ZVEZDA RAZBILA PARTIZAN: Večiti derbi ne može bez SKANDALA, crveno-beli pred VATRENIM Delijama SRUŠILI velikog rivala! VIDEO

aba liga

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras kao domaćini Partizan sa 90:74 (20:18, 29:30, 21:17, 20:9), u meču osmog kola regionalne ABA lige.

Zvezdu su do pobede predvodili Luka Vildoza sa 19 i Nemanja Nedović sa 17 poena.

Kod Partizana dvocifreni su bili Joanis Papapetru sa 15, Dante Egzum sa 14 i Kevin Panter sa 12 poena.

Zvezda je u dosadašnjem delu takmičenja zabeležila šest pobeda i jedan poraz, a Partizan je upisao sedam pobeda i jedan poraz.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati Studentskom centru, a Partizan će dočekati Budućnost.

Prva četvrtina je prošla u izjednačenoj borbi. Najveću prednost imao je Partizan (14:10), ali je Zvezda uspela da se vrati i na prvu pauzu ode sa dva poena prednosti (20:18).

Početak meča je obeležio i prekid meča zbog ubacivanja tvrdih predmeta na teren od strane Zvezdinih navijača. U poslednjem minutu prve deonice, posle prekršaja Ledeja nad Ivanovića, navijači Zvezde su počeli sa neredima, a sudija Javor je odlučio da prekine meč.

derbi

Dogovor je postignut da posle pražnjenja dela tribina meč bude nastavljen. Oba tima su se vratila na parket, a posle pola sata pauze meč je nastavljen.

Prilikom duela sa Ledejom, Ivanović se povredio, sa bolnom grimasom na licu je otišao u svalčionicu i nije se više vraćao.

Posle pauze, igralo se u talasima. Partizan je u nekoliko navrata uspevao da stigne do plus šest, ali je Zvezda svaki put imala odgovor i uspevala da se vrati.

Prvo poluvreme je završeno serijom Zvezde 7:0, koja je od minus pet na dva minuta pre kraja poluvremena, na poluvreme otišla sa poenom prednosti (49:48).

U prvoj deonici, posebno u drugoj četvrtini, vidjena je veoma efikasna košarka, gde su oba tima bolje funkcionisala u napadu nego u odbrani.

Ubedljivo najbolji kod Zvezde bili su Nemanja Nedović sa 15 i Luka Vildoza, i zahvaljujući njima Zvezda je uspevala da parira Partizanu, koji je imao više raspoloženih igrača.

Najefikasniji kod Partizana u prvo delu bili su Jam Madar sa osam, Vladimir Brodzijanski i Kevin Panter sa po osam i Dante Ekzum sa sedam poena.

Zvezda je ušla bolje u nastavak, i sa pet vezanih poena stigla do šest poena prednosti, a trener Partizana Obradović je bio prinudjen da zatraži tajm-aut.

Partizan je do prvih poena u nastavku stigao posle tri minuta igre i to preko Papapetrua sa linije slobodnih bacanja.

Zvezda je iskoristila lošu napadačku deonicu Partizana i stigla do 10 poena prednosti (58:48).

Do kraja treće četvrtine Partizan je uspeo da dobrom odbranom zaustavi nalet Zvezde, i u sporijem ritmu smanji zaostatak na pet poena (65:70).

Zvezda je bolje ušla i u poslednju deonicu. Partizan je dva minuta bio bez koša, što su crveno-beli iskoristili i vratili se na maksimalnih plus 10 (77:67).

Nakon četiri vezana promašaja Partizana i trojke Dobrića, Zvezda je na dva i po minuta do kraja stigla do maksimalnih plus 13 (85:72).

Partizan je nastavio sa greškama, što je Zvezda iskoristila i na dva minuta pre kraja prelomila meč u svoju korist.

1 / 15 Foto: Starsport

KRAJ MEČA

Četvrta četvrtina:

40 .minut - Ubedjiva pobeda Zvezde na kraju 90:74

39. minut - Nedović 87:72, čini se da je pitanje pobednika rešeno

38. minut - Dobrić pogađa za tri 85:72

36. minut - Vildosa pogađa za tri 80:71

- Panter je dobio petu ličnu grešku

derbi

35.minut - Panter siguran sa penala 77:71

34. minut - Pogađa Mitrović , 77:67, potom Papapetru sjajno iz reketa 77:69

33. minut - Holand sa distance, Zvezda ponovo ima +10 75:65

31. minut - Ledej pravi namernu ličnu grešku. Mitrović polovičan, potom promašuje iz reketa 71:65

derbi

Treća četvrtina:

30. minut - Sjajno zakucavanje Dobrića nakon kontre 69:63

28. minut - Bentil prekida seriju Partizana 65:61

27. minut - Serija Partizana, Papapetru se razigrao 63:61

25. minut - Trojka Bentila, potom Papapetru iz reketa 63:57

Zvezda

24. minut - Trojka Egzuma 60:53

23. minut - Zvezda u naletu, pogađa Bentil, pa Vildoza 58:48

22. minut - Holand pogađa za tri 54:48. Tajm- aut Obradović

21. minut - Lazić sa svoje pozicije iz ćoška 51:48

Duško Ivanović, Željko Obradović

Druga četvrtina:

20. minut - Nedović sjajan prodor, a potom i asistencija za Bentila 49:48 za minimalno vođstvo Zvezde na poluvremenu

19. minut - Nedović još jednom za tri 45:48

18. minut - Vildoza pogađa za tri 42:45. Panter fauliran pri šutu za tri, bez greške 42:48

17. minut - Fantastični Madar nova trojka 37:41, a potom i Papapetru nakon kontre 37:43. Tajm-aut Ivanović.

16. minut - Pogađa Dobrić nakon ofanzivnog skoka 34:36. Tajm-aut Obradović.

Zvezda

14. minut -Lako poentira Vildoza nakon prodora. Papapetru siguran za tri poena 30:36

13. minut - Festival trojki, pogađa Marković, pa Madar 26:31

12. minut - Trojka Madara, mini serija Partizana 20:25. Seriju prekida Nedović trojkom, a istom merom vraća Panter 23:28

11. minut - Brodzijanski nakon skoka postiže svoj 6 poen 20:20

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Meč je konačno nastavljen. Priznat je poen Ivanovića uz faul pre prekida. Ivanović se povredio pritom i nema ga na klupi. Dodatno bacanje je izveo Vildoza 20:18

- Igrači ponovo na zagrevanju tu su i sudije, meč će se ubrzo nastaviti

večiti derbi

- Neverovatno šta se dešava u Pioniru, navijači Zvezde koji su ubacivali predmete na teren rasporođeni su na druge tribine!

- Ono što je posebno zanimljivo je da navijači Zvezde sad prelaze na drugu tribinu i skroz su je napunili

- Sudije zahtevaju da se deo tribina isprazni da bi meč mogao da se nastavi

- Meč će prema najnovijim informacijama ubrzo biti nastavljen

00:04

Sudije prekinule večiti derbi

10. minut - Meč je prekinut, sudije su otišle u svlačionicu, navijači Zvezde nastavili su sa ubacivanjem predmeta na teren!

9. minut - Petrušev pogađa iz reketa, vraća Ledej 15:18

- Navijači Zvezde nezadovoljni suđenjem ubacuju predmete na teren, kapiten Branko Lazi ćih je zamolio da prestanu

7. minut - Branko Lazić pogađa sa distance 12:14

5. minut - Vildoza pogađa nakon prodora 8:11

4. minut - Bolji start Partizana, pogađa Naneli za tri 6:11

3. minut - Zakucavanje Egzuma nakon kontre 4:6

1. minut - Hasan Martin postiže prve poene na meču, uzvraća Brodzijanski 2:2

1. minut - Utakmica je počela.

Zvezda

- Atmosfera u Pioniru uoči meča . Hala je ispunjena skoro do poslednjeg mesta.

1 / 3 Foto: Kurir

- Uvredljivo skandiranje Željku Obradoviću, nažalost ne može bez toga.

00:35

Skandiranje Željku Obradoviću

- Zagrevanje igrača oba tima

00:35

Igrači Zvezde i Partizana izašli na zagrevanje

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Partizan u derbi utakmici 8. kola ABA lige.

Nakon 7 odigranih kola Partizan je prvi na tabeli sa maksimalnim skorom 7-0

Zvezda ima 5-1 uz meč manje.

Međutim crveno-beli igraju kao preporođeni od dolaska novog trenera Duška Ivanovića, ne znaju za poraz i vezali su tri uzastopne pobede u Evroligi.

S obzirom na tradiciju da u poslednje vreme večite derbije uglavnom dobija domaćin Zvezda važi za blagog favorita u ovom meču.

Duško Ivanović

Trener košarkaša Crvene zvezde Duško Ivanović izjavio je u najavi meča da će njegov tim morati da odigra izuzetno dobru odbranu kako bi pobedio Partizan, "ekipu sa najvećim napadačkim potencijalom".

"Partizan je ove godine napravio izuzetno dobar tim. Napadački tim sa najvećim potencijalom, i u napadu u ovom trenutku i najbolji tim u Evropi. Samim tim moraćemo da odigramo izuzetno dobro u odbrani kako bi došli do pobede u ovom meču", rekao je Ivanović, preneo je klupski sajt.

Željko Obradović

Sa druge strane trener Partizana Željko Obradović očekuje tešku utakmicu.

"Prvi derbi u nizu koji ćemo igrati ove godine. Promena trenera je pokazala da su se vratili na pravi kolosek, da igraju veoma dobro i nikada nijedna utakmica protiv Crvene zvezde nije bila laka. Specijalna utakmica, to svi znamo. Trudimo se i pripremamo da odigramo najbolje što možemo. Ko god da bude u našoj ekipi, moramo da damo sve od sebe, u poslednje dve utakmice je bilo jasno da na momente igramo veoma dobro, na momente slabo i bez koncentracije. Jasno je da moramo da igramo u kontinuitetu dobro ako želimo dobru utakmicu", poručio je Obradović.

Utakmica se igra u hali " Pionir " sa početkom u 20 časova.