ZVEZDA POSLE DRAME NASTAVILA POBEDNIČKI NIZ: Crveno-beli u PAKLU Pionira srušili ponos Izraela, Ivanović ne zna za poraz!

EVROLIGA

- Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Beogradu Makabi iz Tel Aviva sa 69:68 (27:18, 9:11, 14:18, 19:21), u utakmici 10. kola Evrolige i ostvarili četvrtu pobedu.

U ekipi Zvezde Nemanja Nedović bio je najefikasniji sa 12 poena, Hasan Martin postigao je 11 poena uz šest skokova, a Bendžamin Bentil devet poena. Luka Mitrović dodao je osam poena, a Luka Vildosa, Nikola Ivanović i Filip Petrušev po šest poena.

U ekipi Makabija Lorenco Braun postigao je 23 poena, uz sedam asistencija i šest skokova. Roman Sorkin postigao je 16 poena uz šest skokova, a Džoš Nebo 10 poena.

Zvezda je vodila većim delom prve četvrtine, a dvocifrenu prednost, 32:22, stekla je posle "trojke" Nikole Ivanovića u drugoj deonici. Makabi je uzvratio serijom 5:0, ali su domaći posle toga uspeli da zadrže prednost, koja je na poluvremenu iznosila sedam poena, 36:29. Ekipe nešto više od tri minuta pre kraja druge četvrtine nisu postigle nijedan poen.

Prvi poeni u nastavku postignuti su tek u 22. minutu, kada je strelac bio Roman Sorkin, a posle toga njegova ekipa napravila je seriju i preokrenula na 39:38.

Crveno-beli su uzvratili serijom 5:0, a posle koša i lične Luke Mitrovića poveli su sa 50:44. Makabi je uspeo poenima Lorenca Brauna da pridje na dva poena zaostatka, ali su domaći posle toga napravili seriju 6:0 za vodjstvo 68:60.

Posle vezanih poena Brauna i košem Sorkina izraelska ekipa prišla je na poen zaostatka, 68:69. Posle grešaka obe ekipe, Makabi je 9,3 sekunde pre kraja imao poslednji napad ali ga nije iskoristio, pa je Zvezda ostvarila treću uzastopnu pobedu u Evroligi.

Zvezda sada ima četiri pobede i šest poraza, a Makabi pet pobeda i pet poraza.

U narednom 11. kolu, Zvezda će 2. decembra igrati u Beogradu protiv Virtusa, a Makabi će u Minhenu igrati protiv Bajerna

1 / 7 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

- Kraj , Zvezda je sačuvala prednost za novu pobedu!

40. minut- Sorkin pogađa nakon odbitka 69:68

39. minut - Lorenco Braun siguran sa penala 69:64, pa ponovo nakon kontre 69:66

38. minut - Sjajna kontra Zvezde, poentira Dobrić 68:60

37. minut - Hasan Martin pogađa sa penala 64:60.

36.minut - Lorenco Braun blista, sjajan prodor i poen 62:60

34. minut- Fantastična trojka Ivanovića 57:52, a nakon poena Makabija i Nedović pogađa za tri 60:54

32. minut - Nedović nakon floutera 54:49

31. minut - Pogađa Bentil, 52:47

Zvezda

Treća četvrtina

30. minut - Sjajan pogodak Mitrovića uz faul 50:44

28. minut - Nedović pogađa sa penala 47:44

26. minut - Serija Zvezde 5:0 nakon tajm - auta, 43 :39, Mitrović se razigrao.

25. minut- Makabi vodi posle dužeg vremena 38:39, Ivanović tajm - aut.

24. minut - Mitrović polovičan sa penala, Zvezda teško stiže do koševa u ovim momentima 38:37

22. minut - Sorkin prekinuo seriju od 5 poena bez koševa 36:31

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Završeno je poluvreme u Pioniru, bez koša u poslednjih 3 minuta i 12 sekundi. Zvezda ima +7 na poluvremenu 36:29

18. minut - Malo poena u završnici poluvremena, promašaji sa obe strane.

16. minut - Sjajan poen Hasan Martina nakon finte u reketu 34:27

15. minut - Mini serija Makabija 5:0, Ivanović reaguje tajm-autom

13. minut - Ivanović blista, nova trojka 32:22

12. minut - Nova sjajna asistencija Ivanovića za Petruševa 29:20

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Petrušev trojkom zatvara prvu četvrtinu 27:18

9. minut - Sjajna odbrana Ivanovića, pa asistencija preko celog terena za Nedovića 22:14

8. minut - Lorenco Braun blista treća trojka 18:14, održava Makabi u igri u ovim momentima

6. minut - Sjajni Vildoza, nova trojka 13:7, ali vraća Lorenzo Braun 13:10

5. minut - Bentil siguran sa penala 10:7

Zvezda

4. minut - Vildoza pogađa prvu trojku za Zvezdu 7:5

3. minut - Pogađa Dobrić nakon solo prodora 4:2, ali odmah vraća još jedan bivši igrač Zvezde Lorenco Braun 4:5

1. minut - Bentil postiže prve poene na meču 2:0

1. minut - Utakmica je počela