-bele očekuje najteži mogući start ovogodišnjeg izdanja Evrolige, pošto je Efes aktuelni šampion.

Meč koji se igra u dvorani "Sinan Erdem" u petak od 19.30 časova, biće 13. duel dva tima u Evroligi, a poslednji meč odigran je u Beogradu na zatvaranju ligaškog dela prošle sezone i završen je pobedom crveno-belih 93:85.

Trener Crvene zvezde Vladimir Jovanović poručio je uoči meča: "Čeka nas najteža i najlakša utakmica u isto vreme. Igramo protiv dvostrukog uzastopnog prvaka Evrope, da nije bilo korone, verovatno bi i tri puta zaredom osvojili. Na već sjajan sastav dodali su igrače poput Polonare, Klajburna i Žižića, pokriveni su na svim pozicijama. Na nama je da odigramo muški, da pokažemo napredak u odnosu na prethodni period i da iskoristimo prilike koje nam se ukažu. Želim da vidim ravnopravnu igru sa Efesom, da im pariramo u košarkaškim segmentima. Bio bih zadovoljan ako bih primetio napredak u odnosu na prethodni period. Idemo polako, popravljamo našu igru i hoćemo da budemo pravi kada bude najpotrebnije", rekao je trener crveno-belih koji pred ovaj meč ima problema sa povredama igrača:

"Imamo neke kadrovske probleme, igraćemo bez Nemanje Nedovića i Ognjena Dobrića, ali smo i za to spremali rešenje, iako nije lako kombinovati. Raspored nam ne ide baš na ruku, jer imamo pet gostovanja u prvih sedam kola Evrolige. Ne znamo kada će se njih dvojica da se vrate, radili su deo treninga sa timom, ali ne znam kada će moći da rade pod kontaktom."