INFARKT ZAVRŠNICA PRIPALA VALENSIJI: Crno-beli jezivim GREŠKAMA poklonili pobedu Špancima, Grobari ponovo izgubili tonu živaca!

EVROLIGA

Košarkaši Partizana izgubili su od Valensije rezultatom 100: 96 u okviru 11. kola Evrolige.

Tim Željka Obradovića tako je upisao i treći vezani poraz u najelitnijem košarkaškom takmičenju u Evropi.

Iako su se navijači nadali da će Alen Smailagić večeras obući crno-beli dres, to se nije desilo. Moraće krilni centar na pauzu od nekoliko nedelja zbog povrede, dok je Lesor, koji je takođe imao problem sa povredom, večeras igrao. Ponovo je Partizan imao problema sa defanzivnim skokovima, loše su gradili reket, što su Španci u prvom poluvremenu i te kako kažnjavali.

Najviše problema Partizanu u uvodnim minutima pravio je Džejms Veb. Sjajni košarkaš Valensije bio je raspoložen za igru, a crno-beli su se trgnuli ulaskom Lesora koji je uneo potrebnu energuju svom timu u tim momentima.

Partizan, Željko Obradović

Partizan se mučio u napadu u sve do početka druge četvrtine, tim Željka Obradovića je teško dolazio do rešenja onda je Panter pogodio neke bitne šuteve. Papapetru je dva napada zaredom odigrao fenomenalnu odbranu, a Lesor u napadu nije grešio. Crno-beli su na pauzu otišli sa +6 (43:37).

U drugom poluvremenu viđena je velika borba na terenu, prava drama se odvijala do poslednje sekunde.

1 / 10 Foto: Starsport

Ponovo su navijači Partizana izgubili mnogo živaca, prvenstveno zbog neshvatljivih grešaka njihovih ljubimaca.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Rivero sa 22 postignuta poena, pratio ga je Veb sa 18, a poen manje postigao je sjajni Arostegi.

U redovima Partizana istakao se Matijas Lesor sa 22 poena, dok je kapiten Kevin Panter imao 19 poena na svom kontu.

Završena je utakmica.

45. minut - Harper siguran sa linije za slobodna bacanja 96:100

45. minut - Pa da li je moguće ovo? Imao je Partizan napad za pobedu ali je Naneli izgubio loptu. Harper će imati dva slobodna bacanja, ostalo je još 6.6 sekundi do kraja.

45. minut - Naneli postiže trojku, erupcija u Areni. Valensija ima +2

44. minut - Lesor je promašio zakucavanje, ali je tom prilikom i fauliran. Imaće slobodna bacanja. Prvo je promašio, drugi put je siguran 91:95 Lesor ponovo postiže poene, smanjuje prednost 93:96

43. minut - Arostegi postiže trojku 90:93

42. minut - Loša odbrana Partizana, Veb postiže nove poene 86:90, Ledej potom smanjuje prednost 88:90

41. minut - Klaver siguran sa linije za slobodna bacanja 84:86 Sa druge strane, i Panter je pogodio dva bacanja 86:86 Dubljević lako poentira 86:88

Završena je četvrta četvrtina.

40. minut - Kris Džons je promašio šut za pobedu. Očekuju nas produžeci.

40. minut - Izjednačenje! Panter siguran sa linije za slobodna bacanja 84:84

40. minut - Harper ide na polaganje. Željko Obradović je primoran da zatraži tajm-aut 82:84

40. minut - Panter je pogodio dva od tri bacanja 82:82

40. minut - Harper postiže trojku, Panter je u sledećem napadu šutnuo za tri, ali je tom prilikom fauliran. Imaće kapiten Partizana tri slobodna bacanja.

39. minut - Kevin Panteeeeeer! Trojka kapitena Partizana, crno-beli se vratili u život 78:79 Ponovo Panteeeeer! Vodi Partizan 80:79

38. minut - Egzum sjajno zakucava 75:77 Klaver sam kao duh postiže lake poene 75:79

37. minut - Greši Ledej u napadu, laki poeni za Valensiju 73:74 Rivero postiže poene, i staće na liniju za slobodna bacanja. Ledej je napravio faul 73:77

36. minut - Egzum posle tajm-auta postiže trojku. Ponovo vode crno-beli 73:72

35. minut - Arostegi postiže dva bacanja 70:72

35. minut - Ledej poenima sa linije za slobodna bacanja održava prednost Partizana 70:67

34. minut - Egzum siguran sa poludistance 68:67

Partizan

33. minut - Ledej siguran sa linije za slobodna bacanja 66:64

32. minut - Nekoliko vezanih grešaka košarkaša Partizana u ovim momentima kažnjava protivnik 64:64

31. minut - Pradilja je lepo sebi napravio poziciju u reketu, i lako poentirao 64:62

Završena je treća četvrtina

30. minut - Rivero posle ofanzivnog skoka postiže poene, sada je +4 za Partizan

30. minut - Košarkaši Valensije ne mogu ništa Matijasu Lesoru. Udvojili su Španci sjajnog centra, koji se odlično snašao i zakucao 64:58

29. minut - Egzum postiže dva bacanja 62:56 Neverovatno, sada Panter gubi loptu i poklanja poene španskom timu 62:58

28. minut - Seriju Valensije prekida Lesor lakim poenima 60:56

27. minut - Košarkaši Partizana gube koncentraciju u ovim momentima. Madar gubi loptu, i poklanja poene Valensiji 56:53

26. minut - Ponovo crno-beli primaju lake poene. Željko Obradović je morao da reaguje tajm-autom 54:51

Partizan

25. minut - Partizan prima lake poene, da bi u narednom napadu Zek Ledej moćno zakucao 54:47

23. minut - Ponovo Španci stižu do ofanzivnog skoka i novih poena. Jan Madar igra sjajan meč, postiže trojku i svom timu donosi +7 Trenutni rezultat je 52:45

22. minut - Madar nakon ofanzivnog skoka stiže do novih poena. Dubljević postiže trojku 49:43

21. minut - Lesor pogađa sa polu distance 45:37 Veb uzvraća trojkom 45:40

Crno-bele na večerašnjem meču prati i bivši trener FK Partizan Marko Nikolić.

Partizan

Završena je druga četvrtina

20. minut - Dubljević promašuje trojku u poslednjem napadu u prvom poluvremenu. Crno-beli idu na odmor sa +6

20. minut - Rivero promašuje, Naneli kažnjava 43:37

19. minut - Papapetru postiže dva bacanja 36:37 Kevin Panteeeeer! Erpucija u Areni, sjajni Panter postiže trojku za novo vođstvo Partizana 39:37 Lesor postiže dva poena sa linije za slobodna bacanja 41:37

19. minut - Kevin Panter zbog gestikulacije u pravcu sudije dobija tehničku grešku.

18. minut - Kevin Panter postiže prvu trojku na današnjem meču 34:36

18. minut - Matijas Lesor je siguran sa linije za slobodna bacanja 31:36

17. minut - Valensija ide na +5. Klaver je pogodio samo jedno bacanje 29:34

16. minut - Danilo Anđušić smanjuje prednost lakim poenim 29:31

Partizan

15. minut - Pradilja je lako nadmudrio Vukčevića i upisao nove poene. Željko Obradović je tražio tajm-aut 27:31

14. minut - Papapetru postiže lake poene 27:29

13. minut - Harper postiže dva slobodna bacanja 25:25

12. minut - Ponovo Lesor! Francuz postiže nove poene za crno-bele 25:23

11. minut - Matijas Lesor postiže poene nakon ofanzivnog skoka 23:21.

Završena je prva četvrtina.

10. minut - Egzum je promašio šut za tri poena u poslenjoj sekundi.

9. minut - Lesor je uzvratio. Francuski centar je poentirao uz prekršaj. Pogodio je i slobodno bacanje. Potom je Naneli postigao poene, Partizan prvi put poveo na meču 21:19

8. minut - Nadigrao je Rivero Lesora u Partizanovom reketu i lagano postigao nove poene za svoj tim 16:19

7. minut - Naneli je hrabro ušao na ulaz, i pogodio uz faul. Siguran je Naneli i sa linije za slobodna bacanja 16:17

Partizan

6. minut - Laki poeni za Valensiju, Ledej u narednom napadu postiže prve poene na meču 13:15

5. minut - Madar sa distance izjednačuje rezultat 11:11

4. minut - Naneli postiže trojku, Dubljević vraća istom merom 9:11

3. minut - Džons se prošetao kroz reket Partizana i lagano položio loptu 5:8

2. minut - Raspoloženi Veb ponovo pogađa šut za dva poena 3:6

1. minut - Prve poene na meču je postigao Veb. Madar uzvraća trojkom 3:4

Utakmica između Partizana i Valensije je upravo počela.

Uoči meča:

Tim Željka Obradovića u ovu utakmicu ulazi posle tri uzastopna poraza, najpre dva u Evroligi od Barselone i Reala, a potom i u večitom derbiju od Crvene zvezde.

Ono što je posebno zanimljivo, jeste to da se ova dva kluba u istoriji nikada nisu sastajali u najjačem košarkaškom takmičenju u Evropi.

Na konferenciji za medije pred ovaj meč, trener KK Partizan Željko Obradović istakao je da ne zna da li će igrati Smailagić i Lesor, ali ko god bude na terenu, moraće da da sto posto svojih mogućnosti:

"Utakmica je kao i svaka u Evroligi, izuzetno važna za nas. Pametni ljudi uvek izvlače pouke. U poslednjih sedam dana smo imali tri izuzetno teške utakmice protiv timova koji su favoriti za 'fajnal for' i protiv Crvene zvezde koja je uz poštovanje svih drugih timova, naš glavni konkurent u ABA ligi. Bilo je dosta dobrih trenutaka ali je bilo i veoma loših. To je ono o čemu smo pričali, probali da reagujemo na jučerašnjem treningu i probaćemo da reagujemo večeras. Problem je što posle utakmice u Madridu praktično nismo ni na jednom treningu imali Lesora koji je imao veliku želju da pomogne timu ali su se posledice toga što nije trenirao osetile. U svakom slučaju, pohvalno je to što je hteo da pomogne timu kao i što je Smailagić na sopstvenu odgovornost želeo da igra iako mu je preporučeno da pauzira 6 nedelja. Na žalost, ni jedan ni drugi igrač sinoć nisu trenirali iz raznih razloga. Ne znam da li će biti u stanju večeras da treniraju. Sve to itekako utiče na plan i pripremu utakmice jer ako imam samo tri visoka igrača na treningu, pokušavam da uključim nekoga od spoljnih igrača da tu poziciju pokrije. Onda to izgleda drugačije, smanjen 'sajz' i sve što je bitno za pripremu i odigravanje utakmice. Ne znam da li će moći da treniraju ili sutra igraju i koliko će moći da pomognu. Ali to nije razlog da ko god bude zdrav, ko god bude na terenu ne izađe i ne pruži maksimum. Igramo na domaćem terenu, ja sam pričao igračima da izbiju iz glave da li igramo u Beogradu ili van Beograda, ali činjenica je da ovde imamo vetar u leđa od naših navijača i nadam se da će to tako biti sutra uveče", poručio je Obradović.

Današnju utakmicu će suditi sledeća sudijska trojka: Boris Rižik iz Ukrajine, Šefi Šemeš iz Izraela i Tomas Bisuel iz Francuske.

KK Partizan je u dosadašnjem delu sezone u Evroligi slavio šest puta dok je doživeo i šest poraza, isto kao i ekipa Valensije.